Nowości z giełdy styczeń 2020

W styczniu br. giełda kontynuuje swój marsz w górę, pomimo niesprzyjających wyników aktywności sarmackiej. Najwyraźniej inwestorzy mają optymistyczne oczekiwania i nie zniechęcił ich nawet kryzys władzy.


Na początek informacje z rynku walut (Bank Walutowy):
- ren – kurs 2,20, prowizja 5%.
Władze BW odbyły robocze spotkanie z przedstawicielami Palatynatu Leocji, zakończone deklaracją o chęci otwarcia w przyszłości wymiany walutowej.

Indeksy

Wszystkie indeksy w ciągu ostatniego miesiąca zyskują po 25-30%, co jest wręcz rewolucyjnym wynikiem. Kto przeczekał grudniowe spadki, może się cieszyć. 24-25 stycznia oraz dzień wczorajszy zakończyły się niewielkimi korektami, ale analitycy uważają, że giełda jeszcze jakiś czas będzie rosnąć, o ile nie zacznie spadać.

Akcje
Banco Baridasa – 302,82, zmiana za ostatnie 30 dni: +10,1%: BB podążą za generalnym wzrostem, ale nie jest jego lokomotywą, raczej wagonem, i to tym towarowym. Zaszkodziły mu nieco informacje o kilku atakach hakerskich, jakie miały miejsce w pierwszych dniach stycznia. Napastnicy – jak się uważa, bialeńskiego pochodzenia – nie wyrządzili większych strat, ale ukazali luki w zabezpieczeniach banku. Dodatni wynik jest premią za szybką reakcję jego zarządu.

Unisławowska Spółka Wydobywcza – 1,94, zmiana(30): +2,6%: USW na niewielkim plusie, również raczej siłą rozpędu całej giełdy. Zarząd na przełomie 2019 i 2020 r. ogłosił inwestycję w nowe złoża rudy cynku w Tropicanie, ale mimo zapewnień STS o zdolności do zaprowadzenia tam porządku, prowadzone inwestycje wymagają dużych nakładów na zabezpieczenie ich przed rebeliantami. Wobec tego w tym roku nie jest przewidziana żadna dywidenda dla akcjonariuszy. No cóż.

Karczma pod Złotą Kaczką – 40,12, zmiana(30): +30%: prawdziwa bomba giełdowa stycznia. Strzałem w dziesiątkę okazała się zyskująca na znaczeniu w Teutonii moda na niezdrowe, ciężkostrawne jedzenie. Zdjęcia influencerów zajadających mięso w sosie i wykrzykujących antywegańskie slogany czy popijających Teutonicę przed i po śniadaniu zalały tamtejsze portale społecznościowe.
jr675Dap.jpg
Idąc za tym trendem, spółka wyeksponowała w swoich sklepach produkty oznaczone marką „Kaloryczna Hiroshima”. Trafne decyzje marketingowe procentują.

Zligbud – 67,79, zmiana(30): +39%: kolejna rakieta. Takie wzrosty w budownictwie dowodzą, że inwestorzy myślą optymistycznie o przyszłości. Dla Zligbudu kluczowe okazały się duże projekty infrastrukturalne, realizowane dla Hasselandu, w tym dostawy dla budowanego nowego miasta na południu Vienbien i odbudowa budynków w zniszczonym podczas operacji zbrojnej Kymerionie (Dornostia).

Puls Sarmatów – 2108,88, zmiana (30): +31,6%: bije zadziwiająco mocno. Na jego wzrost wpłynęły decyzje o wchłonięciu paru mniejszych wydawnictw teutońskich, jak i nawiązanie współpracy z młodym, obiecującym piosenkarzem Zintiusem Martinikiusem, produkującym treści o odpowiednio obniżonym poziomie, a przez to popularne.


Uwaga szczególnie aktualna w bieżącym okresie – zanim kupisz, sprawdź czy Twoja spółka nie jest akurat na szczycie górki!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Eugeniusz Maat.
Serduszka
4 827,00 lt
Ten artykuł lubią: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, Adam Jerzy Piastowski, Albert Jan Maat von Hippogriff, Eugeniusz Maat, Piotr vel Bocian, Julian Fer at Atera, Gustaw Fryderyk.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Ciekawie na giełdzie, ciekawie.
Odpowiedz Permalink
Gustaw Fryderyk
Od dawna na to czekałem! Tak trzymać :-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.