Sprawozdanie z ćwiczeń 9 dywizjonu szturmowego "SKRZYDŁO FENIKSA"

ZU6X7254.png
804TKp9c.png
Z
racji czasowo powierzonych mi obowiązków otrzymałem zadanie do podjęcia - opisanie w sprawozdaniu ćwiczeń 9 dywizjonu szturmowego stacjonującego w Bazie Sił Powietrznych w miejscowości Punta, która oznaczona jest na mapie po prawej stronie, którą mogą Państwo zauważyć. Znajduje się ona w Starosarmacji. Sprawozdanie zostało zlecone mi przez pełniącego służbę dyżurną gen. dyw. Laurencjusza Ma Hi at Aterę.

Ćwiczenia realizowane były w dniach od 17 sierpnia do dnia 22 sierpnia 2019 roku. Obejmowały one ćwiczenia z zakresu powietrznej taktyki wojennej, m.in. ataku w powietrzu, obrony celów naziemnych, bombardowania naziemnych baz i punktów stacjonowania, ucieczki przed atakiem w powietrzu oraz atakiem przeciwlotniczym z poziomu lądu, pomocy powietrznej oraz wodnej podczas katastrofy lotniczej lub wodnej. Ponadto realizowano zabezpieczenie rozpoznawcze tego rejonu Sarmacji. W ćwiczeniu wzięło udział kilkanaście samolotów bojowych, m.in. myśliwców, samolotów zwiadowczych, samoloty bombowe. Z modeli można wymienić m.in. myśliwce F-16 i F-22 oraz samoloty bombowe B-2 i B-52. Rejon działań ćwiczeń objął okolice miasta Fer oraz miasta Soli, a także sarmackiej części Morza Gellońskiego.

k523hV44.jpg
Myśliwiec F-16 w trakcie ćwiczeń wojskowych 9 dywizjonu szturmowego

p7AUy0cX.jpg
Bombowiec B-52 w trakcie zrzucania bomb na wyznaczony cel

Nagle, podczas ćwiczeń zwiadowczych, jeden z samolotów zwiadowczych, które oddaliły się nieco na wykonanie zwiadów w dalszej części sarmackiego Gellonu zgłosił przez wojskowe radio do całego dywizjonu, iż zauważył, że przez Morze Gellońskie przepływa kilka okrętów, które wyglądają na uzbrojone. Obniżono pułap, by lepiej przyjrzeć się okrętom, a wszystko się potwierdziło - zauważono, że osoby przebywające na jednym z okrętów są uzbrojone, a sam okręt nawet nie zgłosił się, że wpływa na sarmackie wody. Było jasne, że spostrzeżono właśnie piratów nadciągających z nieznanej mikroświatowej krainy. Po kilku minutach samoloty zwiadowcze zaczęły się kręcić wokół okrętów, by nie stracić ich z widoku, a dwóm myśliwcom - F-16 i F-22 - rozkazano podjęcie jak najszybciej akcji w celu przejęcia kontroli nad okrętami.

qjj58AX3.jpg
Jeden z okrętów pirackich, które napotkano na sarmackiej części Morza Gellońskiego

Myśliwce F-16 i F-22 próbowały kontaktować się sygnałami radiowymi z okrętami, ale odpowiadała im głucha cisza. Wtedy, po odpowiednim rozkazie dowódcy, ogłoszono stan gotowości i rozpoczęto atak na okręty. Nie chciano ich wprawdzie zatopić, jedynie spróbować ostrzec, że z wojskiem nie ma żartów i powinny one jak najszybciej odpłynąć z sarmackich wód. Dokonano ostrzału z karabinów maszynowych myśliwców w burty kilku okrętów z oczekiwanym skutkiem - na wszystkich okrętach zaczęła siać się panika, a kapitanowie okrętów zaczęli zakręcać w stronę wyjścia z sarmackiej granicy wodnej. Odprowadziły ich te same myśliwce, które je zaatakowały.
(—) Rekrut Książęcych Sił Powietrznych
Baza Sił Powietrznych w Puncie

2C3GBTDO.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 707,00 lt
Ten artykuł lubią: Gustaw Fryderyk von Hippogriff, Eustachy Playstation, Laurẽt Gedeon I, Severin Verwaltung-Esteladio, Albert Jan Maat von Hippogriff, Marek von Thorn-Chojnacki, Filip I Gryf, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon, Julian Fer at Atera, Piotr III Łukasz, Jakub Sadlowski.
Komentarze
Albert Jan Maat von Hippogriff
Ci piraci to przecież Dreamlandczycy byli. Patrzcie, jakie to oczy mają skośne.
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Super.Ci piraci to strasznie sie panoszą.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Major Głucha Cisza zdecydowanie zbyt często przeszkadza w prawidłowym prowadzeniu ćwiczeń wojskowych! Należy coś z tym zrobić, zdecydowanie.
Odpowiedz Permalink
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Piraci panoszą się coraz bezczelniej w tych okolicach.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Proponuje twardy i stanowczy program depiratyzacji :)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Program depiratyzacji pisze się, a działania zostały podjęte :)
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
Wolność opiratowienia już się nie liczy...
Odpowiedz Permalink
Zbigniew Pięćsetnoga
Ciekawe...
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.