Sejm, Santiago Vilarte von Hippogriff, 09.08.2019 r. o 09:29
Ogłoszenia marszałkowskie - 1/LXI
Seria wydawnicza: Ogłoszenia

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Ogłoszenia marszałkowskie
biuletyn oficjalny Kancelarii Sejmu

W ramach dokładniejszego informowania obywateli o aktywności Sejmu i aby zwiększyć ich zainteresowanie, po 4 latach przerwy kancelaria sejmowa wznawia redagowanie ogłoszeń.
ZeW6x7IQ.png
09.08.: Sejm ma nowego marszałka. Został nim Santiago Vilarte von Hippogriff. W głosowaniu, startując jako jedyny kandydat, uzyskał 4 głosy poparcia i jeden (własny) wstrzymujący się. Głosowanie to zamyka (oby) dynamiczny okres zmian, w którym doszło do wymiany 40% składu Sejmu, nie licząc zmiany marszałka. Wpisuje się to w szerszy trend, który najmocniej dotyka rząd - praktycznie jedynie kanclerz trwa jak skała na posterunku. Chociaż i on wziął urlop.
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=30&p=314876#p314876
Oprócz tego wypłacono wynagrodzenia poselskie za lipiec.
ZeW6x7IQ.png
08.08.: Tymczasem były już poseł, Filip von Sarm po nieudanej próbie odzyskania części funkcji publicznych opuszcza Sarmację. Stosowne oświadczenie przekazał poprzez Prefekturę, ponieważ nadal przebywa w więzieniu. Poseł von Sarm podczas swojej krótkiej kadencji podjął próbę przedstawienia projektu ustawy - który jednak nie spełniał wymagań formalnych- ponadto otrzymał przy innej okazji upomnienie i wziął udział w większości głosowań w tym okresie. Not great, not terrible.
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=129&p=314837#p314837
ZeW6x7IQ.png

29.07.: Sejm wreszcie pracuje z powrotem w pełnym składzie. Wybrany w wyborach uzupełniających poseł Wojciech Hergemon złożył ślubowanie.
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=115&t=28160&start=10
ZeW6x7IQ.png
Trwa proces wyboru asesora TK - wakuje jedno stanowisko, o które ubiegają się: Yennefer von Witcher, Joahim von Ribertrop, Michael Wolferine. W dniu 09.08. kończy się czas na zadawanie pytań i rozpoczyna jednoczesne głosowanie. Ponieważ kandydatów jest więcej niż miejsc, to posłowie będą głosować w sposób preferencyjny. Trybunał w lipcu wyszedł z pewnego legalistycznego cienia, w jaki zepchnęły go nadzwyczajne aktywności Sejmu, kiedy wydał głośny wyrok w sprawie banicji dla b. posła Filipa von Sarma, ostatecznie znacząco złagodzony w wyniku zastosowania łaski przez Koronę.
http://fc.sarmacja.org/viewforum.php?f=30

I to by było na tyle.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon.
Serduszka
6 491,00 lt
Ten artykuł lubią: Gustaw Fryderyk, Adam Jerzy Piastowski, Andrzej Fryderyk, Filip I Gryf, Esteladio, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon, Peter West, Krzysztof Czuguł-Chan, Michaś Elżbieta II, Albert Jan Maat von Hippogriff, Piotr III Łukasz, Marek von Thorn-Chojnacki.
Komentarze
Adam Jerzy Piastowski
Ooo i to jest podejście na +
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Pyszny informator, milordzie.
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
I to mi się podoba.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.