Kościół Rotryjski, Adabertus Pronobis, 15.02.2020 r. o 15:54
Opactwo Teplickie podniesione do rangi Diecezji.

Przed chwilą zakończyło się Nabożeństwo Słowa Bożego w Teplicach, któremu przewodniczył Patriarcha Rotrii Pius Leon II. W czasie nabożeństwa kazanie wygłosiła głowa Kościoła Rotryjskiego. W kazaniu Ojciec Święty przypomniał wiernym, że "nasze narody łączy wspólna historia. Być może Nestorzy sarmackiej społeczności pamiętają jednego z przedstawicieli rodu von Liechtenstein, który długi okres był rotryjskim hierarchą, aż w końcu zasiadł na Tronie Pawłowym jako Celestyn I. Co prawda był to jeden z niewielu epizodów, podczas których dzieje Rotrii i Sarmacji się skrzyżowały". W ten sposób Patriarcha dał do myślenia, że należy powracać do korzeni swojego dziedzictwa. Na koniec dodał "Korzystając z naszej wizyty apostolskiej tutaj, w Opactwie Teplickim, chcieliśmy wszystkim wiernym Kościoła Rotryjskiego zamieszkujących Księstwo Sarmacji ogłosić wielką radość i nowinę. Otóż, w dniu dzisiejszym, władzą naszą apostolską - w myśl prawa kościelnego - podnosimy Opactwo Teplickie do rangi Diecezji Teplickiej, w granicach administracyjnych dawnego Opactwa Teplickiego. Stosowne dokumenty powołujące Diecezję Teplicką, dostarczy do Księstwa Sarmacji x. Adalbertus Pronobis von Hippogriff, którego mianujemy Administratorem Apostolskim Diecezji Teplickiej, do czasu powołania biskupa diecezjalnego".
Tym samym od dnia dzisiejszego Opactwo Teplickie jest Diecezją Teplicką, a opat Teplicki zostaje administratorem diecezji.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 913,00 lt
Ten artykuł lubią: August van Hagsen de la Sparasan, Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, Santiago Vilarte von Hippogriff, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Vivat Papież! Vivat!
Odpowiedz Permalink
Pio Maria de Medici
Patriarcha. Papież pracuje w Rzymie i ma na imię Franciszek. :)
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Miła informacja, to pierwsza diecezja na terenie Slawonii (nie licząc historyczno-narracyjnych) i mam nadzieję że powrót do dawnej świetności Diecezji Teplickiej :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.