Ogłoszenia marszałkowskie - 1/LXII

Ogłoszenia marszałkowskie
biuletyn oficjalny Kancelarii Sejmu
Na mocy porozumienia z (poprzednim jeszcze) marszałkiem Sejmu, Ministerstwo Informacji publikuje pierwsze ogłoszenia marszałkowskie nowej kadencji. Jeśli nowo wybrany marszałek będzie chciał, aby kwestie wydawnicze były pozostawione w rękach MI, to ministerstwo chętnie podejmie się kontynuowania tej serii.
Jednocześnie proszę uprawnione osoby o przeniesienie artykułu pod kategorię Sejmu.
ZeW6x7IQ.png

Sejm wybrał nowego marszałka. W miejsce Alfreda von Tehen-Dżeka, który zrezygnował, wybrano Januszka von Hippogriff-Pałasza. Ponieważ nowy marszałek jest jednocześnie kanclerzem, wywołało to krótką dyskusję przy okazji oddawania głosów. Jednocześnie dyskusję wywołało ponaglenie marszałka-seniora Piotra de Zayma, aby posłowie pospieszyli się z oddaniem głosu. Jako niedawny marszałek mogę zarekomendować oznaczanie posłów na początku głosowania, jako skuteczną a neutralną metodę - w przypadku gdy poseł nie zagląda regularnie na dział Sejmu, ani nie subskrybuje danego wątku.
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1030&t=29329
ZeW6x7IQ.png

Sejm wybrał nowego asesora TK. Na wakujące miejsce zgłosili się: Franz Langer i Santiago Vilarte, wybrano pierwszego z nich.
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1030&t=29244

Jednocześnie jednak 4 grudnia ogłoszono kolejny wakat, po wygaśnięciu uprawnień Michaiła von Hippogriff-Vovkulaka. W tym naborze nie zgłosił się dotąd nikt, marszałek przedłużył go na czas nieokreślony - inna sprawa, że to wbrew art. 1a pkt 2 ustawy o TK, który dopuszcza maksymalny termin naboru na 7 dni.
ZeW6x7IQ.png

Pod koniec grudnia kanclerz wniósł pod obrady projekt nowelizacji UoFP. Projekt m.in. likwidował kategorię instytucji bez prawa do publikacji, ujednolicając opłatę, oraz podnosił do 2,5% stawkę podatku pobieranego dziennie z rachunków. Zwłaszcza ta druga zmiana wywołała ożywioną dyskusję, z podnoszeniem argumentów nt. celowości ściągania tych środków na konta rządowe i wpływu takiej zmiany na motywację mieszkańców do bycia aktywnymi.
Ostatecznie doszło do kilku poprawek, m.in. pozostawiono osobno instytucję bez możliwości publikacji, ale opłatę za ich rejestrację uzależniono od liczby już posiadanych przez daną osobę instytucji.
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1030&t=29210&start=10
ZeW6x7IQ.png

Jednocześnie wobec rezygnacji A. von Tehen-Dżeka z mandatu poselskiego, wezwano księcia do rozpisania wyborów przedterminowych. Ponieważ jak na razie ponownie księcia nie ma od dobrych kilku dni, Sejm tymczasowo obraduje w niepełnym składzie.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf.
Serduszka
4 334,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Severin von Verwaltung, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Joahim von Ribertrop von Sarm, Laurẽt Gedeon I, Guedes de Lima, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Filip I Gryf
Cytuję:
Jeśli nowo wybrany marszałek będzie chciał, aby kwestie wydawnicze były pozostawione w rękach MI, to ministerstwo chętnie podejmie się kontynuowania tej serii.
Jednocześnie proszę uprawnione osoby o przeniesienie artykułu pod kategorię Sejmu.

Co do 1 to z chęcią poproszę Poważanego o kontynuację tej pięknej serii! ;-)
Co do 2 to trzeba do NIA pukać.
Odpowiedz Permalink
Severin von Verwaltung
@JanuszekvHP Kanclerz jest jedynym aktywnym członkiem NIA. JO Diuk-Sekretarz nie loguje się od tygodnia, a nie wiem czy można liczyć na pozostałych radców.
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
To na potrzeby kolejnych wydań biuletynu proszę o przydzielenie mi uprawnień do publikowania w instytucji Sejm
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Dobrze, że ta seria jest kontynuowana.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Coś się dzieje!
Odpowiedz Permalink
Severin von Verwaltung
@GuedesDeLima No właśnie nie :D.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@SantiVilarte poszło ;-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.