Rada Ministrów, Filip I Gryf, 30.10.2019 r. o 17:51
Exposé Kanclerza [NOWY ŁAD]
Seria wydawnicza: Przemówienia programowe RM

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
2e2beUzJ.png


Wasza Książęca Mość,
Szanowni Sarmaci i Szanowne Sarmatki,


N
a samym początku chciałbym podziękować wszystkim obywatelom, którzy oddali głos w ostatnich wyborach, a w szczególności na moją kandydaturę. Jest to dla mnie zachęta do dalszych działań na rzecz Wasz Sarmatów oraz Księstwa jako państwa. Ponadto pragnę podziękować JKW Helwetykowi Romańskiemu oraz Sławetnemu Andronikowi za dotychczasową pomoc i mam nadzieję dalszą dobrą współpracę. Do tego dziękuje Szanownym Panom Posłom za wybranie mojej osoby na zaszczytnu urząd Kanclerza. Na sam koniec (nie ta kolejność, sic!) JKM Piotrowi III Łukaszowi za szybkie wypełnianie moich wniosków, wysłuchiwanie próśb i tak dalej. ;-)


K
ończąc podziękowania pragnę przejść do konkretów. Po wyjściu ze stanu wyjątkowego musimy podjąć się wielkiego zadania - nie tyle wyjścia ze stanu wyjątkowego co wejścia w inny stan - stan progresywnej aktywności zarowno na polu centralnym jak i samorządowym. Do tego celu ma służyć restrukturyzacja forum. Ogrom działów sprzyja ich brakiem aktywnych wątków. Zmieniając układ forum na bardziej tematyczny i bardziej uporządkowany będziemy w stanie "ogarnąć" aktywność z danego rodzaju aktywności. Po długim wstępie odniosę się do mojego programu kanclerskiego o niepodrabianej nazwie "Nowy Ład".


R
ealizacja programu kanclerskiego myślę, że jest potrzebna, aby jak w nazwie zapanował "Nowy Ład". Od razu powiem, że nie polega ono na dużych zmianach w postaci ustroju (gdyź nazwa sugeruje co nie co). Bardziej chodzi o odświeźeniu Sarmacji, jej pola zarówno wewnętrznego jak i na arenie międzymikronacyjnej.

NOWY ŁAD


1. Aktywny Rząd to dobry Rząd, dlatego obecna Rada Ministrów składa się z Sarmatów o nieprzeciętnej aktywności oraz doświadczenia i wiedzy. Jest to ważne, gdyż nie chcemy, aby Rząd jedyne co robił to wypełniaj papierki i przekazywał je dalej. Stawiamy również na uproszczenie biurokracji, aby więcej czasu postawić na aktywność narracyjną.


2. Po krótce przedstawiam skład Rady Ministrów oraz ich kompetencje:

-Kanclerz i Minister Spraw Zagranicznych - moja skromna osoba. W planach co do polityki zagranicznej na pierwszy plan wychodzą: aktywizacja ambasad w kluczowych mikronacjach, poprawa wizerunku Sarmacji w mikroświecie oraz utworzenie bloku państw związanych z Sarmacją. Po ostatnich wydarzeniach doszedłem do wniosku (zresztą przykrego), że mimo faktu, iż Sarmacja jest największą mikronacją to jednak nie jest w stanie swoją aktywnością pokazać, że z Sarmacją warto współpracować, a nie na nią po prostu pluć. Bo inaczej tego określić nie mogę. To się będzie łączyć z planem podwójnego obywatelstwa. Aby z choć jedną mikronacją powiązać się bliżej i przyzwolić na działalność w obu mikronacjach bez straty prawa biernego (przynajmiej dla takich urzędów jak poseł i asesor).

