V-mundial: Dreamland piłkarskim mistrzem mikroświata

Dreamland pokonał Teutonię w rozegranym 3 lipca finale v-mundialu i zdobył tytuł piłkarskiego mistrza mikroświata. By tego dokonać, potrzebował rzutów karnych.

Ten mundial obfitował w niespodzianki. Z jednej strony byliśmy świadkami zmierzchu potęg. Wandystan uległ katastrofie już w fazie grupowej, a broniący tytułu Baridas odpadł w ćwierćfinale. Z drugiej strony pozytywnie zaskakiwały zespoły z drugiego, a nawet trzeciego szeregu. Porywająco grała Sclavinia, świetnie spisywały się Tropicana i debiutująca Gnomia.

Nie wliczamy do grona zaskoczeń Teutonii, bowiem drużyna prowadzona przez Henryka Leszczyńskiego wygrała ostatnią edycję Ligi Mikroświatowej, przez co wielu traktowało ją jako kandydata do medalu, a nawet ostatecznego triumfu. Mimo, że miała mierzyć się z Dreamlandem.

Reprezentacja pod wodzą Michała Michaelusa kadrowo to ścisła mikroświatowa czołówka i jedyny tak mocny zespół, który na tym mundialu nie zawiódł. Dreamlandczycy wciąż czekali jednak na potwierdzenie swych możliwości. Ostatni ich tytuł to impreza w Baridasie i Sclavinii w 2015 roku [18 sezonów temu!], a poprzednie mistrzostwa zakończyły się traumatyczną porażką w ćwierćfinale.

To Dreamland czuł się więc silniejszy, na boisko wychodząc w dość ofensywnym ustawieniu 4-3-3. Teutonia grała 4-4-2, jednak postawiła na obronę Awary. To Teutończycy częściej, bo trzykrotnie, zagrażali bramce Dreamlandu. Mimo ultradefensywnej taktyki i braku kontuzjowanego już w 6. minucie rozgrywającego Celadesa.

I choć dreamlandzki słupek został obity po główce Viljali, ani regulaminowy czas gry, ani dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia. Przyszedł czas na karne i kolejną mundialową niespodziankę.

Po stronie Dremlandu Cusack, Grybe, Ambrogio i Streep byli bezbłędni. Po stronie teutońskiej jedenastkę wykorzystał jedynie Koivuranta. Chybili natomiast Hand i Warman, czołowi teutońscy napastnicy, jedni z najlepszych w mikroświecie.

Puchar Mikroświata trafia do Dreamlandu.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 108,00 lt
Ten artykuł lubią: Michał Michaelus, Piotr vel Bocian, Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, Leszek de Ruth, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Filip I Gryf
Hmm, szkoda, ale i tak gratulacje trenerowi Leszczyńskiemu i reszcie sarmackim trenerom. ;-)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Smutne miny, kibiców Teutonii. Oddają najlepiej stan emocji, cóż wygrali lepsi od NAS. Gratulujemy
Permalink
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Nic się nie stało, Teutonia! Nic się nie stało! Przy okazji następnych mistrzostw zamierzam zebrać grupę teutońskich cheerleader. Zagrzejemy trybuny i uda się!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.