Gazeta Teutońska, Eustachy Playstation, 09.09.2019 r. o 21:06
Wiadomości Sportowe Teutonii!-część 2

Dzień dobry, komentować wiadomości sportowe będzie przed państwem wasz ulubiony Leszek Roskohard-Pawłowicz! Tym razem przedstawimy wam pierw Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Sarmacji, potem rozgrywki CRASHday TV które odbyły się w RZP oraz na sam koniec opiszemy sytuacje klubów Teutońskich po pierwszej kolejce zmagań SLP. A więc zaczynamy!

1.Finał Szachowy o Puchar Marszałka Sarmacji tuż tuż

I już znamy 2 z 3 finalistów Turnieju Szachowego o Puchar Marszałka Sarmacji. W pierwszym pojedynku, Michaił von Hippogriff-Vovkulak - Santiago Vilarte 0-2 (0:1,0:1), Santiago jak widać bez problemu pokonał Michaiła wynikiem wyżej. Natomiast 2 mecz był znacznie ciekawszy i dość wyrównany Między Leszkiem, a Joahimem. Ostatecznie doszło do wyniku Joahim von Ribertrop von Sarm- Leszek Roskohard 2,5-1,5 (0,5-0,5; 1-0; 0-1; 1-0), co spowodowało że Joahim tym samym, awansował do finału!


A teraz przerwa na reklamę:


I po reklamie.

2.CRASHday TV w dzikim RZP!

No w ostatnim czasie CRASHday TV odwiedziło dzikie RZP! Akcje tego widowiska były między innymi w Nirsku, górach Kugarskich oraz w regionie zwanym Umelski Ulen. Akcja była bardzo szalona, ponadto zaspojlerujemy że współorganizator pan Grzegorz Szarak wygrał pewien tryb, jednak który to tryb, musicie zobaczyć sami na własne oczy!

3.Zmagania Teutońskich klubów po 1 kolejce SLP

Zacznijmy od Trzeciej Klasy rozgrywek. Margońskie Konie zremisowały w nudnym bezbramkowym remisie 0:0 z Los Pinguinos de Sola. Natomiast Strong Ladies Auttera, na dzień dobry dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony i wygrały aż 5:0 z Hetmanem Grodzisk! Panowie z Hetman Grodzisk początkowo się śmiali z dziewczyn, że jak to one mogą grać, a w trakcie meczu panowie się gubili i Piłkarki z Strong Ladies Auttera były dla nich po prostu za szybkie do doścignięcia.

Czas na Drugą Klase rozgrywek. SKSV Loardia Auterra rozegrał zwycięski mecz z MKS Sailor Fer, bo wygrali w nim 3:0. Początek gry tego klubu zapowiada się dobrze, ale czy wystarczy by awansować do Pierwszej Klasy rozgrywek?

A teraz Pierwsza Klasa rozgrywek. Futbólfeaán Auterra wygrała z nielubianą przez wiele klubów Sarmacji, Legię Lisendorff, wynikiem 3:2. Mecz był bardzo ciekawy i bardzo wyrównany. Jednak ostatecznie piłkarze Futbólfeaán Auterra utrzymali wygraną do końca meczu, choć czasami bywało ciężko.

No i na koniec czas omówić Ekstraklasę! FKK Rantiochskie Krasnoludy, wygrały z FC Czarnolas 3:0. Bardzo dobry początek, zwłaszcza że FC Czarnolas to jeden z najmocniejszych klubów w Sarmacji! A na sam koniec RTV Hrabia Ruhnhoff wygrywa z YK Słoniki Sodomia 2:0. Taka standardowa wygrana klubem, który awansował z poprzedniego sezonu z Pierwszej Klasy.

I to by dziś było na tyle. Do zobaczenia w kolejnych wiadomościach sportowych Teutonii!
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon, Kuba Hogh-Sedrovski.
Serduszka
6 071,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, ramael, Joanna Izabela, Leszek de Ruth, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon, Kuba Hogh-Sedrovski, Jakub Sadlowski, Adam Jerzy Piastowski, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Filip I Gryf, Marek von Thorn-Chojnacki.
Komentarze
ramael
Dobra robota Leszku! Czekamy na więcej.
Odpowiedz Permalink
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Leszek, walczyłeś dzielnie! 5:0 dla Strong Ladies z Hetmanem Grodzisk! Tak trzymać, dziewczyny!
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
Dziewczyny pokazuja ze nie sa gorsze od mezczyzn ;)
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Teutonia chce zdominować prasę w Sarmacji?
Odpowiedz Permalink
Eustachy Playstation
@MarekChojnacki obawiam się, że jest na to duża szansa. Prognoza nawet mówi że w ciągu 2 miesięcy, 90% artykułów będzie właśnie z Gazety Teutońskiej :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.