-Podkanclerzy oraz Minister Stanu- JKW Helwetyk Romański. Wiem, że nie muszę tak sławnej persony przedatawiać. Obecność JKW gwarantuję aktywność Rządu, pomysłów nie lada oraz szczególna pomoc dla mnie. Mimo, że już swoje w Sarmacji doświadczyłem to jednak widzę sporą przepaść pomiędzy mną a JKW. Dlatego jeszcze bardziej cieszę się ze współpracy. Oprócz pomocy dla mojej osoby, zastępowania mnie (daj Boże jak najmniej) również JKW będzie brał udział (jak zawsze :-D ) w pracach administratorskich forum, DSG itd. Restrukturyzacja forum idzie powoli, ale efekty winny być zadowalające.

-Minister Spraw Wewnętrznych- JKM Laurēt Gedeon I. JKM ma za sobą wieloletni staż na urzędzie MSW, jest niedościgniony jeśli chodzi o pracę w tym ministerstwie i bardzo dziekuje JKM za przyjęcie teki. Do zadań MSW należy oczywiście nadzorowanie KAR-u, emisja znaczków, wypłaty dotacji, subwencji, wynagrodzeń. Przy okazji pragnę wspomnieć o planach w uproszczenu Ustawy o finansach. Każdy, kto miał styczność z sarmacką biurokracją na pewno wiele czasu spędził w panelach itp. Prace na szczęscie nad upraszczaniem są prowadzone przez NIA od zawsze co ułatwia pracę.

-Minister Kultury- Sławetny Andronik. Jest to osoba dla której narracja to pikuś i dobrze czuję się w tych klimatach. Objęcie teki Ministra Kultury to strzał w dziesiątkę za co dziś przychodzi mi pidziękować. Ma sporo planow na aktywizację nie tylko siebie, ale również innych w tym samorządy oraz ogół sarmackich inicjatyw. Do zadań tego ministra należy inicjowanie działań narracyjnych, opieka nad inicjatywami oddolnymi oraz udzielanie dotacji/nagród dla takich Sarmatów, którzy mają chęci w rozwój narracyjny Księstwa. Nie chcemy, aby Sarmacja zamknęła się na mikroświat oraz nasza wspólna "zabawa" ograniczyła się do biurokracji, papierologi i od czasu do czasu wyłonienia nowych urzędników.

-Minister Informacji- Poważany Santiago Vilarte von Hippogriff. Mój v-krewniak, obecny Lord Szambelan KH, ostatnio Marszałek Sejmu i członek Rządu. Pracy Santiego nie można nie zauważyć. Obejmując tekę Ministra Informacji szczególny nacisk będzie kładł na informowaniu społeczeństwa o pracach Rządu, pomoc przy promocji Sarmacji w mikroświecie jak i poza Pollinem przejmując pieczę nad sarmackim Facebookiem i Twitterem. Spadek zainteresowania mikronacjami powoduję braku napływu nowych mikronautów. A kto przejmie kiedyś pieczę nad polskimi mikronacjami? Nie tylko kiedyś, gdyż dziś też są potrzebni nowi Sarmaci (do których sam się zaliczam), którzy korzystając z doświadczenia "starszych kolegów" nabędą sami doświadczenia i zaczną współtworzyć władzę.

-Minister Edukacji Narodowej i Opieki Społecznej- Prześwietny Marceli z Ossolinskich Bordoński. Wybitny sarmacki działacz naukowy, również piastował wiele wysokich funkcji panstwowych (nadal to robi :-D ). Dziękując Prześwietnemu za wkład w sarmackie szkolnictwo wyższe i prozdrowotne dzialania daliśmy mu tekę MENiOS. Długa nazwa, ale fajna i wiadomo o co chodzi. Do zadań Wielmożnego należy zarząd nad Instytutem Edukacji Sarmackiej, prowadzi politykę społeczną Rządu, nadzoruje sarmackie szkolnictwo wyższe oraz reprezentuje Rząd w dziale "Powitania". Przy tej okazji nadmieniam, że przy współpracy z ministrami, szczegolnie z MENiOS oraz MI pragniemy zaktualizować Poradniki. Wiele informacji trzeba zaktualizować, poprawić bądź napisać od nowa.


