Gazeta Teutońska, Eustachy Playstation, 07.10.2019 r. o 20:08
Wiadomości Sportowe Teutonii!-część 5

Cześć drodzy czytelnicy, komentować dla was będzie sam Leszek Roskohard-Pawłowicz! No to dzisiaj opowiadamy o zmaganiach 5 kolejki klubów Teutońskich w SLP oraz o pokazach CRASHday TV w Pustkowiach Winków!

1.Przedstawienie sytuacji w 5 kolejce klubów Teutońskich w SLP

Więc pierw 3 Klasa rozgrywek. Margońskie Konie remisują z liderem tabeli KS Diuki Gideny 0:0, mecz bezbramkowy, lecz remis oczywiście korzystniejszy dla Margońskich Konii. Natomiast Strong Ladies Auttera wygrała 3:0 z najsłabszym w tabeli Dyskobolia Czarnolas. Bramkarz Dyskobolii zakochał się w jednej z pomocniczek klubu Strong Ladies Auttera i postanowił że będzie słabiej bronił. Oczywiście po meczu kibice Dyskobolii byli źli na bramkarza za fatalną grę. Nawet koledzy z drużyny gadali mu, że zamiast oglądać się za pomocniczką Auttery, to powinien skupić się na grze i że jest on wszystkiemu winny. Oczywiście zwycięstwo daje dalej piłkarkom szanse na awans do 2 klasy rozgrywek.

No to teraz 2 klasa rozgrywek. SKSV Loardia Auterra wygrała z WW Laviva Fer również 3:0. Widać Loardia była bardzo dobrze przygotowana do tego meczu i tym samym zapewnili sobie na ten czas 4 miejsce w tabeli.

A teraz 1 klasa rozgrywek. Futbólfeaán Auterra przegrywa z Kumkaty Wałbrzych 0:2. Póki co obecnie sytuacja Futbólfeaán wygląda na taką, że po prostu się utrzymają w 1 klasie rozgrywek SLP.

No i wyczekiwana Ekstraklasa! RVT Hrabia Ruhnhoff przegrywa mecz z Vienna FC 0:1. Mecz bardzo wyrównany, jednak hrabiowie w końcu ulegli wyższości Vienny FC.
A na sam koniec FKK Rantiochskie Kr. zremisowali z Synowie Wandy 0:0. Jest to mecz o tyle ważny, że jest to pojedynek tytanów. Jednak remis jest bardziej korzystniejszy dla Krasnoludów, bo dzięki temu nadal utrzymują pozycję lidera i nie dają się nikomu pokonać.

A teraz czas na reklamę:


I po reklamie

2.Wielkie Pustkowia Winków w CRASHday TV!

No tutaj na dzień dobry ukradliśmy Winkowskie mocne miniguny i braliśmy nimi udział w rozwalance, potem Pan Talerz nas za to ukarał i wysłał do Crater City i mieliśmy się w nim ścigać w wyścigu z bombą i nawet jakby ktoś przeżył po wybuchu bomby, to pod ziemią czaiło się pełno gnarpów czekających na ofiarę. Kolejnym etapem był wyścig od A do B w samym Winktown! Miasto było naprawdę duże i widać że dużo odcinków było po prostu zniszczonych, a ściągaliśmy się tam Fordem Mustangiem Bossem 302! No i na sam koniec były rozgrywki w podaj bombę na Inkwizycyjnym mieście górskim Molestad, gdzie mieliśmy bryki strażników pustkowi.

Ponadto chcemy wam zaprezentować pierwszy wywiad dla CRASHday TV! Gościem w naszym studiu był obecny prezydent Federacji Nordaty, pan Henryk Wespucci.

Leszek R-P: Cześć, witamy w pierwszym wywiadzie dla CRASHday TV. Naszym pierwszym gościem jest nie kto inny jak pan Henryk Wespucci.

Grzegorz Szarak: Dzień Dobry.

Henryk Wespucci: Dzień dobry Panom, dzień dobry telewidzom. Dziękuję za zaproszenie do programu.

Leszek R-P: Więc na początek jako pierwszy zadam pytanie, panie Henryku Wespucci co sądzisz o rozgrywkach w CRASHday TV?

Henryk Wespucci: Rozgrywki, jakich byliśmy świadkami, oglądając kolejne relacje zamieszczane na stacji CRASHday TV, które również starałem się śledzić to coś, czego niewątpliwie jeszcze nie było. Zupełna nowość, inne spojrzenie na sport mikronacyjny. Może czasami organizacja zawodów stwarzała wrażenia chaotycznych, ale mimo wszystko, wszystko wyglądało, lub starało się wyglądać dobrze i profesjonalnie.

