Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 23.03.2020 r. o 13:08
[XX-VMUNDIAL] Relacja po drugiej kolejce

Przesyłamy spóźnione depesze naszych reporterów z starosarmackich aren.

O meczach grupy A donosi selekcjoner gospodarzy Krzysztof von Thorn-Macak:
Starosarmacja nie dała szans Scholandii, zwyciężając aż 3-0. Gospodarzei dość szybko ustawili sobie grę wbijając bramki w 13 i 19 minucie. Obydwie zdobył Rigoberto Pinzon, którego w 50 minucie zastąpił Zdzisław Bielak. W 51 minucie Emil Arped doznał kontuzji i został zastąpiony młodym, 19-letnim Terrencem Sawyersem a widząc nieporadność rywali selekcjoner Vhris zastąpił Basila Butchera drugim 19-latkiem: Onni Tolonenem. To osłabienie zespołu nie przeszkodziło Starosarmatom w zdobyciu trzeciej bramki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Eusebio Aponte dla którego to jest druga bramka w v-mundialu. Dzięki różnicy bramek Starosarmaci wskakują na pierwsze miejsce w tabeli grupy A. Ale to następne dwa mecze pokażą ostateczną kolejność, gdyż grać będą ze Slawonią zajmującą drugie miejsce.

Bialenia spotkała się ze Slawonią i w tym meczu górą byli ci drudzy. Można by powiedzieć, że to jak dotąd najciekawszy mecz w grupie A. W pierwszej połowie przy piłce byli częściej piłkarze Sławonii lecz to bialeńczycy stworzyli więcej sytuacji podbramkowych. Z kolei slawończycy wykorzystali 50% swoich szans zdobywając bramkę. W drugiej połowie kiedy Rinaldo Bracco doznał kontuzji i zmienił go Horacio Maranhao to zapał bialeńczyków jakby zdechł. Nie byli w stanie wypracować żadnej sytuacji i tylko dzięki nieskuteczności rywala nie stracili więcej bramek.

Pozostałe mecze relacjonuje Leszek Karakachanow Sr.:

W Grupie B Sclavinia kontynuuje swoją niezbyt produktywną taktykę uczenia młodzieży młodzieżą, dzięki czemu ich najlepszy gracz BOGOSAV ANTONOVIC wykręcił całe... 3 cegły. Porażka 0:3 z Paderlandem była najmniejszym wymiarem kary. Hasseland, po kolejnym zwycięstwie do zera, tym razem 2 bramkami nad Loardią, jest pewny wyjścia z grupy, z gwiazdami na każdej pozycji już się przygotowuje do fazy pucharowej. Teraz wszyscy przygotowują popcorn na dwumecz Loardia-Paderland, który zadecyduje o wyjściu z grupy. Na lepszej pozycji jest Paderland, którego gwiazdą jest błyskotliwy obrońca PARASHOS HERMILLIO, który powinien rozbić ataki loardzkiego napadu z dojrzałym, ale reprezentacyjnie niedoświadczonym JONASEM YESTE.

W grupie C żadna drużyna nie ma już kompletu punktów i wszystkie poza Pustkowiami Gelloni, które dostały cztery do jaja od Trizondalu, walczą o awans. Mimo emocjonującego zwycięstwa 2:0 nad Teutonami Baridas jest mocno osłabiony - ich lider INIGO MONTOYA odniósł kontuzję, która mocno wpłynie na jego osłabienie formy. Baridajski obrońca DANNY TREJO z wynikiem 20 cegieł był najlepszym zawodnikiem we wszystkich grupach dla minionej kolejki.

W grupie D Wandystan zrewanżował się za porażkę na poprzednim v-mundialu i golem ADERYNA POLLOZHANIEGO w 3 minucie doliczonego czasu pokonał Gnomię. Gnomy prowadziły między 37 a 64 minutą, ale nie zdołały dowieźć nawet remisu do końca, nie wprowadzili też żadnego gracza do jedenastki kolejki. Jeżeli nie pokonają dwa razy najsłabszego Suderlandu, to będzie ich wielka kompromitacja. W drugim meczu, Dreamland łatwo rozpykał Suderland 3:0.

Na zdjęciu znakomity wandzki trequartista Kserkses Stenlund w starciu z gnomim obrońcą Fryderykiem Anonem.