Herold, ramael, 29.03.2020 r. o 18:10
Slipyjowskie technikum ponad podziałem narodu. Rozwiązanie podbija sieć...

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
OZqi2mkZ.png

Kolejna słoneczna niedziela w Slipyjowie. Miasteczko nieopodal Almery od kilku tygodni promieniuje odwagą i nadzieją. To w tutejszym Zespole Szkół Mechanicznych uczniowie wsparci przez Radę Pedagogiczną wyszli z inicjatywą, która pomaga odnaleźć wspólny język podzielonym i radykalizującym się Baridajczykom.

W tym właśnie budynku uczniowie będący częścią koła artystycznego wpadli na niecodzienny pomysł, który ma potencjał zbudować pomost między zwaśnionymi siostrami i braćmi ludu baridajskiego. Tutejsza młodzież na co dzień organizuje spotkania, wystawy i debaty. W salach technikum wyczuwa się zaangażowanie i gotowość do pracy. W jednym z tych ciasnych pokoików zrodziła się myśl, która jest teraz dostępna dla wszystkich rodaków. O projekcie jakich mało opowiada Bożenka Ruchcik (l. 17), przewodnicząca samorządu uczniowskiego:

- Kilka dni po koronacji księcia Sarmacji nasze ciała pedagogiczne ogłosiło konkurs plastyczny z tej okazji. My jednak, wskazuję tu na moje koleżanki i kolegów z kółka artystycznego, chcieliśmy czegoś więcej. Akcji, która wyjdzie poza te mury, poza Slipyjów. Koniec z nudą i banałem, chcemy przełomu.

jEF85W9C.png
(Bożenka Ruchcik w trakcie pracy nad kolejnym rewolucyjnym patentem)


Pierwszym zwrotem okazało się połączenie sił kółka artystycznego z uczniami odbywającymi godziny dodatkowe z zajęć informatycznych. Grupa zmobilizowanych młodziaków wpadła na pomysł stworzenia interaktywnych kolorowanek. Spontaniczne utworzone grono „rewolucjonistów” przygotowało wspólnymi siłami prototyp produktu, który ma potencjał przynieść uciechę każdemu, bez względu na gusta i preferencje polityczne.

- Nasza inicjatywa może pokonać każdą barykadę. Cracoffia, Kalisz, Slipyjów, republikanie, monarchiści. Chcemy, żeby nasze kolorowanki były coraz obszerniejsze, z dnia na dzień obejmowały swym zasięgiem coraz więcej. Nic nas już nie zatrzyma, każdy zasługuje na prawo do dobrej zabawy. - opowiada Bartek Przykrywka, jeden z uczniów zainteresowanych programowaniem.

WefZhd56.png
(Kliknij obrazek, aby przejść do kolorowanek).


Proste rysunki przedstawiają różnych członków społeczeństwa baridajskiego, podczas gdy podkład muzyczny nostalgicznie przypomina o dyskotekach, których dziś tak mało. Kolorowanki to świat, który wciąga i bawi. Z tego względu, na reakcje instytucji kultury nie trzeba było długo czekać. Galeria Królewska w Almerze podjęła błyskawiczną decyzję o stworzeniu specjalnego zespołu wsparcia. Kierownictwo galerii wyraziło poparcie dla działań w Slipyjowie, nie pozwalając na obumarcie inicjatywy i zaginięcie poza głównym obiegiem kultury.

PtxS8MuO.png


Projekt jest w trakcie realizacji. Uczniowie apelują do czytelników o słanie szkiców, pomysłów, a także datków na adres Zespółu Szkół Mechanicznych w Slipyjowie.
Podziękowania płyną na ręce Jej Królewskiej Mości Joanny Izabeli, która poparła młodziaków, udzielając im wsparcia w zakresie technicznym.r
Serduszka
11 054,00 lt
Ten artykuł lubią: Joanna Izabela, Filip I Gryf, Michaś Elżbieta II, Alexander Rose, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Grzegorz T. J. Czartoryski, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Albert Jan Maat von Hippogriff, Eugeniusz Maat, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Joahim von Ribertrop von Sarm, Andrzej Fryderyk, Helwetyk Romański, Markus Arped, Julian Fer at Atera, Adam Jerzy Piastowski, Severin von Verwaltung-Rentner, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Laurẽt Gedeon I.
Komentarze
Filip I Gryf
Nawet dosłownie "podbija sieć" ;-D
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Pokusa była zbyt duża!

60m9n40G.png

Ale ten kawałek płaszcza przy ręce nie daje się pomalować :(
Odpowiedz Permalink
ramael
@AFvTD Cudnie! Dziękuję za podzielenie się tą informacją - praca nad kolorowankami wciąż trwa i takie komentarze są niezwykle cenne. Baj de łej - zapraszamy wszystkich do pochwalenia się własnymi "opcjami kolorystycznymi". Śmiało! :)

tn5m87gS.png
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Kolorowanka, dawać mnie tu kredki!(w niektórych krajach kolorowanka jest uznawana za pracę magisterską)
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Bardzo podoba mi się ta inicjatywa. Pomysł bardzo fajny, a i też wykonany w sposób stosunkowo nowoczesny. Gratuluję :)
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
"Więc chodź, pomaluj mój świat
Na żółto i na niebiesko,
Niech na tronie siądzie Książę
Malowany twoją kredką!

Więc chodź, pomaluj princepsa,
Niech płaszcz mu się zarumieni,
Niechaj zalśni w pełnym słońcu
I w sarmackiej rządzi ziemi!"
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
test
Odpowiedz Permalink
Severin von Verwaltung-Rentner
Takie artykuły narracyjne to świetne urozmaicenie. Będę czytał na biężąco!
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
4F0wM790.jpg
Hihi
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Zainspirowałeś mnie @Ramael
kpEdCNAA.jpg
Odpowiedz Permalink
ramael
giphy.gif
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.