Przegląd giełdowy 20.09.2019
Seria wydawnicza: HassBiznes

Giełda sarmacka wkroczyła w okres hossy. Kto wykazał się na wiosnę cierpliwością albo dokupywał akcje, żeby redukować straty, ten teraz liczy zyski które mogą dobić nawet do 100%. Na notowaniu 19 września niemal wszystkie notowane spółki zaliczyły wzrosty. Poniżej garść informacji z kilku z nich.
Silverhorn – kończy sesję z 1,2% na plusie, ale inwestorzy praktycznie nie zareagowali na informację zarządu o podpisaniu umowy z konsorcjum bialeńskim na dostarczanie części i obsługę finansową sprzedaży. Obawy mogą być spowodowane tym, że nadal nie ma uregulowania relacji między Sarmacją a Bialenią.
Banco Baridasa – delikatnie na minusie (-0,8%), ale wobec niemal powszechnej zieleni to bardzo słaby rezultat. Inwestorzy otrzymali informacje, że w strukturze udzielanych kredytów niepokojąco dużo miejsca zajmowały kredyty dla Starosarmatów, którzy ostatnio wykazują praktycznie zerową aktywność. Wobec tego ryzyko nieodzyskania przez BB nawet całości pożyczonego kapitału jest spore. Władze banku zażądały ostatnio rozmowy z niedawno wybranym namiestnikiem Starosarmacji, Peterem Westem, którego też ciężko ostatnio gdziekolwiek spotkać.

JrzTcF8k.jpg

LANAKO – 2,3% na plus i ponad 30% w ciągu miesiąca do góry. Rezultat nieco zaskakujący, najwyraźniej inwestorzy uznali, że popyt na węgiel kamienny będzie się utrzymywał, mimo ostatniej informacji z Hasselandu. Władze Angemontu zapowiedziały konsekwentne ograniczanie możliwości palenia węglem zarówno w samym mieście, jak i w dwóch hrabstwach należących do Ziem Razuryjskich. Angemont był dotąd istotnym odbiorcą węgla z Lantshaven.
Zligbud – 1,3% na plusie, choć w skali tygodnia niemal 4% na czerwono. Spółce budowlanej udziela się zmniejszony poziom zamówień w budownictwie, jak i na grafikę, oraz zamieranie aktywności w STS. Jedynym dobrym akcentem jest odzyskanie przez spółkę należności od wykonawcy głównego, z którym wspólnie budowała drogę w Trizondalu. Ponadto, wobec opuszczenia placu budowy browaru w Angemoncie przez wykonawcę, jest opcja, że Zligbud złoży ofertę na dokończenie prac.
ETFy – parę % na plusie, ale generalnie zdecydowanie bardziej opłaca się obecnie kupować wybrane spółki. Jak przychodzi recesja, ETFy obrywają najbardziej.

Santiago Vilarte
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 911,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Andrzej Fryderyk, Julian Fer at Atera, Wojciech Hergemon, Laurẽt Gedeon I, Eustachy Playstation, Filip I Gryf, Adam Jerzy Piastowski, Marek von Thorn-Chojnacki.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Bardzo dobra garść informacji, serdecznie za nią dziękuję.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Super pomysł i wykonanie z dalszym dokładaniem fabuły do wydarzeń na GPW!
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Biznes tez sie w Sarmacji rozwija.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.