Dwór Książęcy, Filip I Gryf, 01.03.2020 r. o 21:09
Lepiej późno niż wcale - jak się czujem po elekcji?
Seria wydawnicza: Orędzia Księcia Sarmacji

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
mGzg37mE.pngWasze Książęce Wysokości,
Jaśnie Oświecone Diuczessy, Jaśnie Oświeceni Diukowie,
Jaśnie Wielmożne Markizy, Jaśnie Wielmożni Markizowie,
Prześwietne Hrabiny, Prześwietni Hrabiowie,
Wielmożne Wicehrabiny, Wielmożni Wicehrabiowie,
Czcigodne Baronessy, Czcigodni Baronowie,
Sławetne Baronetessy, Sławetni Baroneci,
Szlachetne Damy, Poważani Kawalerowie,
Obywatelki i Obywatele Księstwa,
Mieszkanki i Mieszkańcy Księstwa,
Dostojni Goście z zagranicy!T
ydzień czasu minęło już od najbardziej wyczekiwanego ostatnimi czasy wydarzenia, jakim była elekcja książęca. Po niefortunnym półroku, pełnego ciągłych nieobecności, możemy powiedzieć, że sytuacja się ustabilizowała. Ale czy jednak? Czy jesteśmy w stanie powiedzieć, że wszystko wróciło do „normy”?


J
edno jest pewne – pewien etap w historii Sarmacji, w naszej historii się zamknął – i jedyne co z tym fantem zrobić możemy to uczyć się jakich błędów nie popełniać, a jakie rzeczy zachować dla siebie...

Wyniki elekcji były dla mnie zaskakujące, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Mimo krótkiego „stażu” i doświadczenia duża część Sarmatów dzieli ze mną swoją wizję na dalsze losy największej mikronacji polskiej – a wizja ta również jest największa. Odpowiedzialność za losy naszej Ojczyzny, naszych domów leżą w naszych rękach, naszych wyborach, których dokonaliśmy tydzień temu. Jestem wdzięczny, że dzięki waszym głosom mam przyjemność i szanse na prowadzenie, kierowanie naszymi poczynaniami. Jestem w stanie podjąć się tej „dziejowej” misji – mitra książęca jest dla mnie zarówno przywilejem, ale również wielkim długiem wdzięczności. Mam nadzieję, że uda mi się spłacić ten dług i patrząc w przyszłość nie zatracił historii Sarmacji i jej samorządów...


C
zas przed elekcją był wybitnie ciężki i chwała wszystkim Sarmatom za to, że przetrwaliśmy, jesteśmy mimo wszystko w „dobrej” kondycji. Szczególnie chciałbym podziękować kilku osobom, które włożyły duży wkład w utrzymaniu sarmackiej państwowości pomimo absencji monarchy...

Chciałbym zacząć od najbardziej odpowiedzialnej osoby, która kierowała nami niespełna 2 miesiące. Mówię tu o naszym ówczesnym Regencie – Jaśnie Wielmożnym Adamie Jerzym Piastowskim. Dzięki jego postawie, chęciach i doświadczeniu sarmacka centrala nie była zablokowana i mogła bez większych problemów prowadzić swoją politykę. Za ten herkulesowy czyn, jakim było przewodnictwo nad Narodem, należy się nagroda.

Następną osobą, której chciałbym podziękować jest obecny Kanclerz Poważany Santiago Vilarte von Hippogriff – mój stryj. Dziękuję za to, że zawsze mogłem się do Ciebie zwrócić, zapełnić wakat, spytać się. Było to dla mnie bardzo ważne, gdyż wraz ze wzrostem wysokości rośnie również odpowiedzialność. ;-)

Dziękuję również mojemu bratu – Sławetnemu Taddeo von Hippogriff-Piccolominiemu. Dziękuję za wszystkie porady, nabite godziny na rozmowy nad tworzeniem NOWEGO ŁADU. Dziękuję również za przyjęcie funkcji Infanta Koronnego, który jest dla mnie kluczowy i ważny.

