Rada Ministrów, Filip I Gryf, 31.12.2019 r. o 20:16
Orędzie Noworoczne Kanclerza Księstwa Sarmacji
Seria wydawnicza: Orędzia Kanclerza

paNg9coL.pngWasza Książęca Mość,
Szanowni Przedstawiciele władz centralnych i samorządowych,
Drodzy Sarmaci i Sarmatki,
Drodzy Goście i Przyjaciele Księstwa Sarmacji,


R
ok 2019 już prawie za nami. Z tej okazji w imieniu Rządu Księstwa pragnę złożyć najszczersze i najpełniejsze życzenia na nadchodzący rok - wyjątkowy 2020. Obyśmy razem mogli dalej ciągnąć ten wspaniały wózek o nazwie Księstwo Sarmacji. Niech okresy wzmożonej nieaktywności będą krótkie, a sarmacka władza i prasa (i w ogóle życie) będzie wspaniałe.

S
armacja to również samorządy. Niech wszystkie nasze prowincje grzeszą aktywnościa i wyżem demograficznym. W końcu jeśli samorządy silne to i silna władza centralna (i w 2 stronę ;-D ).

R
ok za rokiem mija tak szybko, że aż trudno w to uwierzyć. Rok temu prowadziłem w KM Grodzisk sylwestra jako Burmistrz - dzisiaj przemawiam do Was, Drodzy Sarmaci, jako Kanclerz naszej ojczyzny. Jestem szczęśliwy i dumny nie z powodu samego faktu bycia na wysokich stanowiskach państwowych - z tego, że jestem Sarmatą, w którego wierzycie i dziękuję Wam za Wasze poparcie. Dzięki Wam wiem dla kogo pracuję i z Waszą pomocą się podejmuję nowych wyzwań. Wyniki są różne, ale teraz nie będę nad tym długo rozmyślać (to zostawiam na dzień jutrzejszy ;-D ).

O
wiele szczęśliwych i tych niekonieczne zdarzeń wzbogaciliśmy się w tym odchodzącym już roku. Musimy korzystać z nich, aby doskonalić się roku 2020 i nie popełniać błędów, które na naszej drodze stały.

K
olejny rok to kolejna szansa na rozwój całej naszej społeczności. Apeluję o rzeczy, które musimy w tym roku nadchodzącym wdrożyć:

1
Zachęcić do wspólnej zabawy i pozyskać dla Sarmacji nowych obywateli lub przywrócić na łono Sarmacji naszych współbraci, którzy na ten moment są w poważnej realiozie. Nie możemy uniknąć prawdy, że coraz mniej nas zostaje a przybywa również mało.

2
Tworzyć i prowadzić dobrą, zdrową i pożyteczną narrację. Skupmy się na jakości, niekoniecznie na ilości zbędnych "postów". Nie musimy podtrzymywać sztucznie aktywności, bo i tak siebie i innych nie oszukamy. Jeśli podupadamy to trudno - podnosimy się z kolani walczymy o lepsze jutro. Mamy do pomocy wielu przyjaciół, którzy nam w tym pomogą. Mamy też niestety wrogo nam nastawionych. Nie wnikam z jakich pobudek i powodów, ale ciężko jest o tym myśleć. Widzimy np. co teraz robią w Dreamlandzie. Widzimy wrogość Bialenii, widzimy nieprzychylność innych mikronautów. Wiele jest w tym naszej winy, gdyż Sarmacja za bardzo izolowała się od mikroświata. Myślę, że to będzie ważny cel dla mojego Rządu w tych ostatnich chwilach kadencji.

S
koro już o tym mowa to apeluję również o przygotowanie do nadchodzącej kadencji Sejmu. Zbliża się już wielkimi krokami - postarajmy się porządnie naszykować do niej. Spróbujmy powalczyć troszkę na scenie politycznej, zaktywizować ją.

N
iestety przemawiam również w okolicznościach, kiedy zarządzone jest referendum ws. opróżnienia tronu książęcego. Nie będę rozstrzygać i rozsądzać, jednak proszę o zagłosowanie w referendum, oddać głos albo dalszego zaufania do JKM, albo...
Cięzka to jest decyzja, ale nie ma dymu bez ognia - referendum zostało zarządzone, gdyż widzimi potrzebę drastycznych zmian i to szanuję. Choć i tak szkoda, że referendum o odwołanie księcia będzie już 4!

Ż
eby nie skończyć takim niemiłym akcentem pragnę jeszcze raz każdemu z osobna życzyć wszystkiego co najlepsze na ten ROK 2020, dobrego szampana i słuchania fajerwerków. Przy tej okazji pragnę powiedzieć, że z związku z Nowym Rokiem Rząd ma zamiar w najbliższym czasie przeprowadzić 3 konkursy: 2 będą pieniężne - na najlepszy szampan oraz na najlepszy pokaz fajerwerków!
3 konkurs będzie na razie owiany tajemnicą ;-D.

Z
wyrazami szacunku(-) Januszek baron von Hippogriff-Pałasz
Kanclerz Księstwa Sarmacji etc.
Dotacje
2 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth, Laurẽt Gedeon I, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Serduszka
7 149,00 lt
Ten artykuł lubią: Severin Verwaltung-Esteladio, August van Hagsen de la Sparasan, Konrad Einsiedler von Hippogriff, Joahim von Ribertrop von Sarm, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Gotfryd Slavik de Ruth, Laurẽt Gedeon I, Adam Jerzy Piastowski, Julian Fer at Atera, GdL, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Severin Verwaltung-Esteladio
Ojej, wzruszyłem się :<.
Odpowiedz Permalink
Konrad Einsiedler von Hippogriff
Polać mu!
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Świetne.

I my Kanclerzowi życzymy szczęśliwego Nowego Roku!
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Uff, przez chwilę miałem wrażenie, że wrzuciłem komentarz pod niewłaściwym artykułem. Tu zabrzmiałby dość obraźliwie.
A ogólnie: dobrze by było, gdyby coroczne orędzia tego typu, z ogólnymi planami na Nowy rok stały się tradycją;)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@Seweryn ja również
@GFvH z chęcią
@joahimvonribertrop dziękuje i nawzajem
@SantiVilarte jaki komentarz? ;-)
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@JanuszekvHP

"Z myślą o takichże mieszkańcach Hasseland musi pomyśleć o motywacyjnej obniżce zasiłków w 2020"
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)
Bardzo dobrze, napisane orędzie.
Permalink
Piotr de Zaym
Bardzo ładnie napisane :)
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Najlepszego!
Odpowiedz Permalink
GdL
Brawo, trzymam kciuki! Sarmacja musi!
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Czyta się jak zawsze dobrze ;-)
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Cytuję:
Skupmy się na jakości, niekoniecznie na ilości zbędnych "postów". Nie musimy podtrzymywać sztucznie aktywności, bo i tak siebie i innych nie oszukamy.
Musimy, bo inaczej tracimy aktywność w rozumieniu obowiązujących przepisów...
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@kaxiu zawsze przepisy można zmienić ;-)
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Przydaloby sie wiecej konkretow - i w czesci podsumowania i w czesci planow.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.