Silverhorn – kończy sesję z 1,2% na plusie, ale inwestorzy praktycznie nie zareagowali na informację zarządu o podpisaniu umowy z konsorcjum bialeńskim na dostarczanie części i obsługę finansową sprzedaży. Obawy mogą być spowodowane tym, że nadal nie ma uregulowania relacji między Sarmacją a Bialenią.
Banco Baridasa – delikatnie na minusie (-0,8%), ale wobec niemal powszechnej zieleni to bardzo słaby rezultat. Inwestorzy otrzymali informacje, że w strukturze udzielanych kredytów niepokojąco dużo miejsca zajmowały kredyty dla Starosarmatów, którzy ostatnio wykazują praktycznie zerową aktywność. Wobec tego ryzyko nieodzyskania przez BB nawet całości pożyczonego kapitału jest spore. Władze banku zażądały ostatnio rozmowy z niedawno wybranym namiestnikiem Starosarmacji, Peterem Westem, którego też ciężko ostatnio gdziekolwiek spotkać.
LANAKO – 2,3% na plus i ponad 30% w ciągu miesiąca do góry. Rezultat nieco zaskakujący, najwyraźniej inwestorzy uznali, że popyt na węgiel kamienny będzie się utrzymywał, mimo ostatniej informacji z Hasselandu. Władze Angemontu zapowiedziały konsekwentne ograniczanie możliwości palenia węglem zarówno w samym mieście, jak i w dwóch hrabstwach należących do Ziem Razuryjskich. Angemont był dotąd istotnym odbiorcą węgla z Lantshaven.
Zligbud – 1,3% na plusie, choć w skali tygodnia niemal 4% na czerwono. Spółce budowlanej udziela się zmniejszony poziom zamówień w budownictwie, jak i na grafikę, oraz zamieranie aktywności w STS. Jedynym dobrym akcentem jest odzyskanie przez spółkę należności od wykonawcy głównego, z którym wspólnie budowała drogę w Trizondalu. Ponadto, wobec opuszczenia placu budowy browaru w Angemoncie przez wykonawcę, jest opcja, że Zligbud złoży ofertę na dokończenie prac.
ETFy – parę % na plusie, ale generalnie zdecydowanie bardziej opłaca się obecnie kupować wybrane spółki. Jak przychodzi recesja, ETFy obrywają najbardziej.
Santiago Vilarte