Avis miejski

A
vis miejski, jest to gazeta redagowana na potrzeby linii miast partnerskich. Zawiera ona najważniejsze informacje dotyczące działalności linii miast partnerskich Wedla-Vienbien-Eldorat-Almera mówiąca o tym, co dzieje się w rzeczonych lokacjach partnerskich, zarówno o działaniach podjętych przez centralne władze miast, jak również i szeregowych obywateli - tych, których znamy na co dzień i tych, których kojarzyć nie jesteśmy w stanie ze względu na ich ukrycie w cieniu szarego betonu i cieni vieńbieńskich drzew. Zachęcam do lektury. Gazeta nie będzie wydawana regularnie.

Wedla

W Wedli rozpoczęto przetarg na budowę portu morskiego. Obecnie zainteresowanych przetargiem jest dwóch wykonawców, przy czym dopiero jeden złożył ofertę przetargową. Czas na składanie ofert kończy się 5 stycznia 2020 roku, w związku z czym został jeszcze niecały tydzień. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi prawdopodobnie niewiele po tym terminie.

W Widli, wsi nieopodal Wedli doszło do bójki pomiędzy dwoma mężczyznami. Prawdopodobnie była ona spowodowana sporem o kobietę, słynną w całej miejscowości Florẽs P., znaną ze swojej urody oraz podbojów miłosnych. Prawdopodobnie inicjatorem całej bójki był 26-letni Oliver S., który na wieść, że dziewczyna jego serca randkuje z innym mężczyzną strasznie wściekł się. Sytuację opanowała policja, Oliver wyszedł cało, natomiast 28-letni Nicolai K. został lekko obity, prawdopodobnie skręcił kostkę.

cW1893po.jpg

Vienbien

Rozpoczęto przygotowania do wyprawy na drugi kraniec wyspy w celu wybudowania nowego miasta. Jak słusznie zauważył Lord Szambelan Królestwa Hasselandu jest to miejsce, z którego możliwa będzie przeprawa przez cieśninę oddzielającą wyspę od Dornostii. Miasto zostanie wybudowane od postaw w związku z czym zapraszane są ekipy budowlane gotowe do kładzenia nowych fundamentów pod budowle, wznoszenia osiedli mieszkaniowych, wylewania asfaltu na nieskażonej ludzką ręką glebie i zakładania instalacji elektrycznych. Plany są bardzo ambitne i każda para dłoni do pracy jest na wagę złota.

Mieszkaniec miasta, Tilian I. został złapany na wycinaniu drzew w lesie. Mężczyzna zdecydował się na wycięcie drzew w celu budowy nowej huśtawki dla swojego dziecka. Tilian nie pracuje od 3 miesięcy i korzysta z zasiłku dla bezrobotnych. Wychowuje on samotnie swoją 8-letnią córkę Asqię, po śmierci swojej małżonki. Dziewczynka nigdy nie poznała matki, która umarła półtora roku po narodzinach maleństwa. Historia Tiliana wzruszyła jedną z zamożniejszych staruszek miasta, Airinn O. 79-letnią emerytkę pochodzącą z arystokratycznego rodu. Pokryła ona koszty kary finansowej nałożonej za nielegalną wycinkę oraz zakupiła dla dziecka nową huśtawkę, a także kilka nowych zabawek. Dziewczynka jest dla mnie jak córka, która wyjechała ponad 5 lat temu z mężem do Auterry - mówi staruszka redaktorom Avisu.

Eldorat

Całe pokryte betonem miasto żyje obecnie przygotowaniami ulicy Hetmańskiej do Kongersu Lokacji Partnerskich, który odbędzie się już 11 stycznia 2020 roku. Przygotowaniami kieruje Niski Emil Eldoratu - Eryk Fajerwerk. Z racji wielkiego wydarzenia odnowiona i przyozdobiona została ulica, a także wynajęto dużą salę kongersową, którą przyozdobiono charakterystycznymi dla miasta błękitno-białymi barwami. Wykorzystano również do oświetlenia ulicy prototypowe jasnoszare żarówki, wynalezione przez uczniów Akademii Sclavińskiej, których projekt był rozwijany przez naukowców Akademii Polinaukowej w Bordonii. Obecnie prototyp będzie rozwijany przez Uniwersytet Wedlowski, który zamierza wykupić prototyp od władz Uniwersytetu.

Nie mogło jednak obyć się bez problemów. 33-letni kierowca, który prosił o niepodawanie jego danych personalnych wjechał w szlaban wyznaczający objazd ulicą Miłośników Kukulicy, dewastując przy okazji część pomalowanych pasów. Jego samochód na szczęście zatrzymał się na dziurze stworzonej przez odkryty właz do kanalizacji. Policja oraz służby drogowe szybko opanowały sytuację niemniej jednak prace będą opóźnione o dobre dwie godziny.

0dxRB987.jpg

Almera

W Almerze ponownie zostało otworzone Almerskie Biuro Meldunkowe. Zgodnie z nowymi zasadami każdy może wynająć nową działkę, na której może prowadzić narrację mieszkaniową - przy czym jednak kosztem wynajmowania działki jest płacenie regularnego czynszu w wysokości jednego posta na dwa tygodnie. W przypadku niewywiązywania się z umowy, wynajmujący dany adres ma obowiązek zapłacić 250 lt na konto Almery. Prawdopodobnie zasady nie zmienią się już przez długi czas. Zmiany nie obejmą posiadaczy działek, którzy zakupili je przed zmianami.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Julian Fer at Atera.
Serduszka
5 595,00 lt
Ten artykuł lubią: Julian Fer at Atera, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Filip I Gryf, Esteladio, Joahim von Ribertrop von Sarm, Laurẽt Gedeon I, Piotr vel Bocian, Guedes de Lima, Fryderyk von Hohenzollern.
Komentarze
Julian Fer at Atera
Ciekawe ile tej kukulicy zatankował ;)
Odpowiedz Permalink
Marceli z Ossolińskich Bordoński
W Bordonii to chyba jest Akademia... ;))
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Marceli Oczywiście, przepraszam. Za chwilę zostanie sprostowane :D
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Dobry artykuł.
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Z myślą o takichże mieszkańcach Hasseland musi pomyśleć o motywacyjnej obniżce zasiłków w 2020 >>>
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Uwielbiam narrację. Podoba mi się ten pomysł, proszę kontynuować!
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Super inicjatywa, kibicuje!
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Za duzo zieleni na tym zdjeciu z "zalanego betonem Eldoratu"
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Zombiakov to jest betonowa zieleń! Przecież: "Beton może być kolorowy!" :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.