Wedla na rozkaz!

mtkL734U.png
Jeżeli ktoś myślał, że Wedla nie zaangażuje się w sprawy związane z nadciągającą wojną, to grubo się pomylił. Chociaż pacyfistycznie nastawionemu społeczeństwu wojna się nie uśmiecha, a Scholopolis było miejscem zbytu 7,5% eksportowanych przez Wedlę bakalii to jednak zabezpieczenie rodzimych interesów jest ważniejsze niż dbanie o lokalny interes. Pomimo planów inwazji na ziemie Scholandii jednak zdecydowano się nie wspierać ataku zbrojnego, dopóki nie zostanie wydany dokładny rozkaz o przyłączeniu się wojsk lennych do armii Królewskiej. Zgodnie z informacjami w Garnizonie Wedlowskim znajduje się 300 aktywnych wojskowych, zajmujących się głównie sprawami pożarniczymi, jednak karabin oraz broń palna nie jest im obca, a także 700 rezerwistów. W związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego oraz rozpoczęciem działań zmierzających do zabezpieczenia wyspy Awara zdecydowano o podniesieniu liczby aktywnych wojskowych do równego 1000 oraz przemieszczenie jednostek w ilości 750 dwoma będącymi w posiadaniu baronii krążownikami.

Jednostki zostały przemieszczone na Awarę Południową. Załogi krążowników, które zostały wysłane zajmą się patrolowaniem południowego oraz wschodniego wybrzeża wyspy, co dodatkowo zabezpieczy wyspę przed atakiem. Okręty będą w stanie w bardzo sprawny sposób przekazać informację o potencjalnym najeździe na Awarę oraz wstrzymać przez kilka minut siły nieprzyjaciela. Reszta wojsk została skierowana do Nikolaopola, aby wzmocnić tamtejszy garnizon ramię w ramię z siłami Królewskiej Gwardii Baridasu, stacjonujące z rozkazu Komendanta KGB Juliana Fer at Atera.

850w4VA2.png


Jednocześnie w Wedli zebrano wykwalifikowanych medyków, którzy oficjalnie ukończyli studia w Teutońskiej Akademii Medycznej. Wykwalifikowani medycy z pewnością przydadzą się na froncie, więc wbrew opinii Bartosza von Thorn-Janiczka ktoś jednak o lekarzach na polu bitwy (a raczej w jego pobliżu) pomyślał. Medycy zostali wysłani razem z garnizonowymi, którzy nie dość, że zadbali o naszych wojaków, to również zadbali o medykamenty konieczne na bitwie. Wśród nich znalazł się również tlenek digammy, który udało się nabyć w Bordonii w trakcie przeprowadzonej akcji zaopatrzeniowej. Zapewni on częściową odporność na efekty ataku atomowego, którego chociaż się nie spodziewamy, to jednak działamy profilaktycznie.

1ICUhq70.jpg


Również zadbano o to, żeby nie zabrakło prowiantu, dlatego też z Wedli zabrano spory zapas sucharów - bo jak stwierdził Hetman Książęcych Sił Zbrojnych Gotfryd Slavik de Ruth w wywiadzie dla HassChefa: "Trudno sobie wyobrazić, by na współczesnym polu walki, żołnierz sam sobie kuchcił."

Nie trudno policzyć, że skoro 750 żołnierzy ruszyło na front, a 1000 zostało podniesionych w stan gotowości, to pozostało 250 w Baronii. Ich zadaniem zostało zabezpieczenie miasta przed potencjalnym atakiem. Nie są oni aż tak zmobilizowani, jak garnizonowi na Awarze, jak również mają zapewnione warunki socjalne. Więc o ile na współczesnym polu walki sobie żołnierz nie upichci, tak ci, którzy zostali będą mieli możliwość ugotowania sobie ciepłego posiłku. Dodatkowo w Wedli pozostał okręt podwodny, który ma służyć do obrony wybrzeża przed atakiem dywersyjnym. Oprócz Wedli jednak okręt patrolował będzie również wybrzeże Kalisza, Markony oraz Ciuad de Bravo, które to leżą w pobliżu miasta
RtIu5lhF.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Serduszka
5 727,00 lt
Ten artykuł lubią: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Helwetyk Romański, Laurẽt Gedeon I, Joahim von Ribertrop von Sarm, Filip I Gryf, Bartosz von Thorn-Janiczek, Piotr vel Bocian, Severin Verwaltung-Esteladio, Marek von Thorn-Chojnacki, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Witam dodatkowych medyków, którzy mają szczere chęci służyć pomocą medyczna na ewentualnym polu walki :)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Każda praca jest dobra - medyk jak najbardziej szanuję. ;-)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Wedla rozkazu!
(BP, MSPANC, dzień taki jakiś...)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@piwniczak Zjadł Diuk 'j' ;) mam nadzieję, że było smaczne
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
zaopatrzenia to podstawa bytowania w wojsku
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.