Rada Ministrów, Leszek de Ruth, 30.06.2019 r. o 21:58
Sprawozdanie z prac Rady Ministrów

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
mi.png

Mija pierwszy tydzień pracy Rady Ministrów i wypada podzielić się z Narodem małym podsumowaniem. Z góry prosimy o łaskawość - pierwszy tydzień był trudny, pogoda nie pomaga i w ogóle.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych:
Pierwszy tydzień prac MSW upłynął pod znakiem bieżących obowiązków i nadrabiania zaległości poprzedników. Po zaległe pensje zgłosili się Prefekt Generalny i Asesorowie Trybunału Koronnego. MSW podjęło działania i zapewniło, że zaległości zostaną uregulowane. Ogłoszono również dwa konkursy na znaczki Poczty Baridajskiej: na 17. rocznicę powstania Królestwa Baridasu i 18. rocznicę powstania Królestwa Hasselandu. Na razie zgłoszeń brak, mimo całkiem ładnych nagród, więc zachęcamy. Ponadto prowadzone są prace nad zmianami w KAR i Poczcie Baridajskiej.

Ministerstwo Edukacji i Nauki:
Głównym punktem pracy Ministerstwa w minionym tygodniu były plany audytu studiów na zagranicznych uczelniach i utworzenia komisji, której zadaniem będzie rekomendowanie Księciu które z tych kierunków zasługują na uznanie w Sarmacji. Jednocześnie prowadzone są konsultacje z Jego Książęcą Mością w tejże sprawie, podczas których poruszono już kilka konkretnych kwestii, natomiast na końcowe rezultaty prac przyjdzie poczekać jeszcze kilka dni.

Ministerstwo Informacji:
Po początkowym zatorze udało się ustalić kto opiekuje się sarmackim Facebookiem i Twitterem. Ministerstwo już przejęło zarządzanie na FB, wkrótce ruszy także Twitter. W kontekście mediów społecznościowych prowadzone są prace nad przygotowaniem nowej strategii prowadzenia kont. Strategia ta wpisuje się w szerszy plan przygotowani Księstwa do promocji, który również jest w trakcie przygotowania. Ministerstwo ocenia stan przygotowania planu na ok. 50%. Ważnym elementem prac nad rzeczonym planem jest trwająca od dziś analiza stanu wykazów instytucji.

Dziękujemy za uwagę.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Arsacjusz Arped, Filip I Gryf.
Serduszka
10 598,00 lt
Ten artykuł lubią: Arsacjusz Arped, Joahim von Ribertrop von Sarm, Helwetyk Romański, Gotfryd Slavik de Ruth, Wojciech Hergemon, Severin Verwaltung-Esteladio, Santiago Vilarte von Hippogriff, Gustaw Fryderyk von Hippogriff, Orjon Surma, Filip von Sarm, Yennefer von Witcher, Piotr III Łukasz, Filip I Gryf, Julian Fer at Atera, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Laurẽt Gedeon I, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, ramael, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Co by nie mówić, pierwsze efekty pracy. Już widać, to choćby, na tym przykładzie :) oby tempo był, równie imponujące- potem,jak jest teraz :)
Permalink
Wojciech Hergemon
Czy Ministerstwo Informacji rozważa nawiązanie współpracy ze Służbami Informacyjnymi Filipa Powietrznego?
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@kaxiu jak na razie, mimo prób nie tylko ministerialnych, istnieje trudność w odnalezieniu odpowiedniej częstotliwości, by uzyskać stabilny kontakt z Poważanym Kawalerem.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Dobro RM, czekam na wiecej. :-)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Widać, że RM jakoś sobie radzi, więc przydało by się by ktoś zrobił porządek we władzach ;)
3Vu751G8.jpg
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@JulianF Pełne ręce roboty tu mamy, nikt nawet nie pomyślał, żeby sprawdzić. Dzięki! :)
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
@JulianF Przedstawiony bubel został poprawiony. O innych usterkach wykazu władz mamy świadomość i pracujemy nad ich aktualizacją.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Pięknie i świetnie, ale czy audyt na uczelniach zagranicznych nie odbywa się za ich zgodą?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.