Ród at Atera, Laurẽt Gedeon I, 11.11.2019 r. o 20:52
Co to za reforma, której pożytku nie widać

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Szanowni Sarmaci!
Od dłuższego czasu obserwuję sytuację związaną z przenoszeniem wątków, ich archiwizacją i "inne dziwne czynności". Pisząc inne dziwne czynności mam na myśli czynność kliknięcia w link kierujący w bliżej niesprecyzowane miejsce, do którego brak uprawnień.

W dniu dzisiejszym tj. w dniu 11 listopada br. mijają 4 lata od chwili rejestracji mojego rodu, a ja od czterech lat zbieram i dopisuję do "Chronologicznego spisu wydarzeń z lenna Gidena i rodu at Atera" nowe informację.

W zasadzie powinienem napisać w czasie przeszłym, bo w chwili obecnej jest to niemożliwe, bo ktoś przeniósł cały mój dział, który znajdował się u Księcia w bliżej nie znaną mi przestrzeń lub co gorsze skasował. Jeśli chcecie się przekonać jak to działa to kliknijcie Historię Gideny, a potem Chronologiczny spis wydarzeń z lenna Gidena i rodu at Atera, a większość z Was dowie się, że "Nie masz wystarczających uprawnień, aby przeglądać ten dział".

Zamiast publikować artykuł żądam powrotu do normalności i szczegółowych wyjaśnień. Ponadto złożyłem do JKM skargę.

Myślałem, że porządki na forum to jakieś skoordynowane i zaplanowane działanie, a jak widać wszędzie panuje chaos, wiec komu lub czemu ma to służyć? Czemu nie mozna przeglądać archiwum? Gdzie się podziały resztki demokracji i przyzwoitości w tym kraju?

Takich pytań, na które ciężko doszukiwać się odpowiedzi jest więcej, a Sarmacja pogrąża się w chaosie poszukiwań, bo żeby znaleźć coś co miało miejsce kilka lat wcześniej to trzeba się naszukać, a mimo to nie zawsze się znajduje.

Całe szczęście, że z tego chaosu ocaliłem Baridas, bo jak tam był by taki bałagan to nie wiem, czy starczyło by chęci do pracy.

Po co komu taka reforma, która powoduje tyle zniszczeń i doprowadza do tego, że nie można odnaleźć ważnych materiałów?

Dobrze, że w Sarmacji jeszcze Kanclerz szybko działa!, bo to jeden z niewielu pozytywnych osób silnych, zwartych i zawsze na posterunku :)
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth, Julian Fer at Atera.
Serduszka
8 111,00 lt
Ten artykuł lubią: Gotfryd Slavik de Ruth, Joahim von Ribertrop von Sarm, Filip I Gryf, Wojciech Hergemon, Aleksander Novak, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Eustachy Playstation, Julian Fer at Atera, Marek von Thorn-Chojnacki, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Jan via Teutończyk, GdL.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
To się porobiło, wcale się nie dziwię. Że jesteś skołowany, i wkurzony. Bo czujesz, że twoja praca poszła w cholerę...Oby to tylko, przejściowe i wszystko wróci do normy.
Permalink
Laurẽt Gedeon I
Normą w Sarmacji staje się bałagan :(
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Popieram Pana. Obecne forum to katastrofa.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Cóż, motorem napędowym reformy był ... JKW Helwetyk Romański. Wraz z jego odejściem (mam nadzieję chwilowym) reforma straciła rację bytu. Jednak dzieło poszło i sprawy forum staramy się zamknąć.

Samych korekt na forum w póżniejszym czasie będzie mnóstwo. Jeszcze teraz wniosek KSZ będzie realizowany dla przykładu.

Jak już napisałem WKM w wątku dział królewskiego rodu at Atera nie został usunięty, nie zginął tylko został zarchiwizowany wraz ze starym działem książęcym. Z tego co widze ze statystyk żadne wątki nie uciekły z działu, który jest widziany przez grupę Rodu.

