SLP: Pierwsza Klasa. Przedsezonowe dygresje.

Witajcie fani kopanej!

Przewodnik po Ekstraklasie już jest, czas byłoby przedstawić bliżej drużyny z zaplecza. Pierwsza Klasa. Dla jednych przechowalnia dla wzmocnienia sił a dla innych szczyt marzeń. Kto 36 sezon zaliczy do udanych a kto nie? Trzy zespoły awansują i 3 spadną. Czy walka będzie się toczyła o pierwszą trójkę czy raczej o cztery miejsca gwarantujące dalszą grę w Pierwszej?

Zacznę od przedstawienia zespołów. W kolejności od najsilniejszego patrząc po średniej skilla całego teamu.

CKS Grabarnia Grodzisk
Skarbnikow ostro się gimnastykował w poprzednim sezonie aby skończyć na 4 miejscu a w 36 sezonie jego team jest najmocniejszym faworytem do awansu. A przynajmniej do zakończenia sezonu w pierwszej trójce. Krótka ławka i aż 9 zawodników ze skillem 14+ budzi respekt. Kilkoro młodych, którzy na pewno dostaną szansę gry może się ładnie rozwinąć. Co więcej, ten właśnie team ma najlepszą formę a to na starcie sezonu jest bardzo ważne.

Piraci z Tropicany
RemiL i jego team po tym jak przeleciał Pierwszą Klasę kończąc ją na drugim miejscu będąc beniaminkiem zderzył się z brutalną prawdą Ekstraklasy. Zdołali tam wygrać zaledwie jeden mecz i uzbierać 11 punktów. Zastanawiające jest jakie wnioski wyciągnął manago. Czy postanowi wrócić do Ekstraklasy i spróbować raz jeszcze czy raczej przezimuje dwa sezony w Pierwszej aby wrócić tam silniejszym. To jest zagadka.

FC Grodzisk
Tu nie ma najmniejszych wątpliwości. Choć jest to spadkowicz i trzeci najsilniejszy team w Pierwszej to jeśli nie znajdzie się chętny trener na objęcie tego klubu to mamy pewnego spadkowicza i chłopca do bicia. A szkoda, bo jest tam kilkoro cennych seniorów i paru zdolnych młodych chłopaków.

Lotos Trizopolis
Kolejny ze spadkowiczów z Ekstraklasy. Klub domagający się przebudowy i odmłodzenia. 5 z 17 zawodników jest w wieku 34+. Obstawiałbym, że manago dokupi kilku juniorów i bedzie walczył o utrzymanie. Ale jest też opcja, że wymieni 3/4 składu na młodzież, spadnie do Drugiej i wróci w chwale ;) Raczej nie sądzę aby podejmował walkę o pierwszą trójkę.

Powaga Czarnolas
Lider Drugiej Klasy. Choć spędzili tam tylko jeden sezon i to tylko po to aby wygrać dywizję. W zasadzie to zrobili powtórkę sprzed kilku sezonów gdzie spadli do Pierwszej, następnie błyskawicznie spadli do Drugiej aby ją wygrać i bujać się między Pierwszą a Ekstraklasą. Dość długa ławka i bardzo zróżnicowany skład ale niestety żadnego obiecującego juniora w składzie. Przewiduję dla nich miejsce w środku tabeli.

Kumkwaty Walbrzych
SirRobbieFowler konsekwentnie pnie się w górę, ławka krótka i całkiem przyzwoita a co najważniejsze nie ma w niej emerytów. Sądzę, że w tym sezonie trener pokusi się włączyć do walki o awans. O ile uda się wyeliminować tracenie goli co jest ich bolączką...

Eadan Port Eagle
Kolejny beniaminek - wicelider Drugiej. Trener troszkę zaspał z ćwiczeniem formy na sezon i może to rzutować na pierwszą połowę sezonu. raz już byli w Pierwszej ale od razu spadli. Teraz wracają i na pewno włączą się w walkę o utrzymanie.

Osadzeni Grodzisk
Ciężko pisać o swoim teamie więc napiszę po prostu jakie mamy plany. Choć nie jesteśmy najsilniejszym teamem to jesteśmy niemalże najmłodszym (Tylko Kumkwaty są młodsi) oraz niemalże największą wartość (tylko Piraci są wyżej wycenieni). Manago planuje w tym sezonie aktywnie walczyć o 4 miejsce w tabeli. Na awans jeszcze nie jesteśmy gotowi.

Anioly Grodzisk
Mój stary team wraca. Stare dobre Młotki teraz na Anielskich skrzydłach fruną w górę ligowych tabel. Klub po porządnej przebudowie z kilkoma mocnymi punktami. Wróżę im walkę o utrzymanie zakończoną sukcesem :)

Republikanie Melena
Klub, który utrzymał się w Pierwszej rzutem na taśmę. Najsłabszy team w Pierwszej, najbiedniejszy ale za to z całkiem niezłą formą startową. Obstawiam, że w tym sezonie będą zaciekle walczyć o punkty aby się utrzymać.

Pozdrawiam ze Spacerniaka
Vhris

P.S. Sorry, ale tym razem z braku czasu nie okraszę artykułu grafikami.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr vel Bocian, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
6 700,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Timan Demollari, Piotr vel Bocian, Eugeniusz Maat, Joahim von Ribertrop von Sarm, Zbyszko Gustolúpulo, Gotfryd Slavik de Ruth, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Piotr vel Bocian
Świetnie że schodzimy z opisami na niższe ligi! Dobrze wiedzieć co się w zespołach dzieje :)
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Dobre opisy!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Fajnie że i 1 klasa. W końcu się doczekała, swojego podsumowania.
Permalink
Filip I Gryf
Fajnie opracowane - w końcu wiem, co się dzieje w sarmackiej piłce. ;-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.