Lord Szambelan KH - podsumowania i plany na 2020

W tych ostatnich godzinach starego roku postanowiłem zwrócić się jeszcze do mieszkańców Sarmacji, aby przedstawić, jakie będą plany i cele polityki Hasselandu na nachodzący rok.

Trudno podsumowywać jakoś 2019 r., jeśli był to jednocześnie mój pierwszy rok w ogóle w Sarmacji. Na pewno trochę rzeczy się zmieniło w KH od tamtego czasu. Jedno można z dumą przyznać: w sierpniu-wrześniu tego roku byliśmy czasem nazywani dwuosobowym samorządem – trudno wtedy było temu odmówić słuszności – ale dzisiaj sytuacja się zmieniła na plus. Przybyły albo wróciły nowe osoby, którym chce się działać i które mają konkretne plany na rozwój aktywności w swoich regionach.
Najogólniej mówiąc, w KH będziemy kontynuować politykę polegającą na tym, że każda osoba z pomysłami otrzymuje „bańkę” w postaci obszaru lub tematu, w którym samodzielnie kreuje wszystko. W myśl tego założenia zreformowaliśmy GH, tak, aby każdy jej realny członek był dowódcą własnego, narracyjnego oddziału. Z krótkiej na razie perspektywy oceniam to całkiem pozytywnie, ale będzie to wymagało dalszego rozwijania.
C8WqLW38.jpg
Spontaniczne foto na balkonie ratusza w Angemoncie

W stosunku do innych części Sarmacji Hasseland chce być motorem aktywności. Wychodząc z tego założenia, w 2020 roku ogłosimy cztery propozycje projektów współpracy regionalnej – po jednym wobec każdej z prowincji. Oprócz nich, uruchomimy testy funkcjonalności zapowiadanego przeze mnie systemu uproszczonej księgowości, opartego na współdzielonych Excelach, który może stać się zaczątkiem nowego pomysłu na gospodarkę. To będzie projekt adresowany do całej Sarmacji, a może i nie tylko do KS, jeśli wypali.

Wewnątrz KH chcę wprowadzić nową instytucję w Zgr. Krajowym/Saviunie, a mianowicie sesje pytań do Lorda Szambelana. Każdy członek Saviuny (lub ich grupa) będzie mógł zawnioskować na pw o stworzenie wątku na poddziale ZK/S na sesję pytań odnośnie spraw bieżących i planów. Taka sesja będzie trwać podobnie jak debata nad projektem ustawy, 3-4 dni. Wszelkie deklaracje LS, zawarte w takim wątku, będą rozumiane jako oficjalne deklaracje działań KH. Jeśli Lord Protektor, a nawet inni urzędnicy KH zechcą, to oczywiście można będzie wprowadzić analogiczne rozwiązania, z pożytkiem dla aktywności parlamentarnej, mam nadzieję.

Trudno ogarnąć planami cały rok, tym bardziej, że w mikronacjach ma on trochę większą wartość. W ciągu roku v-państwo może narodzić się i upaść, jeśli dobrze się postara. Powyższe plany dotyczą więc pierwszych miesięcy 2020 r. Po drodze będą oczywiście wybory LS i LP, więc mieszkańcy KH będą mieli wiele okazji do wyrażenia swojego stanowiska nt. prowadzonej polityki. Wierzę, że prowadzenie konsultacji społecznych na forum nawet w drobniejszych sprawach daje przeciętnemu Hasselandczykowi pewność, że nihil novi – nic nowego nie jest wprowadzane wbrew niemu.
Kończąc, krótko: udanego Nowego Roku, ayve Hasseland, ayve’l graine!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf.
Serduszka
4 964,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Filip I Gryf, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Severin von Verwaltung-Rentner, Gotfryd Slavik de Ruth, Laurẽt Gedeon I, Piotr de Zaym, Mitchell J. Pelworth, Guedes de Lima.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Życzę powodzenia. No i szczęśliwego Nowego Roku!
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Powodzenia, wszystkiego najlepszego! Aktywności i pomysłowości.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.