Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 27.03.2020 r. o 14:52
[XX-VMUNDIAL] Relacja po czwartej kolejce

32tS06Lp.png

W środę rozegrano czwartą kolejkę grupowych zmagań starosarmackiego v-mundialu. Zbliżamy się zatem do końcowych rozstrzygnięć, choć już teraz sporo wiadomo. Zapraszam do przeczytania relacji.

Relację z grup A i B przygotował Krzysztof von Thorn-Macak:

Pierwsza kolejka rewanżowa w Grupie A niewiele wniosła. Starosarmaci pewnie pokonali Sławonię prowadząc od 2 minuty po strzale Pinzona. Nawet wymuszona kontuzją zmiana Zaeva (17 lat) na Martincica (28 lat) nie pomogła. Gospodarza w pełni kontrolowali grę (63% posiadania piłki) i nie dopuszczali przeciwników pod swoje pole bramkowe.
W drugim meczu Scholandia po raz drugi potwierdziła swoją wyższość nad Bialenią. Tym razem skromnym zwycięstwem 1-0 po golu Barricka zdobytym w 28 minucie. Trzeba im jednak oddać, że w sumie stworzyli 5 sytuacji podbramkowych a ich trener Aasky został wybrany managerem kolejki w grupie A.


Następna kolejka to korespondencyjny pojedynek Scholandii i Slawonii. Ci pierwsi zagrają z liderem i będę starali się co najwyżej podzielić punktami choć pierwszy mecz przegrany 0-3 nie zapowiada tego. Ci drudzy z kolei zagrają z Bialenią i będą liczyli przynajmniej na powtórkę poprzedniego meczu wygranego 1-0.
Z drugiej strony Bialenia wciąż ma szanse na urwanie punktów a Starosarmaci planują ukończyć fazę grupową z kompletem punktów.
Komu się uda zrealizować swoje cele?

90pd8gdB.png
W grupie B festiwal strzelecki trwa w najlepsze.
Loardia rozstrzelała Paderland zabierając im tym samym marzenia o wyjściu z grupy. Niby dzielą ich tylko 3 punkty ale zarazem mają 14 bramek różnicy na korzyść Loardyjczyków. A mecz zakończony 4-0 jasno pokazuje kto powinien wyjść z grupy.

W drugim meczu Hasseland w przeciągu 18 minut strzelił 5 bramek i.... odpuścili dalszą grę. Zresztą nie dziwię im się. To co robili z tą drużyną 17-latków to była parodia futbolu. Zastanawiające jest tylko to, że trener Sclavinii nie wystawia Pierre Alonso, który może nie wniósłby za wiele w linii pomocy ale na pewno pozostali młodzicy zdobyliby dzięki niemu więcej doświadczenia... Hasseland z kompletem punktów, 18 strzelonymi bramkami i czystym kontem przoduje w tabeli i już wybiera sobie koszulki na ćwierćfinały. Loardia musi jeszcze pokonać Sclavinię ale w tym przypadku pytanie nie brzmi "czy pokona" ale "iloma bramkami".

lh4vDg0U.png


Sytuację w grupach C i D opisał Timan Demollari:

Wyjątkowo defensywnie usposobieni Trizondalczycy tym razem zdołali zatrzymać Teutonię, remisując 0-0. W samym meczu nie działo się wiele, ale nic dziwnego, skoro po murawie biegało aż dziesięciu obrońców. Piłkarze Henryka von Thorn-Leszczyńskiego mieli miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki, ale udało im się raptem raz zagrozić bramce Trizondalu. Mimo wszystko, to właśnie Teutończycy są w lepszej sytuacji, gdyż ciągle mają dwa punkty przewagi nad rywalami. Trizondal by marzyć o awansie musi liczyć na wydatną pomoc rywali.

A skoro o Baridasie mowa, to w drugim meczu Gellonia zupełnie skapitulowała przed zawodnikami z (jeszcze) Królestwa. Poprzednie starcie przyniosło trochę emocji, ale tym razem dwukrotni mistrzowie v-świata byli bezlitośni, wygrywając aż 5-0. Po dwa gole zdobyli Al-Hambrija i Schoendijk. Wysoka wygrana pozwoliła umocnić się Baridasowi na pierwszym miejscu w tabeli. Dla ostatecznej kolejności najważniejsze będzie niedzielne starcie między liderem a drugą Teutonią.

