Herold, Julian Fer at Atera, 21.12.2019 r. o 14:30
Ostatnie wieści z Królestwa Baridasu

ZKbL039U.png

Christmas-Tree-Animated-Snowman-And-Puppy-Picture.gif

Szanowni!

Jak ten czas szybko mija. Trzy lata temu z tą wyżej zamieszczoną grafiką startowałem w konkursie świątecznym, a tu znów Święta za pasem. W Sarmacji jak zwykle o tej porze zastój. Być może to i dobrze, bo na wszystko trzeba znaleźć czas, a ten wyjątkowy okres trzeba właściwie celebrować, więc w związku z tym, że Pisarz Królestwa Baridasu Prześwietny Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek, złożył dymisję, która czeka na rozpatrzenie przez Wicekróla Januszka barona von Hippogriff-Pałasza to postanowiłem wziąć sprawę w swoje ręce i przedstawić Wam ostatnie wieści z Królestwa Baridasu.

Pod koniec listopada tj. 23.11.2019 roku o godzinie 20.00 (z małym tradycyjnym poślizgiem) rozpoczęły się uroczystości koronacji Jego Królewskiej Mości Laurẽta Gedeona I wybranego przez Naród Baridajski w dniu 08.10.2019 r. na Króla Baridasu. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w artykule pt. Przebieg koronacji JKM Laurẽta Gedeona I Króla Baridasu. Pozostaje mieć nadzieję, że zapracowaniu funkcjonariusze Naczelnej Izby Architektury zrealizują wnioski ( jeden, dwa, i trzy ) złożone przez Króla i wszystkie ordery i odznaczenia trafią do profilów mieszkańców zgodnie z postanowieniem Króla w tej sprawie wraz ze znaczkiem okolicznościowym, którego nakład też nie został jeszcze przekazany.

26.11.2019 r. jak informuję JWP Tomasz Liberi w lidze piłkarskiej Baridas FA - rozpoczął się kolejny szósty już sezon rozgrywek. wszystkich chętnych zapraszamy . ID ligi 459969.

15 grudnia br. został zwodowany i ochrzczony Statek Królestwa Baridasu (SKB) przez Jego Królewską Mość Laurẽta Gedeona I tankowiec, który został nazwany SKB BAJURA. SKB Bajura w dniu dzisiejszym dotarł do Nikolaopolu ze swym pierwszym ładunkiem paliwa.

SNzI2873.png

Jerśli chodzi o drugą wodowaną w stoczni w mieście Cracoffia jednostkę pływającą to właśnie przed chwilą Wicekróla Januszkek baron von Hippogriff-Pałasz ochrzcił drugi statek SKB ARAGO, który zabezpieczy transport delegacji rządowych dworu królewskiego.

2K6orumJ.png

76YqOG15.png

Do Królestwa Baridasu powrócił JO Fryderyk von Hohenzollern, który aktywnie włączył się w życie naszego kraju oraz zapoczątkował rozmówki baridajskie oraz w tym samym dniu tj. 15.12.2019 roku zadał Królowi pytanie jak długo będzie jeszcze utrzymywał się w mocy prawa Dekret o wprowadzeniu stanu wyjątkowego?
Wszyscy liczymy na rychła odpowiedź Króla, który opublikował swą ostatnią weryfikację aktywności za listopad br. Zgodnie z weryfikacją obywatelstwo baridajskie utracą:
  1. AG308, Baszar Svensson at Atera;
  2. AE726, JKW Adrian Maksymilian Józef Alatriste

W dniu 18.12.2019 r. Laurẽt Gedeon I Król Baridasu ogłosił konkurs pt. Święta w Baridasie. Przewidywana pul a nagród:
  • I miejsce - 50 000 lt,
  • II miejsce - 25 000 lt,
  • III miejsce - 15 000 lt.

Ponadto każdy, kto weźmie udział w konkursie nagrodzony zostanie kwotą 2500 libertów. Zapraszam wszystkich chętnych do udziału.

W związku z trwającymi w Dreamlandzie ćwiczeniami na mapach, które mają sugerować zagarnięcie pikseli Królewska Gwardia Baridasu w dniu 18 grudnia br. rozpoczęła ćwiczenia na Awarze Południowej. celem ćwiczenia jest przygotowanie terenu i jego mieszkańców do rosnącego zagrożenia destabilizacji sił w tym regionie. Podjęto działania związane z budową schronóww dla ludności oraz bunkrów na potrzeby gwardzistów oraz dla przyjęcia ewentualnego wsparcia sił i środków z Książęcych Sił Zbrojnych. Gwardziści ćwiczą wyłącznie z ostrą amunicją będąc w stanie podwyższonej gotowości do natychmiastowego podjęcia działania zgodnie z ewentualnym zagrożeniem. Ponadto ogłoszono komunikat by ludność cywilna nie opuszczała miejsc zamieszkania po zmroku oraz nakazano gromadzenie zapasów wody i żywności. Gwardziści dla każdej osoby, która zgłosi się do Komendy Portu dowiozą pod wskazany adres agregat prądotwórczy z zapasem paliwa oraz będą starali się zabezpieczyć inne bieżące potrzeby mieszkańców.

Listoipad i grudzień to dwa miesiące, w których zdecydowana aktywność na terenach Królestwa Baridasu skupiona była wokół "Narracji Gospodarczej". Ten typa aktywności zapoczątkowany został przez Prześwietnego Alfreda Fabiana hrabigo von Tehen-Dżek pytaniem Co powiecie na narrację gospodarczą? Narracja rozwinęła się do 29 wątków oraz 208 wypowiedzi. Niestety muszę tu odnotować, że pomysłodawca widząc lekki zastój w rozwoju swego dzieła postanowił z niego zrezygnować, a szkoda. Miejmy nadzieję, że to nie jest jeszcze jego ostatnie słowo i po Świętach lub po Nowym Roku temat zostanie wznowiony, a prace ruszą pełną parą.

PS: Przepraszam, że tak na szybko. Jeśli coś istotnego przeze mnie zostało pominięte to nie było to działanie zamierzone.


Zdrowych, wesołych Świąt i wszystkiego najlepszego w nieistniejącym realu oraz serdeczne życzenia dla Poważanego Daniela kawalera Szekeresa z okazji drugiej sarmatnicy :)

footer.png


(-) Julian Fer at Atera
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Laurẽt Gedeon I.
Serduszka
3 965,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, GdL, Laurẽt Gedeon I, Daniel Szekeres, Fryderyk von Hohenzollern.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Dobry artykuł.
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Ja również czekam, aż NIA rozpatrzy mój wniosek o aktualizację profilu o nadane odznaczenie, a złożyłem go z tydzień później...
Odpowiedz Permalink
GdL
Widać, że się kręci! Mocno Baridas! :)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Dzięki za relację :)
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Szkoda że już więcej wieści z Królestwa Baridasu nie będzie. Nawet lubiłem ten Kraj Koronny.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
@Seweryn to jakiś żart:
Cytuję:
Szkoda że już więcej wieści z Królestwa Baridasu nie będzie. Nawet lubiłem ten Kraj Koronny.
Kto twierdzi, że nie będzie?
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
@JulianF Tak, to był żart.

1pO1UeBE.png
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
@Seweryn Śmiech to zdrowie, a żart to taki wstępniak do niego :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.