K
ończąc moje exposé (nie wiem, czy dłuższe od słynnych exposé JKW Konrada Jakuba Arpeda-Friedmana, ale kto się tym przejmuje ;-D ) pragnę podziękować jeszcze raz za mandat "zaufania" i liczę na szeroką i dobrą współpracę nie tylko z władzami sarmackimi, samorządowymi, ale i każdym z Sarmatów. Rząd dla ludzi przez ludzi z ludzi ( ;-D ) to mam nadzieję dobry skrót całego exposé. Wiec niech od teraz się coś zadzieje ... albo nadejdzie ... NOWY ŁAD.
Dotacje
3 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Andronik, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Serduszka
10 763,00 lt
Ten artykuł lubią: Andronik, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Apolinary Montserrat, Helwetyk Romański, Joahim von Ribertrop von Sarm, Julian Fer at Atera, Michaś Elżbieta II, Laurẽt Gedeon I, Eustachy Playstation, Piotr III Łukasz, Adam Jerzy Piastowski, Tomasz Ivo Hugo, Severin Verwaltung-Esteladio, Albert Jan Maat von Hippogriff, Arsacjusz Walidacki, Peter West.
Komentarze
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Oklaski.
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Czy w ramach programu gospodarczo-międzynarodowego znajdą się plany dział...ekhm, naświetlaczy międzyplanetarnych?
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@BvTJ można się zastanowić nad tym (ściśle tajne) ;-)
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
<tajne>*niecierpliwie przebiera nóżkami i zaciera rączki*</tajne>
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
[nikt tego nie widzi] kiedy dotacje dla vH? [/nikt tego nie widzi]
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@TadeuszBrus *grozi palcem* ;-D
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Tajne Przez Poufne :-D (ile buziek w tym expose).
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@joahimvonribertrop lubie buźki, bo lubię się śmiać #wesoły_kanclerz ;-) (i buźka)
EDIT: Naliczyłem 5 buź ;-)
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
@JanuszekvHP liczą się tylko dotacje ;)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Gratuluję. Dobrze się zaczyna. Polityka informacyjna Rządu to poza biurokracją i sprawami międzymikronacyjnymi najważniejsza rzecz świadcząca o jego pracy :)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Będziemy śledzić.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@JulianF bardzo dziękuje ;-)
@defloriusz jak WKW zachciało się śledzić działania RM to mam nadzieję, że będzie miał co śledzić ;-)
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
Powodzenia i duzo wytrwałości życzę
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@CarmenLaurent dziękuje WKW ;-)
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Ze swojej strony przedstawię w osobnym tekście cele i program MI na te kilka miesięcy. Mamy m.in. spore braki, jeśli chodzi o wewnętrzny obrót informacyjny.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Powodzenia, cierpliwości, samozaparcia i dużo wolnego czasu, a tak przy okazji to żeby sprawowanie urzędu dawało choć odrobinę satysfakcji :)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Powodzenia, niesłabnącego zapału życzę i służę radą w razie potrzeby.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Świetnie, że tak młody Sarmata został Kanclerzem. A patrząc na mieszankę młodości i doświadczenia w Barona rządzie, rodzi się we mnie nadzieja, że będzie to mieszanka świetna, a my będziemy na koniec wstrząśnięci, aczkolwiek nie zmieszani... czy jakoś tak.

Życzę powodzenia w restrukturyzacji, ale i rozwagi - róbcie(-my) wszystko, co się da, ale też nic na siłę.
Cytuję:
Na sam koniec (nie ta kolejność, sic!)
W angielskim jest takie fajne powiedzenie "last but not least" (niezbyt trafnie jak dla mnie tłumaczone), więc nie ma czym się przejmować.
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Exposé to deficytowy gatunek dziennikarski w KS. Ostatnie było pół roku temu!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.