5KEQR43c.png
Ciągle ciekawie jest też w grupie D. Dominuje ciągle Wandystan. Tym razem po golu Valbona Toskaja po raz drugi pokonał Dreamland i zapewnił już sobie awans do dalszych rozgrywek. Dzięki temu na drugie miejsce w tabeli wskoczyła Gnomia, która rozbiła outsiderów z Suderlandu 3-0 (dwa gole Dana Szaloma).

Walka o drugie miejsce będzie toczyć się zapewne do ostatniej kolejki, gdy Gnomy spróbują zrewanżować się Dreamlandczykom za porażkę w meczu otwarcia. Wiele zależy też od postawy Wandystanu, który w pozostałych meczach może teoretycznie wystawić słabszy skład, co z pewnością ucieszyłoby Gnomię. Z drugiej strony, im lepszy bilans w fazie grupowej, tym (teoretycznie) lepszy rozstawienie w ćwierćfinale.

DKRjrlSp.png


JifKSvyf.jpg
Trizondalski bramkarz Oskar Drulović zatrzymuje akcję reprezentacji Teutonii
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Gotfryd Slavik de Ruth, Laurẽt Gedeon I, Krzysztof von Thorn-Macak.
Serduszka
10 160,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Felimi-Liderski, Kuba Hogh-Sedrovski, Eugeniusz Maat, Joahim von Ribertrop von Sarm, Filip I Gryf, Alexander Rose, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Gotfryd Slavik de Ruth, Laurẽt Gedeon I, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Krzysztof von Thorn-Macak.
Komentarze
Eugeniusz Maat
Tak trzymać Teutonio!!!
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Bialenia może wyrwać punkty? No niestety, raczej nie:(
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Loardia postara się urwać punkty Hasselandowi, a już bramkę musimy strzelić. Wstyd trochę, że nigdy im nie strzeliliśmy bramki tracąc przy tym 16. :D
Odpowiedz Permalink
Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan
Gnomia do awansu potrzebuje de facto dwóch zwycięstw. To raczej nierealne. Przegrane w dwóch pierwszych meczach pogrzebały nasze szanse na awans. Mówiąc szczerze, popełniłem błąd kompletując kadrę. Liczyłem, że grupy będą wyglądały odrobinę inaczej i uda nam się zająć 2 miejsce małym nakładem finansowym.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@Vanderlei No nie jest to prawda, potrzebujecie wygranej z Dreamlandem i czegoś. Albo lepszego bilansu albo punktu z Wandystanem. Do zrobienia.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Sercem i duszą jestem za KT, ale zadanie przed naszą drużyną trudne...
Permalink
Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan
@demollari no nie jest to prawda gdyż mamy teraz tyle punktów co KD a KD gra w następnej kolejce z outsiderem. Więc realnie musimy wygrać z MW i następnie z KD.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Baridas! Baridas! Baridas!
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@Vanderlei Co nie jest prawdą? Nie ma dla Was najmniejszej różnicy, czy z MW zremisujecie czy wygracie, scenariusz w obu przypadkach jest taki sam - wygrana w ostatnim meczu z KD daje Wam awans, obojętnie czy z 12 czy 10 punktami.

Są też scenariusze, że awansujecie przy porażce z Wandystanem, ale tutaj już trzeba liczyć na dobry bilans bramek (czyli niską porażkę z MW i odpowiednio wysokie zwycięstwo z KD, zależnie od ich wyniku z Suderlandem) .

Warunek sine qua non to wygrana z Dreamlandem. Do zrobienia.
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Teutonia do boju, może się spotkamy w następnej rundzie :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
@joahimvonribertrop : Wiesz, dopóki piłka w grze :)
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@Nthiefs dobre tradycje trzeba kontynuować, a propo Hasselandu :b
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Będzie 1-1 :)
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Dzisiaj mój zawodnik jako pierwszy będzie miał swój 100 mecz, więc chyba nie wolno popsuć mu tej satysfakcji :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.