Przygotowania do koronacji książęcej JKM Filipa I Gryfa w Almerze

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Almera od kilku dni wrze, wszystko w związku z zapowiedzianą na 14 marca koronację książęcą Jego Książęcej Mości Filipa I Gryfa, byłego wicekróla Królestwa Baridasu, zasłużonego Baridajczyka, który został wybrany na sarmackiego monarchę w elekcji książęcej nie więcej jak 3 tygodnie temu. W związku z tym należycie trzeba było przygotować stolicę, gdyż wizyta monarchy w Królestwie, pomimo utraty podłoża jakim była koronacja monarchy sarmackiego na monarchę baridajskiego zakończyła się wraz z oddaniem korony Baridajczykom przez JKW Roberta Fryderyka nadal pozostała zwyczajem kolejnych książąt sarmackich. Dodatkowo JKM Filip I Gryf jest Baridajczykiem z krwi i kości i nie sposób nie uczcić tej zaszczytnej chwili również w Baridasie.

8pf8oc72.jpg
Sala jadalniana również nabrała bardzo uroczystego charakteru

Przede wszystkim przygotowany musiał zostać Zamek Królewski w Almerze – rezydencja JKM Laureta Gedeona. Wszystkie okna zostały wypucowane na błysk, natomiast dywany wytrzepane jak dziecko, które stłukło sto dwudziestu pięcio letnią wazę, będącą pamiątką po stryjku babki od strony ojca. Na wejściu oraz w reprezentatywnych miejscach rezydencji pojawiły się również świeże rośliny, pokazujące egzotyczność południowych rubieży kraju. Nie dość tego, kuchnia pałacowa przygotowała najlepsze dania kuchni baridajskiej, a także innych krajów sarmackich m.in. steki z koziego mięsa w sosie serowo-bananowym, czy zupę brokułową z republikańskim akcentem.

Szczególną uwagę poświęcono Sali tronowej, w której miało się odbyć krótkie kurtuazyjne spotkanie monarchy sarmackiego oraz baridajskiego. Rozwieszono portrety byłych monarchów sarmackich oraz baridajskich, a także wielu legendarnych i historycznych bohaterów – nie mogło wśród nich zabraknąć wedlowskiego Christophera Arpeda.

Jednak nie tylko Zamek Królewski został przygotowany. Jak zwykle to bywało, ulice również nabrały baridajsko-sarmackiego akcentu. Na latarniach, które świeciły teraz naprzemiennie granatem i bielą pojawiły się baridajskie oraz sarmackie flagi. Również na ogrodzeniach instytucji baridajskich pojawiły się dosyć interesujące zdjęcia nowego sarmackiego monarchy, nadesłane przez wiele różnych osób związanych z nowym monarchą w konkursie zorganizowanym przez redakcję Populusa – czasopisma redagowanego przez niezależne wydawnictwo baridajskie, które nawiązało z kasztelanem Almery tymczasową współpracę.

Szczególną uwagę poświęcono placowi w centrum miasta. Rozłożono wielki ekran, rozstawiono co najmniej 30 tysięcy krzeseł, a także przystrojono plac barwami sarmackimi oraz baridajskimi. Mnóstwo girland i balonów nadawało temu poważnemu miejscu iście cukierkowego charakteru.

7GfFn39I.jpg
Wielki ekran rozstawiony w Almerze przypomina czasami kino samochodowe

Dodatkowo zwęszający interes życia handlarze pamiątkami rozstawili swoje stoiska w niewielkiej odległości od placu. Największą popularnością wśród kupujących prawdopodobnie okażą się kalendarze z wizerunkiem Jego Książęcej Mości Filipa I Gryfa, jednakże jeszcze nic pewnego nie można stwierdzić – o wszystkim dowiedzą się państwo z relacji z koronacji książęcej Filipa I Gryfa na Księcia Sarmacji. To właśnie ona będzie transmitowana na olbrzymim ekranie ustawionym na almerskim placu.

Ostatnim elementem przygotowań było przetestowanie bezpieczeństwa instalacji elektrycznej oraz bezpieczeństwa publicznego przez specjalistów z Królewskiej Gwardii Baridasu. W związku z tym, że działania te musiały dla skuteczności zostać utajnione nie uzyskaliśmy informacji na temat podjętych działań. Zapewnić można tylko, że KGB z pewnością będzie bezpiecznie w trakcie uroczystości.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Julian Fer at Atera.
Serduszka
8 186,00 lt
Ten artykuł lubią: Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Filip I Gryf, Alexander Rose, Eugeniusz Maat, Michaś Elżbieta II, ramael, Joahim von Ribertrop von Sarm, Adrianna Raina Alatristé, Albert Jan Maat von Hippogriff, Julian Fer at Atera, Piotr de Zaym, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Piotr vel Bocian, Laurẽt Gedeon I.
Komentarze
Michaś Elżbieta II
REPUBLIKĘ PIĘKNĄ _ RACZ NAM WRÓCIĆ PAAAANIEEE
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Takie przygotowania to gwarancja idealnej koronacji!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@joahimvonribertrop koronawirusjacji rowniez
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@joahimvonribertrop oby taka była ;-)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Niech żyje Książe! Niech żyje Król! Vivat Monarchia :)
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Niech żyje Książę! (i na marginesie: precz z republiką!)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.