Rewolucja w Baridasie: początek negocjacji

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Jeszcze 22 marca na bitewnych polach Republiki było gorąco. Połączone siły Gellońskiego Hufca Maszynowego "Dzieci Paronamy", Gnomiego Korpusu Ekspedycyjnego "Przemysław Przybył" i XXXVIII Dywizji Piechoty SAL pod połączonym dowództwem ppłk. Defloriusza Dymana Wandera poniosły ciężkie straty w bitwie w przełęczy pod Ormalem. Królewskiej Gwardii udało się zniszczyć ok 50% stanu maszynowego GHM i całkowicie wygubić tysiące żołnierzy SAL, szczególnie narażonych w bojach górskich. Gnomy, w razie czego, zawsze się przecież ukryją.

Z powstrzymaniem ofensywy poszła w parze kolejna zmiana politycznych okoliczności. Król Lauret Gedeon de facto zrzekł się władzy, i zachowując tytuł przekazał zarządzanie krajem JKW Piotrowi II Grzegorzowi. Tym samym po przeciwnej stronie frontu znalazło się, bodaj pierwszy raz w historii v=świata, dwóch byłych Mandragorów Wandystanu. Piotr II Grzegorz niezwłocznie skontaktował się z ppłk Wanderem, składając wielkoduszną propozycję rozpoczęcia rozmów pokojowych. Ppłk Wander, ranny w pośladek, przyjął propozycję. Co prawda lekarze wojskowi stanowczo odradzali mu wyprawę helikopterem do Awary Południowej, ale podpułkownik nie dał się przekonać. "Jestem przyzwyczajony do kontuzji pośladków" - zapewnił.

Na płycie lotniska w Awarze obu polityków powitała p.o. Prezydenta Republiki Awary Południowej, mjr Kalina Jędrusik. Rozmowy odbyły się w eleganckim Pałacu Wielorybników i Rybaków. Po dwóch godzinach rozmów Jego Książęce Mości wydały komunikat prasowy, w którym czytamy o bardzo konstruktywnym przebiegu negocjacji, innowacyjnych pomysłach, które się w jego toku pojawiły, i pełnej woli zawarcia porozumienia.


aRzLB76N.jpg

Na zdjęciu: Piotr II Grzegorz (z lewej) i Defloriusz Dyman Wander świętujący pomyślny przebieg negocjacji tradycyjną wandejską macareną
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr II Grzegorz, Filip I Gryf.
Serduszka
9 812,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Timan Demollari, ramael, Ola Marcjan-Chojnacka, Piotr II Grzegorz, Albert Jan Maat von Hippogriff, Filip I Gryf, Alexander Rose, Julian Fer at Atera, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Albert Felimi-Liderski, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Adi Alatristé, Laurẽt Gedeon I, Wojciech Hergemon, Adam Jerzy Piastowski, Severin Verwaltung-Esteladio, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
W końcu próba dogadania się?
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
W tak dobrym stylu już dawno negocjacji nie było. ;-)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@joahimvonribertrop proba to malo powiedziane, jak mandragorzy gadaja, sprawa bedzie zalatwiona xD
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Dodam, że pani Kalina Jędrusik doskonale sprawdziła się w roli gospodarza. Wyśmienite wino owocowe i truskawki, podane w tym samym przedziale pociągu w którym monarcha scholandzki podpisywał akt zrzeczenia się praw do Awary Południowej.

To miła odmiana po nieco oschłym obyciu poprzedniej pani prezydent - Bogumiły Wander. Nie bez znaczenia jest też pełnienie funkcji sekretarz stanu przez Grażynę Torbicką, przez wielu typowaną na następczynię prezydent Jędrusik
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Czyżby postrzał w dupala oznaczał, że ppłk salwował się ucieczką?
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Obstawiam, że ranny pośladek był efektem owego "kontaktu" Piotra II Grzegorza z ppłk. Wanderem w celu złożenia propozycji rozpoczęcia rozmów pokojowych. Wandusy zawsze miały egzotyczną obyczajowość.
Odpowiedz Permalink