Sejm, Santiago Vilarte von Hippogriff, 30.09.2019 r. o 15:33
Ogłoszenia marszałkowskie - 2/?
Seria wydawnicza: Ogłoszenia

Ogłoszenia marszałkowskie
biuletyn oficjalny Kancelarii Sejmu
ZeW6x7IQ.png

Sejm uległ inercji. Aktualnie nie są prowadzone żadne debaty, w oczekiwaniu na rozpisanie przez księcia wyborów. Natomiast ponieważ sprawa się przeciąga, prezydium Sejmu przeanalizuje obecne możliwości działania. Tymczasem poniżej przegląd najważniejszych wydarzeń z okresu od poprzedniego biuletynu.

ZeW6x7IQ.png

Traktatu z Rotrią nie będzie. Przynajmniej nie na razie
Rząd wycofał spod obrad projekt traktatu-konkordatu z Rotrią, złożony przez MSZ. Jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnej debaty projekt spotkał się z głośnym sprzeciwem zarówno większości posłów, jak i kilku osób spoza ich grona. Przeciwnicy aktu zarzucili mu faworyzowanie Kościoła Rotryjskiego wśród innych, działających w KS.
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=30&t=28745
ZeW6x7IQ.png
Tymczasem ratyfikowano traktat z Fed. Nordacką. Ze strony FN sygnował go (aktualnie były już) prezydent von Tehen-Dżek. Sama jego treść nie wzbudziła większej debaty, natomiast dyskusję rozpaliła kwestia użycia na wstępie aktu formuły "w imieniu Księstwa Sarmacji i Królestwa Baridasu", czemu ostro sprzeciwił się marsz. Vilarte, składając wycofaną później poprawkę. Dyskusję kontynuowano następnie na "ćwirku". Przyjęto tekst traktatu w pierwotnym brzmieniu. Wygląda na to, że kończy to dyplomatyczną ofensywę obecnego rządu, jakkolwiek może się okazać że ze względu na inercję Korony będzie on trwał dłużej, niż zakładano. Aby Korona nie czuła się samotna, także kanclerz Maat von Hippogriff pogrążył się w bezwładności. Ponoć jedni i drudzy czekają na Godota i wówczas wszystko się zmieni.
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=30&t=28696
ZeW6x7IQ.png
Sejm wyraził zgodę na pozbawienie obywatelstwa Jarosława W. na wniosek księcia. Kilka miesięcy wcześniej analogiczny wniosek został przyjęty w Hasselandzie, gdzie W. zamieszkiwał, i gdzie formalnie zamieszkuje nadal, ponieważ uchwała ZK o wydaleniu go z KH nie została dotąd wykonana. W Sejmie wniosek przeszedł jednomyślnie.
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=412&t=28662

Tymczasem nadal w dziale laski marszałkowskiej leży sprawa wolnego miejsca w TK. Jak dotąd, wobec wątpliwości co do możliwości dalszego działania Sejmu nie została ona przeniesiona pod obrady.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Natalia van Hagsen de la Sparasan.
Serduszka
3 910,00 lt
Ten artykuł lubią: Julian Fer at Atera, Filip I Gryf, Natalia van Hagsen de la Sparasan, Wojciech Hergemon, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Laurẽt Gedeon I, Eustachy Playstation.
Komentarze
Julian Fer at Atera
Krótko, treściwie i na temat. To mi się podoba :)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Dokładnie. Widać, że Hippogriff pisał? ;-)
Odpowiedz Permalink
Natalia van Hagsen de la Sparasan
Częściej takie przydatne wiadomości! :)
Odpowiedz Permalink