Park Stołeczny, Adabertus Pronobis, 17.11.2019 r. o 15:36
Wielka woda nie opuszcza Republiki Weneckiej

70 proc. powierzchni historycznego centrum Wenecji znalazło się w niedzielę tuż po południu pod wodą, sięga ona 155-160 cm. Według prognoz, Wenecja zostanie całkowicie zalana do 2050 r. Po raz pierwszy od prawie 150 lat w jednym roku poziom przypływu przekroczył dwa razy w ciągu jednego tygodnia 150 cm, ale wtorek sięgnął już 187 cm. Prognoza na niedzielę przewiduje poziom wody na 160 cm. Już 150 cm oznaczało, że pod powierzchnią wody znajdzie 70 proc. miasta.Bardzo poważnie ucierpiała zalana bazylika św. Marka. Fundamenty i podłoga pod bazyliką są nasączone słoną wodą.

Woda, która wdarła się na ląd nie odpuszcza. Przybywa jej coraz więcej. Mimo akcji pomocowej wojska Republiki Weneckiej oraz pomocy mieszkańców, wysoka fala zbiera ogromne żniwo. Ludność ze łzami w oczach przygląda się jak ich dorobki zostają niszczone. proboszcz parafii ks. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini przeniósł niedzielne celebracje liturgiczne i nabożeństwa do Księstwa Sieny, zaś rezyduje w Opactwie Teplickim w Księstwie Sarmacji.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 048,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Gustaw Fryderyk von Hippogriff, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Filip I Gryf, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Marek von Thorn-Chojnacki, GdL.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Wierni Kościoła w Sarmacji łączą się w modlitwie z braćmi w Republice Weneckiej.
Odpowiedz Permalink
Adabertus Pronobis
@joahimvonribertrop dziękuję bardzo i zapraszam na mszę święto do katedry św. Dominika w Teplicach dziś o 18:00
Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Trudno mi sobie, wyobrazić ogrom cierpienia ludzi. W obliczu takiej, tragedii. Wyrazy współczucia. Jeśli potrzebujecie pomocy, to proszę o kontakt.
Permalink
Michaś Elżbieta II
Wydaje się, że Wanda jest zirytowany brakiem grzechu w Kościele Rotryjskim. Chyba jesteście zbyt grzeczni! Może pomogłaby jakaś orgia, albo chociaż bezmyślne wydawanie pieniędzy? Jak coś, mogę z wami pójść na birety i koralowe koloratki.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.