Ministerstwo Informacji - plan działania

Obejmując Ministerstwo Informacji, założyłem, że główna część jego aktywności będzie skierowana do wewnątrz. Poniżej przedstawiam plan najważniejszych punktów, jakie chcę zrealizować podczas tej kadencji. Celem głównym jest poprawa obiegu informacji o najciekawszych wydarzeniach w prowincjach. Aktywności centralne „bronią się same”, natomiast wobec fiaska reformy forum to, co dzieje się regionalnie, może łatwo być pominięte.

1. Regularne prowadzenie GAP.
To punkt, który jest podstawą aktywności MI. Mimo, że w mojej opinii GAP posiada za mało opcji np. w kwestii planowania publikacji wiadomości, to jego regularne aktualizowanie powinno pomóc szybko informować o tym, co ciekawe. Za mojej kadencji nacisk będzie kładziony na informacje pozaurzędowe. Jeśli zmiana na jakimś urzędzie jest dokonywana aktem publikowanym w DP, to nie ma potrzeby dublować go w GAP, jeśli najnowsze pozycje z DP są dostępne na stronie głównej. Kwestie oficjalne będą się ew. pojawiały wówczas, kiedy będą wyłącznie na forum. Przykładowo, ostatnia dymisja prefekta umknęłaby mi, szczerze mówiąc, gdyby nie pytanie kogoś na Discordzie o jej przyczyny.
2. Centralny informator aktywności prowincji.
Informator kulturalny, który prowadzę w formie wątku w KH, jest regularnie czytany przez kilka osób, jak sądzę z serduszek i subskrypcji. Z myślą o lepszym obiegu informacji proponuję prowincjom redagowanie przez MI wspólnego informatora w formie artykułów lub wątku. W tym przypadku będzie on całkowicie dotyczył spraw innych niż prawne i urzędowe. Skontaktuję się z namiestnikami.
3. Zwiększenie funkcjonalności Facebooka Sarmacji.
Zakładam, podobnie jak w przypadku Fb KH, że sarmacki będzie komunikatorem jednostronnym. Ludzie, którzy nawet go czytają, nie będą generalnie wdawać się w interakcje komentarzami czy polubieniami, po części dlatego, że wielu z nich może nie chcieć, aby ich realowi profil został powiązany z mikronacjami. Wobec tego, MI będzie się nim zajmować, natomiast na wczorajszym posiedzeniu rządu zaproponowałem, aby Messenger sarmackiego Fb mógł być miejscem przesyłania rozmaitych wniosków urzędowych. Realizacja tego krzyżuje kompetencje MI i MSW, ale wierzę, że uda się to przeprowadzić, a dla użytkowników będzie to wygodne.
4. Kwerenda w Centralnym Archiwum Państwowym.
Podczas swojej kadencji zorganizuję przegląd CAP i stworzę subiektywny przegląd wątków ciekawych z punktu widzenia sarmackiego życia publicznego. Przegląd będzie opublikowany najprawdopodobniej w formie artykułu/serii artykułów. W tym celu możliwe, że MI ogłosi konkurs na tymczasowe stanowisko archiwisty-pomocnika.

Santiago Vilarte
Minister Informacji
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 903,00 lt
Ten artykuł lubią: Arsacjusz Walidacki, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Filip I Gryf, Laurẽt Gedeon I, Joahim von Ribertrop von Sarm, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Bartosz von Thorn-Janiczek, Julian Fer at Atera, Adam Jerzy Piastowski, GdL, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Bardzo dobre plany.
Odpowiedz Permalink
GdL
Życzę konsekwencji w działaniu. Ambitne plany, które są możliwe do realizacji.
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Wygląda jak plusy kartofla (Kaczyńskiego)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.