Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 24.03.2020 r. o 20:57
[XX-VMUNDIAL] Relacja po trzeciej kolejce

6g2x7Up3.png

Serwujemy kolejną porcję vmundialowych wrażeń, tym razem na czas, z tabelkami i w ogóle.

Grupa A
W meczu na szczycie w Grodzisku spotkały się do tej pory bezbłędne drużyny Starosarmacji i Slawonii. Przed turniejem zdecydowanym faworytem w tym starciu byliby gospodarze, ale kontuzje Miinali i Arpeda sprawiły, że eksperci spodziewali się znacznie bardziej wyrównanego spotkania. I nie pomylili się, Slawonia postawiła trudne warunki, wręcz dominując w pierwszej połowie. Goście nie byli jednak w stanie przekuć dobrej gry na bramki. Szalę przeważyła indywidualna klasa wybitnego starosarmackiego obrońcy Ângelo Caranguejo, który zdobył dwie bramki dzięki fenomenalnym strzałom z rzutów wolnych. Slawończycy kończyli do tego w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Pahovicia.

Spotkanie ostatniej szansy z Bialenią wygrali Scholandczycy. I to wygrali zdecydowanie 2-0 po golach Wencla i Smoczka. Scholandia dzięki temu zwycięstwu zdobyła pierwsze punkty i wróciła do gry o awans. Bialeńczycy z kolei ciągle bez strzelonego gola.

06L66hh3.png

Grupa B
Szalenie interesujący jest pojedynek między Paderlandem a Loardią o drugie miejsce w grupie B. Pierwsze bezpośrednie starcie lepiej zaczęli Paderlandczycy, strzelając pierwszego gola za sprawą Tsartsasa już w 13 minucie. Loardyjczycy nie złożyli jednak broni i jeszcze przed przerwą Thomas doprowadził do wyrównania. W drugiej połowie poszli jeszcze za ciosem, gdy rzut wolny na gola zamienił Passalis. Jednak ostatnie słowo należało do nominalnych gospodarzy – dzięki pięknemu strzałowi głową wyrównał ponownie Tsartsas. Zatem impas.

W drugim meczu gruby B zupełnie bez historii Hasseland pokonał reprezentację U-18 Sclavinii aż 5-0, czym niemalże zapewnił sobie już pierwsze miejsce w grupie.

CyA7SbHW.png

Grupa C
Po rozczarowującym występie w meczu z Baridasem Teutończycy pokazali siłę w zdecydowaniej wygranej 3-0 z Trizondalem. Nie przeszkodziła im nawet kontuzja podstawowego napastnika Johna Handa, którego w zdobywaniu goli wyręczyli Eriksson, Warman i Vijala. Taki wynik sprawia, że emocji w tej grupie nie powinno zabraknąć do samego końca.

Liderujący Baridas w rezerwowym składzie nie bez problemów pokonał Gellończyków 2-0. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy i dopiero wprowadzeni w drugiej połowie piłkarze pierwszego składu złamali opór rywali, strzeląc gole w 88' i 91' minucie.


V1skVz9v.png

Grupa D
(Relację przygotował nasz wandzki korespondent Leszek Karakachanow Sr., pisownia oryginalna)

W meczu na szczycie grupy B wandejska obrona pod batutą CIZII ZYKE nie dopuściła Dreamlandczyków do strzału na bramkę. Wchodzący z ławki VALBON TOSKAJ, 22 lata, pokonał w drugiej połowie 37-letniego LICOLNA NORBURY'EGO. Sborna na pewno nie powtórzy kompromitacji z poprzedniego v-mundialu i jest na najlepszej drodze do wyjścia z grupy.

Podczas gdy Wandejczycy oddali strzałów 6 do zdobycia tej samej ilości goli Gnomy potrzebowały 10 strzałów. Sympatyczny rozgrywający Suderlandczyków, AYTHAMI ZUÑIGA, został skutecznie zneutralizowany przez Gnomów, zdobył 5 cegieł i wraz z resztą drużyny biegał po boisku jak kurczak bez głowy. Nawet najlepszy z Sudetlandczyków HEIKO DORFER walnął samobója. Lepiej nie będzie, nie przewidujemy punktów dla najsilniejszych z najsłabszych. Z kolei czy gnomi rodzynek w jedenastce kolejki, NOAM BENATAR, będzie zdolny poprowadzić drużynę do walki o awans? Dużo zależy od rewanżu wando-dreamladzkiego.
Xs7hZo1U.png


sdxL2bzK.jpg
Ângelo Caranguejo sekundy przed zdobyciem pierwszego gola w meczu ze Slawonią
Dotacje
3 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Laurẽt Gedeon I, Henryk Leszczyński.
Serduszka
7 778,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, Gotfryd Slavik de Ruth, Laurẽt Gedeon I, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Henryk Leszczyński, Albert Felimi-Liderski, Piotr vel Bocian.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Dobre podsumowanie.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Widać jak faza grupowa się rozkręca, teraz co mecz to emocje. Nie ma czasu na zachowawcza grę, jeśli się myśli o awansie dalej.
Permalink
Laurẽt Gedeon I
Bardzo rzeczowe zestawienie, a poza tym cieszy, że Baridas w rezerwowym składzie pokonał Gellończyków 2-0 :)
Odpowiedz Permalink
Eugeniusz Maat
Teutonia! Po mistrzostwo! ;)
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Trener Loardii zapomniał ustawić taktykę na meczyk z Paderlandem, ale zdecydowanie już się to nie zdarzy. Mamy cel by wyjść z grupy i w następnej rundzie spotkać się najlepiej z drużyną Teutonii.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.