Grzegorz Szarak: Dobrze. W takim razie przechodzimy do drugiego pytania. A oto i one: Czy Pana zdaniem prezydent powinien wspierać sport w FN, jeśli tak, to w jaki sposób?

Henryk Wespucci: Jak podkreślałem w swoim programie wyborczym, władze centralne powinny wspierać każdą inicjatywę obywatelską. Zarówno kulturalną, narracyjną, jak i sportową. Słowa dotrzymam, dlatego też sport, jak i inne formy aktywności pozapolitycznej będą rozwijane i odpowiednio wspierane, jeśli federacje sportowe, stowarzyszenia będą potrzebowały pomocy - my pomożemy. Państwo powinno pomagać zarówno w kwestiach finansowych, jak i organizacyjnych. Aparat centralny posiada pewne narzędzia, których nie posiadają organizatorzy takich inicjatyw, a ich użycie mogłoby ułatwić im życie.

Leszek R-P: No nie powiem, faktycznie to by ułatwiło organizatorom w robieniu tego typu imprez sportowych. No dobrze, a więc: Które zawody były dla pana ulubione?

Henryk Wespucci: Trudno mi powiedzieć, każde były zupełnie inne, a przygotowane na takim samym poziomie. Zawodnicy również, mogli się popisać umiejętnościami. Naprawdę nie wiem.

Grzegorz Szarak: Rozumiemy . A teraz następne pytanie: Gdzie chciałby Pan zobaczyć w przyszłości rozgrywki CRASHday TV?

Henryk Wespucci: Myślę, że pustynie Al Rajnu, jeżeli jeszcze tam nie gościły rozgrywki, byłyby dobrym miejscem. Tyle piachu... Coś po prostu wspaniałego!

Leszek R-P: No na pustynii Al Rajnu jeszcze nie odbywały się pokazy. No teraz może nieco trudniejsze pytanie: Czy pańskim zdaniem, zawodnicy biorący udział w CRASHday TV powinni być nagradzani, tak jak to było w przypadku pokazów w Bialenii?

Henryk Wespucci: Oczywiście. Jestem jak najbardziej za nagradzaniem najlepszych sportowców, jeśli tak można nazwać uczestników zawodów w CRASHday. W końcu oni, jak i sam organizator przyczyniają się do rozwoju sportu w Federacji Nordackiej.

Grzegorz Szarak: Dobrze. Teraz przejdźmy do kolejnego pytania. A oto i one: Jaka jest obecnie największa zaleta i wada Crashday TV?

Henryk Wespucci: Nie wiem, trudno mi powiedzieć. Jestem dyrektorem programowym największej grupy medialnej w Federacji Nordackiej - Volkiańskie Media S.A, więc może lepiej, żebym się na ten temat nie wypowiadał.

Leszek R-P: Rozumiemy. Na koniec chciałbyś kogoś pozdrowić?

Henryk Wespucci: Nie. Nie jestem jak każdy kretyn w telewizji, który na koniec mówi - pozdrawiam Was o słuchacze i dzieci Wy moje i mężonie ty mój. A niech spierdalają.

Grzegorz Szarak: Dziękujemy za ten wywiad. Do zobaczenia.

Leszek R-P: Do zobaczenia.


I tak wyglądał wywiad. Ponadto rozgrywki w Pustkowiach Winków uznajemy za zakończone! Następne zawody odbędą się pierw w Dreamlandzie, a potem w Baridasie!

A tak wygląda obecnie Tour de Pollin:
1.Doctrina(Zakończona)
2.Volkian(Zakończona)
3.RZP(Zakończona)
4.Egvalland(Zakończona)
5.Bialenia(Zakończona)
6.Pustkowia(Zakończona)
7.Dreamland(W trakcie)
8.Baridas
9.Teutonia
10.Starosarmacja
11.Sclavinia
12.Hasseland
13.Rotria
14.Magnifikat
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 674,00 lt
Ten artykuł lubią: Julian Fer at Atera, Filip I Gryf, Joanna Izabela, Adam Jerzy Piastowski, Laurẽt Gedeon I, Mateusz Quadina, Andronik, Helwetyk Romański, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Joahim von Ribertrop von Sarm, Piotr vel Bocian.
Komentarze
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Reklama CRASHday TV świetna! Czekam na super jazdę po torze w Sienie xd
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Fajne, ale nazwy drużyn to można odmieniać :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.