Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 24.03.2020 r. o 20:57
[XX-VMUNDIAL] Relacja po trzeciej kolejce

Serwujemy kolejną porcję vmundialowych wrażeń, tym razem na czas, z tabelkami i w ogóle.

Grupa A
W meczu na szczycie w Grodzisku spotkały się do tej pory bezbłędne drużyny Starosarmacji i Slawonii. Przed turniejem zdecydowanym faworytem w tym starciu byliby gospodarze, ale kontuzje Miinali i Arpeda sprawiły, że eksperci spodziewali się znacznie bardziej wyrównanego spotkania. I nie pomylili się, Slawonia postawiła trudne warunki, wręcz dominując w pierwszej połowie. Goście nie byli jednak w stanie przekuć dobrej gry na bramki. Szalę przeważyła indywidualna klasa wybitnego starosarmackiego obrońcy Ângelo Caranguejo, który zdobył dwie bramki dzięki fenomenalnym strzałom z rzutów wolnych. Slawończycy kończyli do tego w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Pahovicia.

Spotkanie ostatniej szansy z Bialenią wygrali Scholandczycy. I to wygrali zdecydowanie 2-0 po golach Wencla i Smoczka. Scholandia dzięki temu zwycięstwu zdobyła pierwsze punkty i wróciła do gry o awans. Bialeńczycy z kolei ciągle bez strzelonego gola.

Grupa B
Szalenie interesujący jest pojedynek między Paderlandem a Loardią o drugie miejsce w grupie B. Pierwsze bezpośrednie starcie lepiej zaczęli Paderlandczycy, strzelając pierwszego gola za sprawą Tsartsasa już w 13 minucie. Loardyjczycy nie złożyli jednak broni i jeszcze przed przerwą Thomas doprowadził do wyrównania. W drugiej połowie poszli jeszcze za ciosem, gdy rzut wolny na gola zamienił Passalis. Jednak ostatnie słowo należało do nominalnych gospodarzy – dzięki pięknemu strzałowi głową wyrównał ponownie Tsartsas. Zatem impas.

W drugim meczu gruby B zupełnie bez historii Hasseland pokonał reprezentację U-18 Sclavinii aż 5-0, czym niemalże zapewnił sobie już pierwsze miejsce w grupie.

Grupa C
Po rozczarowującym występie w meczu z Baridasem Teutończycy pokazali siłę w zdecydowaniej wygranej 3-0 z Trizondalem. Nie przeszkodziła im nawet kontuzja podstawowego napastnika Johna Handa, którego w zdobywaniu goli wyręczyli Eriksson, Warman i Vijala. Taki wynik sprawia, że emocji w tej grupie nie powinno zabraknąć do samego końca.

Liderujący Baridas w rezerwowym składzie nie bez problemów pokonał Gellończyków 2-0. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy i dopiero wprowadzeni w drugiej połowie piłkarze pierwszego składu złamali opór rywali, strzeląc gole w 88' i 91' minucie.

Grupa D
(Relację przygotował nasz wandzki korespondent Leszek Karakachanow Sr., pisownia oryginalna)

W meczu na szczycie grupy B wandejska obrona pod batutą CIZII ZYKE nie dopuściła Dreamlandczyków do strzału na bramkę. Wchodzący z ławki VALBON TOSKAJ, 22 lata, pokonał w drugiej połowie 37-letniego LICOLNA NORBURY'EGO. Sborna na pewno nie powtórzy kompromitacji z poprzedniego v-mundialu i jest na najlepszej drodze do wyjścia z grupy.

Podczas gdy Wandejczycy oddali strzałów 6 do zdobycia tej samej ilości goli Gnomy potrzebowały 10 strzałów. Sympatyczny rozgrywający Suderlandczyków, AYTHAMI ZUÑIGA, został skutecznie zneutralizowany przez Gnomów, zdobył 5 cegieł i wraz z resztą drużyny biegał po boisku jak kurczak bez głowy. Nawet najlepszy z Sudetlandczyków HEIKO DORFER walnął samobója. Lepiej nie będzie, nie przewidujemy punktów dla najsilniejszych z najsłabszych. Z kolei czy gnomi rodzynek w jedenastce kolejki, NOAM BENATAR, będzie zdolny poprowadzić drużynę do walki o awans? Dużo zależy od rewanżu wando-dreamladzkiego.