Jest też wiele innych osób, którym należą się wyrazy uznania i wdzięczności: Magnumowi von Graudenz, Krzysztofowi Chuguł-Chanowi oraz Avrilowi von Levengothonowi, Gotfrydowi Slavikowi de Ruth, JKW Defloriuszowi Dymanowi Wanderowi, Severinowi von Verwaltung, JKM Lauretowi Gedeonowi I, JKM Joannie Izabeli, JKW Andrzejowi Fryderykowi, Piotrowi Pawłowi I, Albertowi Jan Maat von Hippogriffowi, Ludwikowi Tomovićowi, Alfredowi Fabian von Tehen-Dżek, wszystkim członkom mojego rodu i wszystkim innym Sarmatom, których pomoc i praca jest nieoceniona, a może i nieznana wszystkim. Bez Was przejście do „stabilizacji” byłoby dłuższe i trudniejsze.


T
eraz możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość. Lansowany przeze mnie NOWY ŁAD ma prawo zaistnieć i mieć szanse na rozwój Sarmacji. Tak więc rozpoczynając swoje panowanie zapraszam wszystkich do tworzenia Nowej Sarmacji – istna praca organiczna – której efekty muszą być zadowalające...

Z tej okazji pragnę zapowiedzieć, że planowana jest już koronacja, która odbędzie się na pewno w marcu. Jedynie kilka trybów musi zostać ustawione, o czym będą za niedługo komunikaty...
Podpisano
0DxDW34R.png
Książę Sarmacji
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth, Laurẽt Gedeon I, ramael, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Serduszka
13 315,00 lt
Ten artykuł lubią: Gotfryd Slavik de Ruth, GdL, Piotr vel Bocian, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Eugeniusz Maat, Ludwik Tomović, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Adi Alatristé, Albert Jan Maat von Hippogriff, Andrzej Fryderyk, Laurẽt Gedeon I, ramael, Adam Jerzy Piastowski, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Wilhelm Orański, Alexander Rose, Joahim von Ribertrop von Sarm, Severin Verwaltung-Esteladio, Julian Fer at Atera, Tomasz Ivo Hugo, Konrad Wolf.
Komentarze
GdL
Powodzenia :)
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
No to czekamy na konkrety... ;)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Możesz na mnie liczyć, ile mogę tyle pomogę ci w trudnych chwilach. Vivat Książe :)
Permalink
Eugeniusz Maat
Úr Hertsog ifá lejbi!
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
A dziękuję. Choć w sumie to nie wiem za co. Ja tu tylko narzekam.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Powodzenia. Trzymam kciuki :)
Odpowiedz Permalink
ramael
Pomyślnego obrotu spraw, Wasza Książęca Wysokość! Vivat!
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Dziękuję za słowa uznania.
Cytuję:
Ja tu tylko narzekam.
@AF Może właśnie dlatego, zawsze musi być Smerf Maruda :P
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Dzięki ;D
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Zawsze możesz liczyć na moją pomoc;) (napisałem drugie bo nie mogę edytować)
Odpowiedz Permalink
Wilhelm Orański
Wasza Książęca Mość, życzę powodzenia w sprawowaniu rządów. Chociaż jestem młodym mieszkańcem Sarmacji, to zawsze może WKM liczyć na moją gotowość do działania :)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Bardzo dziękuję za słowa uznania i gotowość do pomocy. Pokazuje to, że Sarmacja jest w stanie się odrodzić i ma siłę, aby być najważniejszą częścią mikroświata. :-)
Odpowiedz Permalink
Alexander Rose
Powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Vivat Księże.
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Rad jestem publicznej pochwały, ale z tymi podziękowaniami to cios poniżej pasa, gdyż trochę skłaniają do powrotu :/.
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
@Seweryn jest takie przysłowie Jeśli masz wątpliwości, to znaczy że nie ma wątpliwości. ;D
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Powodzenia i najlepszego :D
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Oddaj mi wioski i tytuł! :D
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Proszę uważać na epidemię dotykającą królów i książęta: KORONAwirus hihihihihihihihi chrups
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@defloriusz o tak, prosto na koronacje z wirusikiem :-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.