Njitickie Novice, Ludwik Tomović, 10.09.2019 r. o 12:44
Futbol w Federacji Slawonii

Cytuję:
Zaznaczam na samym początku, że jest to artykuł archiwalny, napisany prawie 3 lata temu. Jednak myślę że warto go przypomnieć, aby cała twórczość Njitickich Novic była dostępna w Sarmacji, a także pomoże to naświetlić jak kiedyś wyglądał futbol w Slawonii. Mam nadzieję, że niebawem w którymś z kolejnych artykułów uda mi się opisać jak sytuacja wygląda obecnie. Zatem zapraszam do tej małej podróży w czasie!

Mikronacje umożliwiają rozwój na różnych płaszczyznach. Jedną z najpopularniejszych form aktywności w mikronacjach jest aktywność sportowa, szczególnie piłkarska. Wielu mikronautów rywalizuje jako menedżerowie klubów piłkarskich za pośrednictwem platformy x11. Na tej samej platformie toczone są rozgrywki międzymikromacyjne (v-Mundial, Liga Mikroświatowa).

Federacja Slawonii już od pierwszych swoich dni chciała brać aktywny udział na płaszczyźnie sportowej, czego dowodem są starania utworzenia własnej federacji i rozwój piłki klubowej.

Nogometna Zveza Slavonije

NZS jest krajowym związkiem piłkarskim działającym na terenie Federacji Slawonii. Do członkostwa w NZS są zobowiązane wszystkie slawońskie drużyny piłkarskie.
NZS został utworzony 26 marca 2016 roku i tego samego dnia zgłosił swój akces do Mikroświatowej Unii Piłkarskiej.Również 26 marca rozpoczęła się debata w MUP nad przyjęciem NZS w swoje szeregi. Po czterodniowej debacie zarządzono głosowanie, w którym 12 federacji zagłosowało ZA przyjęciem Nogometna Zveza Slavonije do Mikroświatowej Unii Piłkarskiej, nie było głosów przeciwnych ani wstrzymujących się.
5 kwietnia 2016 roku Nogometna Zveza Slavonije została przyjęta w szeregi Mikroświatowej Unii Piłkarskiej.

14 kwietnia złożono w MUP wspólną kandydaturę Orientyki(Surmenia, Trizondal, Slawonia) jako organizatora kolejnego v-Mundialu. 30 kwietnia głosowanie zakończyło się następującym wynikiem:
-Orientyka: 7
-Wandystan: 6
-Wstrzymuję się: 1

10 maja Prezes NZS, Ludwik Tomović zgłosił swoją kandydaturę do Rady Rewizyjnej MUP, 27 maja zakończyło się głosowanie, w którym Tomović uzyskał 10 głosów co oznacza, że został włączony w skład RR MUP.


Reprezentacja Slawonii

Pierwszy mecz reprezentacja rozegrała 11 maja 2016 roku, był to mecz towarzyski z Trizondalem, mecz zakończył się zwycięstwem Slawonii 3:0.
Mimo prób, przez dwa sezony Slawonii nie udało się awansować do 1. Ligi Mikroświatowej, zazwyczaj walkę przegrywamy pod koniec sezonu, bo w ciągu sezonu reprezentacja zajmuje miejsca premiowane awansem.


Slawońskie kluby piłkarskie
xo31cpb5.png
Rozmieszczenie działających slawońskich klubów piłkarskichNK Spartak Njitica


Jest to najstarszy działający do dziś slawoński klub piłkarski, powstał 19 listopada 2015 roku wskutek przeniesienia do Njiticy trizondalskiego klubu Iuvenes San Silvestro.
Spartak z racji na rozgrywanie swoich meczów domowych w dzielnicy Wilkowo i wilka w herbie klubu nosi przydomek „Wilki”.
Debiut miał miejsce 21 listopada 2015, zremisowano wtedy bezbramkowo z Młodymi Czerwińsk. Swój pierwszy sezon Spartak zakończył na 7. miejscu.

21 maja 2016 powstał nowy klub o tej samej nazwie, który kontynuuje tradycje „starego” Spartaka, gra w Lidze Orientyki.
Swój pierwszy sezon w Lidze Orientyki Spartak zakończył na 2. miejscu.Drużyna z Njiticy była najskuteczniejszą drużyną ligi i odniosła najwyższe zwycięstwo w sezonie. Ponadto zawodnicy Spartaka zdobyli tytuły: Króla strzelców, Zdobywcy największej ilości nominacji do Jedenastki Kolejki, Najwięcej tytułów Kapitana X11(dwóch njitickich zawodników ex aequo), Bramkarza z największą ilością meczów bez straconego gola. Drugi sezon w orientyckiej lidze niestety nie był już tak owocny i ostatecznie drużyna z Njiticy skończyła na 5. miejscu.

NK Teplice


NK Teplice to drugi pod względem starszeństwa działający klub piłkarski ze Slawonii. Działalność rozpoczął 22 marca 2016 roku. Swoje mecze rozgrywa w Lidze Królewskiej.
W swoim pierwszym sezonie wygrali Dywizję Brązową (trzeci poziom rozgrywkowy w Lidze Królewskiej) i awansowali do Dywizji Srebrnej. Teplice odniosły również wówczas najwyższe zwycięstwo w Dywizji w sezonie, a zawodnicy „Niedźwiedzi” zdobyli szereg nagród indywidualnych:Króla strzelców , Zdobywcy największej liczby asyst, Zdobywcy największej liczby punktów (bramek+asyst), Najwięcej tytułów Kapitana X11, Bramkarza z największą ilością meczów bez straconego gola.
W kolejnym sezonie klub uplasował się na 3. miejscu w Dywizji Srebrnej, było to miejsce premiowane awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej w Lidze Królewskiej, czyli Dywizji Złotej. Niestety, piękny sen niedźwiedzi został przerwany , zaledwie 3 punkty w całym sezonie, zakończenie sezonu na 7. (ostatnim) miejscu i powrót do Dywizji Srebrnej.


NK Rudar Troyanowitze

Najmłodszy slawoński klub piłkarski, powstał 28 sierpnia 2016 roku, przez chwilę nosił nazwę NK Slawmos Troyanowitze. Swe mecze rozgrywa w Trizondalskiej Lidze Piłkarskiej. To pierwszy sezon „Górników” w rozgrywkach, więc na razie postawią prawdopodobnie na rozwój, tak aby w kolejnych sezonach walczyć o najwyższe cele.

Dawne kluby piłkarskie

Sgersna Victoria

Klub grał w Lidze Orientyki, zakończył sezon na 3. miejscu, w kolejnym sezonie zmienił się menedżer, a klub przeniósł się ze slawońskiej Sgersnej do surmeńskiego Ettenpolis i jako Olympiakos tryumfował w II sezonie Ligi Orientyki.
Narracyjne kluby piłkarskie

FK Maćkownik

Klub istniejący jedynie w sferze narracyjnej, jednak może w przyszłości zostanie utworzony także systemowo.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf.
Serduszka
1 132,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Filip I Gryf
Opracowanie ciekawe. Życzyć tylko powodzenia tymże klubom. :-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.