Sama reforma może była a może nie potrzebna. Ciężko mi się wypowiadać, gdyż w Radzie Ministrów swoje miejsce zajął JKW Helwetyk Romański i z początku reforma (choć może lepiej brzmi "restrukturyzacja") miała być planowo przeprowadzona. Po kolei. Jednak jak już wiemy JKW Helwetyka nie ma ...

Kończąc wypowiedź, która na komentarz do artykułu chyba jest za długa ;-) mogę powiedzieć, że pożyjemy zobaczymy czy reforma nic nie daje. Zawsze można wrócić do "starych działów", gdyż jak wspomniałem nie są usunięte tylko zarchiwizowane. Jedynie muszą być osoby, które mają dostęp do panelu administratora (upsik :-D ).
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
W dniu reformy znikło też trochę wątków z forum KH ale na spokojnie skontaktowałem się z Helwetykiem i wszystko wróciło do normy jeszcze tego samego dnia wieczorem.
Przychodzi mi do głowy pomysł alternatywny: zobowiązanie każdej prowincji, która dołączy do reformy, do likwidacji określonego odsetka poddziałów, np. 20%. Prowincja sama określa, które, i wątki z danego poddziału łączy z innym. Bo np. w przypadku Baridasu jest ogromna liczba kantonów, z czego obecnie w ciągu ostatniego miesiąca tylko w trzech widzę, że coś się dzieje...
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Przy wszystkich moich zastrzeżeniach dot. głębokości reformy i może braku polityki informacyjnej - ten wniosek, że forum nie musi odzwierciedlać struktury administracyjnej, jest w 100% słuszny.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
We łbach się już poprzewracało. Posty by chcieli pisać. I jeszcze mieć dostęp do tego co już napisali...
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Kantonów w Baridasie jest tyle ile było w 2002 roku, a ja w ilości nie widzę problemu.

Być może problemem jest ilość zajętego miejsca na serwerze, bo nie wiem.

Ważne jest to ile mamy działów, czy to, że sprawy są jakoś logicznie poukładane.

Jaki w końcu był cel tej reformy?
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
@MaHi Celem reformy było dokonanie reformy. Cel został zrealizowany - reformy dokonano.
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
Gadanie. Reforma została rozpoczęta, ale nie skończona. Więc odpowiadając na pytanie "co to za reforma", odpowiem "niezrealizowana".
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Mamy dwie całkowicie sprzeczne idee. Jedna: mniej działów, mniej wątków, większa prostota, jaśniejsze forum. Efekt: łatwiej funkcjonować, a ewentualni nowi przybysze lepiej zrozumieją o co w Sarmacji chodzi. Druga: powinno zostać jak jest, duża liczba działów może jest skomplikowana, ale stwarza więcej możliwości działania, także potencjalnych - jeśli pojawią się nowi przybysze, będą mieli większy wybór. Pierwsza idea - to zamysł Helwetyka. Ja jestem bliższy tej drugiej, ale zgadzam się, że forum powinno być nieco jaśniejsze i czytelniejsze. I tyle.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
@JanuszekvHP Uff, Najważniejsze, że ten kawałek naszego dziedzictwa dało się odzyskać. Jeśli chodzi o reformę to chciałbym zobaczyć miny tych, którzy po dłuższej nieobecności będą chcieli się odnaleźć. Jeśli przestrzeń życiowa się nie kończy to niech lepiej każdy robi sobie porządek z własnym archiwum, bo poza uwypukleniem działów nie widzę pożytku w tej reformie, po której szukanie obecnie pochłania dużo czasu!
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
O, widać komuś korona za mocno weszła na skronie...
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
@piwniczak cos w rym musi byc.
Odpowiedz Permalink
GdL
Też byłem zaskoczony i lekko zmieszany obecnym układem forum.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.