Kto jest imperialistą?

I
mperialiści. To jedno z określeń, którym jesteśmy obdarzani. Kto tak mówi? Między innymi Dreamland- prawdziwy imperialista. Dziś zaprezentuję 3 przykłady, które to udowadnią.

1. Nowa Brugia
13 grudnia 2019 Dreamland rozpoczął operację dążącą do zajęcia ziem nazywanych teraz Nową Brugią. W czasie jej trwania pojawiły się głosy sprzeciwu. Pierwszy zgłoszono w wątku akcji, ale gdzieś zniknął. Drugi zgłosili Krakozowie, bowiem Dreamland zajął ich terytorium. Ale Dreamland jak to Dreamland- protesty miał gdzieś i terytorium zajął, jeszcze bez zgody Baridasu ogłaszając budowę muru na granicy.

2. Awarra Południowa
Awarra. Dla jednych symbol imperializmu sarmackiego, a dla mnie- symbol walki Sarmacji z imperializmem dreamlandzkim. Wyspę usypała Sarmacja oraz Baridas. Na wyspie od zawsze żyli Sarmaci i Baridajczycy. Potem rozpoczęła się unia Baridasu z Dreamlandem. Na mocy porozumienia baridajską część wyspy (południową) oddano Schoolandi. I to jest ważne dla tych, co uważają, że Awarra jest schoolandzka. Ale jest druga strona medalu.

Jesteśmy Polakami. Teraz wyobraźmy sobie taką sytuację: mamy unię z kimś tam. Nagle któregoś dnia budzimy się i co? Okazuje się, że nasz region w którym żyjemy, bez naszej zgody i wiedzy, został oddany Chinom, które nic z naszym regionem wspólnego nie mają! Od teraz mamy mówić po chińsku, czytać po chińsku, myśleć po chińsku. Jak byśmy się czuli?

Tak samo czyli się Baridajczycy z Awarry, gdy nagle odkryli, że muszą być Schoolandczykami. Nie uważam, że to wina Baridasu. Baridas nie miał wyboru. To wina Dreamlandu. A potem Sarmacja i Baridas chcą pomóc im wrócić do rodzinnego kraju, przyłączając ich ziemię. I co słyszymy od drugiej strony? Imperialiści.

3. Przywłaszczanie sobie władzy nad terytoriami międzynarodowymi.
Już nie będę wspominać o wodzie i statku. To zostawiam nowo powołanej komisji. Mi chodzi o powietrze. Alfred Fabian von Tehen Dżek leciał w międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Co na to Dreamland? Musimy wzmocnić... ochronę naszej (!) przestrzeni powietrznej! No ciekawe...

To wszystko co znalazłem na tę chwilę. Jeśli znajdę inne przykłady (albo dostanę nowe) to napiszę nowy artykuł. A podsumowując- kto tu jest imperialistą?

Artykuł wyraża poglądy autora jako Sarmaty. Proszę się nie czepiać tego za granicą (tu można).
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
4 309,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Albert Jan Maat von Hippogriff, August van Hagsen de la Sparasan, Guedes de Lima, Filip I Gryf, Julian Fer at Atera, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Cóż, zajęcie Brugii z pewnością można przypisywać jako objaw imperializmu. Jednakże nie ma Awarry - jest Awara. Tak samo jak nie zgodzę się ze stwierdzeniem o międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Oczywiście odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia całej sprawy podjąłem.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Po prostu gdzieś znalazłem Awarra i myślałem, że tak się pisze.

A powietrze? No dobra, może napisałem źle, ale i tak przywłaszczają sobie władzę. Chyba, że to naprawdę było nad Dreamlandem. No ale na wodach międzynarodowych ten ich statek (no bo nie Bajura) to był.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Cytuję:
Artykuł wyraża poglądy autora jako Sarmaty. Proszę się nie czepiać tego za granicą (tu można).

Cóż, myślę, że to słabe czary, gdyż wszyscy widzą ten artykuł i może im się nie podobać taki obrót spraw - u nas piszesz ładnie na temat innej mikronacji, w tamtej piszesz na odwrót i tak w kółko.

Nie żebym się czepiał - wcale. :-)
Odpowiedz Permalink
Severin von Verwaltung
Podoba mi się ta klauzula na dole :D.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Trochę głupio wypowiadać się o imperialiźmie kogokolwiek jak nie umie się przywołać poprawnie nazwy własnego regionu. O historii to nawet się nie wypowiem.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Novak
Odpowiedź jest jedna - Sarmacja.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Sarmacja? Po kimś innym bym się mógł takiej odpowiedzi spodziewać, ale po panu spodziewałbym się innej;)
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Odpowiedz Permalink
Aleksander Novak
@joahimvonribertrop Chodzi ci o Voxlandu?
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Fajnie i konkretnie napisane. A ile w tym prawdy, w tych trudnych czasach.
Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Z przekonania, ja jestem imperialistą, i się tego nie wstydzę, wręcz jestem z tego dumny, a jestem Baridajczykiem.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.