Herold, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, 23.10.2019 r. o 15:16
Transport uzbrojenia i wyposażenia dla KGB na Awarze Południowej

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
mtkL734U.png

W dniu wczorajszym po odprawie zakończonej w Kwaterze Głównej Królewskiej Gwardii Baridasu otrzymałem zadanie przemieszczenia dodatkowych sił i środków KGB do m. Nikolaopol na Awarze Południowej z ustalonym podziałem obowiązków wynikających z polecenia Króla Baridasu Laurẽta Gedeona I oraz Rozkazu Komendanta KGB nr 2/10/19 z dnia 22.10.2019 r.

Niezwłocznie nakazałem wydzielić sprzęt wojskowy i wyposażenie logistyczne (zapasy wody, żywności i paliwa) oraz przeprowadzić załadunek okrętów typu WASP, a w zasadzie okrętów zdefiniowanych jako WASSUP potocznie "what's up", bo tak naprawdę mało kto wie co w danym momencie tam jest, a okręt umożliwia również przebazowanie samolotów pionowego startu i śmigłowców stacjonujących w Garnizonie KGB Slipyjów (wieś niedaleko Almery).

Podstawowe wyposażenie desantowe:

- 30 MH-47Z (Zefir następca śmigłowca transportowego CH-47 chinook i CH-46 Sea Knight w wersji morskiej transport 30 gwardzistów + 3 załoga),
- 2 miniaturowe łodzie podwodne,
- 4 barki desantowe,
- 4 szybkie łodzie desantowe,

Dodatkowe wyposażenie wsparcia:

- 6 samolotów pionowego startu np. AV-8B Harrier II (wsparcie powietrzne),
- 10 AAH-10K (Koza tj. Advanced Attack Helicopter - zaawansowany helikopter szturmowy jako następca AH-64E Apache),
- 4 śmigłowce do zwalczania okrętów podwodnych,
- pojazdy ciężarowe i opancerzone,
- pojazdy osobowo-terenowe i quady,
- moździerze 60 mm,
- granatniki ręczne i automatyczne 40 mm,
- granatniki przeciwpancerne SZPIKULEC (modernizowany SPIKE),
- przenośne przeciwlotnicze zestawy PIORUN,

Dodatkowo okręty wykorzystywane w KSZ i KGB po ich przeróbkach z okrętów desantowo-śmigłowcowych na desantowo-logistyczne służą jako przemieszczające się lotniska niezbędne np. do uzupełnienia paliwa w trasie do wyznaczonego celu oraz zabrania niezbędnych zapasów zależnych od strefy klimatycznej rejonu misji służąc również jako pływające zbrojownie.

O7E1T6XB.jpg
foto. okręt klasy WASSUP.
5G71pZn6.png
foto. przekrój okrętu klasy WASSUP z przykładowym wyposażeniem.

Ponadto na wszelki wypadek wraz zapasami wody, żywności i paliwa na wyspę transportowane są wysokowydajne kuchnie polowe. Każda z nich jest przeznaczona do przygotowania dwudaniowego posiłku dla 150 osób w warunkach polowych. Kuchnia zamontowana jest na jednoosiowym podwoziu z dyszlem o regulowanej wysokości i hamulcem najazdowym zaopatrzonym w wymienne ucho sprzęgu służące do holowania przez pojazdy osobowo-terenowe lub ciężarowo-terenowe.
0GUTG1T7.jpg
oFuv1fQx.jpg
W warunkach polowych gwardzistom nie może też zabraknąć prądu, więc na ich potrzeby dostarczone zostaną agregaty prądotwórcze małej i dużej mocy. Te większe ze względu na swą bardzo dużą wydajność zwane są również elektrowniami polowymi.

0poykuqr.jpg

Poza tym gwardzistom na współczesnym polu walki nie może zabraknąć nowoczesnego sprzętu łączności i informatyki, który jest podstawowym elementem dowodzenia pododdziałami, a także innego sprzętu służącego do namierzania i zagłuszania wrogich środków łączności. Ze względu na fakt, iż parametry i szczegółowe wyposażenie objęte są tajemnicą przedstawię jedynie pojedynczy egzemplarz sprzętu radiowego, który mobilnie od 2015 roku eksploatowany jest na Awarze Południowej i w Gidenie.

9HHP8621.png
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Laurẽt Gedeon I, Andronik, ramael.
Serduszka
7 857,00 lt
Ten artykuł lubią: Julian Fer at Atera, Joahim von Ribertrop von Sarm, Apolinary Montserrat, Laurẽt Gedeon I, Severin Verwaltung-Esteladio, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Andronik, Marek von Thorn-Chojnacki, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Filip I Gryf, ramael, Tomasz Liberi, Baszar Svensson at Atera.
Komentarze
Julian Fer at Atera
Świetnie. Nic tak nie cieszy jak postęp w podejmowanych działaniach :)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Bardzo dobrze zorganizowany i przemyślany transport zapasów.
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
A leków, środków opatrunkowych i mobilnych jednostek medycznych, w tym wyposażenia szpitala polowego, to logistyk nie przewidział? Wstyd!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@BvTJ nie martwicie się baronecie, przemyślał ;)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Cytuję:
A leków, środków opatrunkowych i mobilnych jednostek medycznych, w tym wyposażenia szpitala polowego, to logistyk nie przewidział? Wstyd!
@BvTJ Można też napisać, że zabrali igły, guziki i nici :) Jeśli Szanowny chce w komentarzach wymienić wszystko co było by potrzebne wraz z detalami to proszę się nie powstrzymywać ;)
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
@MaHi Się quady wymienia, a zabezpieczenia medycznego nie... Jako naczelny czepialski będę się czepiał,o! ;)
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
@AFvTD No! I to ja rozumiem! ;)
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Porządny sprzęt
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.