Ferment, Leszek de Ruth, 03.09.2019 r. o 15:07
Nowa gwiazda w Galerii Sław sportu i kolejne smaczki w archiwum SKOL

Mamy nową gwiazdę w Galerii Sław - Leszka Karakachanowa Seniora. Ze zniecierpliwieniem czekałem na moment, kiedy Leszek dołączy do Galerii, bo stworzył jedną z najbardziej unikatowych i niezwykłych historii w sarmackim i wandejskim sporcie. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że jest to nie tylko wielki wkład w sport, ale piękny klejnot pośród całej działalności polskiego mikroświata. Poniżej opis Leszka z Galerii Sław:

Niezniszczalny filar sarmackiej i wandejskiej piłki nożnej. Założyciel i trener FKK Rantiochskie Krasnoludy, zdobywca jednego mistrzostwa SLP, czterech Pucharów, ponadto mistrz Wandisze Erste KlaBe z Dżumą Cracoffia. Na arenie międzynarodowej wygrał trzy V-Mundiale i cztery Ligi Mikronacyjne jako trener Wandystanu. W Sarmackiej Lidze Piłkarskiej przylgnął do niego przydomek Wiecznego Wicemistrza, z racji tego, że aż 13 razy sezon kończył ze srebrnym medalem. Prawda jest jednak taka, że ekstraklasowe sukcesy Karakachanowa Seniora, wraz z faktem, że nigdy nie spadł z ligi (w której gra od jej założenia), powinny dać mu przydomek Króla Ekstraklasy.

Leszku, gratulacje! Oby przyszłość przyniosła kolejne sukcesy.

---

W poprzednim artykule dotyczącym sportowego archiwum SKOL obiecywałem konkretne kierunki rozwoju i obietnicę spełniam! No, częściowo - nie wystarczyło na razie czasu i mocy na całość, więc skupiłem się na kluczowych kwestiach. Tym sposobem udało się osiągnąć następujące:

  1. Tabela medalowa V-Mundiali: korzystając z archiwów MUP i odrobiny własnego grzebania (było łatwiej, niż się spodziewałem) stworzyłem tabelkę pokazującą podia kolejnych V-Mundiali. Poza jej aktualizacją w przyszłości chciałbym też uzupełnić luki oraz stworzyć kolejne podobne tabelki - dla Lig Mikronacyjnych, Pucharów Interkontynentalnych itp.
  2. Złota Jedenastka SLP - znana ze Skarbu Kibica XXX Sezonu SLP złota drużyna ligowa. Wytypowana przez naszych piłkarskich ekspertów, więc powinna mieć miejsce w odpowiednich archiwach. Brakuje ławki rezerwowych, ale to się jeszcze doda. Od stworzenia Jedenastki minęło już dobrych kilka sezonów i nawet w ostatnim pożegnaliśmy co najmniej dwóch legendarnych piłkarzy, więc z czasem się ten team zrewiduje.
  3. Bieżące aktualizacje wcześniej istniejących tabelek. Udało się wyłapać kilka błedów i je poprawić.

Wkrótce może uda się zrealizować to, co było w planach, a nie wyszło - nie powinno zajać to wiele czasu, ale no, są inne zadania, z wyższym priorytetem.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Timan Demollari.
Serduszka
1 622,00 lt
Ten artykuł lubią: Severin Verwaltung-Esteladio, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Timan Demollari.
Komentarze
Severin Verwaltung-Esteladio
Bardzo pożyteczna i merytoryczna aktywność. Przeczytałem "od deski do deski". Powodzenia w działaniu i nic na siłę!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.