Gazeta Hasselandzka, Piotr de Zaym, 01.10.2019 r. o 08:57
Zaczynamy naukę. Dla przyjemności!

W
mikronacjach możemy nauczyć się dużo więcej, niż na dowolnych, nieobowiązkowych zajęciach w nieistniejącym przecież realu. Dlaczego? Bo chcemy.

Te słowa mogą brzmieć dość zagadkowo. Wyjaśniam więc: w mikronacjach robimy tylko to, na co mamy ochotę. Jeśli chcemy więc studiować na mikronacyjnej uczelni, to tylko dlatego, że sprawia nam to przyjemność. W efekcie więc nauka przyjdzie nam tu łatwiej, niż na jakichś tam kursach w realu. Oczywiście, są pewne ograniczenia - np. nie nauczymy się języka wyłącznie czytając wpisy na forum czy stronie internetowej. No ale może ktoś zechce zastosować podcasty?...
Rzecz jasna nie będę zachęcał nikogo do rzucenia realnych studiów na rzecz nauki na Hasselandzkiej Akademii Nauk im. Królowej Magdaleny. Nie; ale tu, podobnie jak na innych mikronacyjnych uniwersytetach, możecie zdobyć jakąś, interesującą wiedzę. W naszym przypadku - na przykład na temat dziennikarstwa. Oczywiście, nie nauczymy was pisać. Zresztą, żadne studia w realu nie nauczą was pisać. Ale może zdobędziecie jakieś podstawy dziennikarskiego pisania.
Przy okazji: zachęcam gorąco wszystkich, którzy chcą się podzielić swoją wiedzą z innymi - do współpracy. Bo warto poszerzyć tematykę wykładów. Nawet nie po to, by ktokolwiek zdobywał tytuły czy stopnie naukowe. Po prostu - dla uzyskania nowej, nieznanej dotąd wiedzy.
W HAN oferujemy studia dziennikarskie, z dziedziny dyplomacji oraz neksjalizmu, czyli mikronacyjnego wszystkoizmu stosowanego (to nie moje określenie, ale van Vogta - proszę poczytać co to neksjalizm). Z każdej z tych dziedzin wykłady albo są dostępne, albo będą zamieszczone za chwilę. Potem każdy dostanie prace domowe. I te prace będą potem oceniane. Uwagi będą przesyłane indywidualnie, bo już miałem przykład zniechęcenia osoby, której artykuł skomentowałem publicznie - chyba ten ktoś się obraził. I niesłusznie. Bo krytyka służy temu, by poprawić czyjeś umiejętności. No ale mało kto lubi krytykę...
Zapraszam: http://fc.sarmacja.org/viewforum.php?f=797
prof. dr Piotr de Zaym
Rektor HAN
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Serduszka
3 132,00 lt
Ten artykuł lubią: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Santiago Vilarte von Hippogriff, Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, Julian Fer at Atera, Laurẽt Gedeon I.
Komentarze
Michaś Elżbieta II
Ten neksjalizm to coś w podobie ideologii dżucze? :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.