Park Stołeczny, Filip von Sarm, 25.06.2019 r. o 14:19
O mnie i przeprosiny

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Nazywam się Filip Robert Piotr Jakub Łukasz, lepiej znany jako Powietrzny. Moje pasje i zainteresowanie to turystyka oraz lotnictwo. Lotnictwem zainteresowałem się gdy miałem 8 lat. Byłe wtedy na lotnisku, bo odwoziłem ciocię. Bardzo spodobały mi się te wszystkie samoloty, płyty postojowe czy drogi startowe i kołowania. Nigdy nie leciałem samolotem i raczej nie polecę. Turystyką zainteresowałem się gdy pierwszy raz wyjechałem kamperem na dwudniową wycieczkę. Podajże do Karpacza. Było super i mi się to spodobało. Teraz co dwa miesiące gdzieś jeździmy. Realnie mam jedną siostrę, a w październiku będę miał drugą. Mam 10 lat i mieszkam w Polsce. W Księstwie Sarmacji jestem od 25 kwietnia 2019 roku. Należę do Książęcych Sił Zbrojnych, Sejmu oraz Jestem Seniorem Rodu von Sarm. Nazwę tego rodu wziąłem od nazwy Sarmacji. Jestem również Burmistrzem Książęcego Miasta Grodzisk. (O tym co zrobiłem nie dawno, później). Dużo uczestniczę w życiu Księstwa Sarmacji. Dużo się wypowiadam oraz często zaglądam na discord. Teraz na wakacje, nawet w nocy. Nie należę do Prefektury oraz Trybunału Koronnego, ale wyszukuje przestępstwa i je zgłaszam. Kocham to co robię i nigdy z tego nie zrezygnuję. Mikronacjami zainteresowałem się, gdy czytałem o nich w Wikipedii. Od tamtej chwili, jestem w Sarmacji i nie mam zamiaru przeprowadzać się gdzie indziej.

Na koniec artykułu, chciałbym wszystkich przeprosić, za to wszystko co zrobiłem w dziale KM Grodzisk. Nie wiedziałem, że tak nie można i, że jest to przestępstwo. Najbardziej przepraszam tych, których wątki i posty usunąłem. Jeszcze raz bardzo przepraszam.

(-) Filip Robert Piotr Jakub Łukasz
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
10 012,00 lt
Ten artykuł lubią: Gotfryd Slavik de Ruth, Michaś Elżbieta II, Michelangelo Piccolomini, Piotr vel Bocian, Anatol Qwerty, Helwetyk Romański, Adam Jerzy Piastowski, Albert Felimi-Liderski, Wojciech Hergemon, Yennefer von Witcher, Laurẽt Gedeon I, Julian Fer at Atera, Natalia Alatriste von Lichtenstein.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Najtrudniej w życiu, jest przeprosić...
Permalink
Piotr III Łukasz
Zgadzam się, że najtrudniej jest przeprosić. To prawda, za to plus.
Natomiast mnie ciągle ciekawie - DLACZEGO Pan to w ogóle zrobił.
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Mnie zaciekawił fragment o Wikipedii - czy możesz rozwinąć? Jak trafiłeś na mikronacje na Wikipedii? Jak trafiłeś do Sarmacji? Pytam, bo obecnie badam skąd przybywają do nas nowi mieszkańcy, czego potrzebują i jak ich zatrzymać na dłużej.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
No, ma 10 lat. To jak sie teraz czujecie panstwo jeżdżący po Powietrznym jak po łysej kobyle? I nie, nie mówię tu o rzeczowej krytyce, która też się pojawiała, a o zwykłych kpinach, bullingu i nabijaniu się, którego przykłady mogłem przeczytać np w debacie nad kandydaturą Powietrznego na Asesora TK.

Jeśli chcecie, żeby się zachowywał sensowniej - to mu doradzajcie i pomagajcie. Bo może i najtrudniej w życiu, jak słusznie prawi GSR, jest przeprosić, ale j**ać jest, z tego co widzę, najłatwiej.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@Leszke Może nie o Wikipedię, a bardziej chodziło o tę stronę.
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@Bocian Raczej wątpię - na Micropedię trudno trafić, jeśli nie jest się już w mikronacjach. Jest na Wikipedii wpis o wirtualnych państwach, jest w nim mowa o Sarmacji, więc całkiem możliwe, że stąd Filip do nas trafił. Zresztą, będę wkrótce robił ankietę poruszającą również ten temat.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@Leszke OK, możliwe. To już autor musi podać więcej szczegółów. Natomiast gdy szukałem informacji do pierwszego artykułu to jako pierwsza wyskoczyła mi właśnie Micropedia i tam buszowałem - stąd moja sugestia.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Z odkryciem mikronacji ja miałem tak samo. Szukałem Sealandu i jakoś tak wyszło.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
@defloriusz właśnie smutne jest to, że wiele osób wiedziało o tym juz od dawna i mimo to kręciła sobie bekę
Odpowiedz Permalink
Anatol Qwerty
@defloriusz OK, być może mój art był nieco prześmiewczy - jeśli chodzi o sam kontekst i wymowę - lecz miał na celu ukazanie samemu zainteresowanemu, że nie wszystko, co robi, jest właściwe i dobre. Chciałem, aby Filip po prostu zauważył, że niektóre zachowania po prostu nie są wskazane, a mogą nawet szkodzić. Niestety, sądząc po opinii, jaka pojawiła się nazajutrz po publikacji mojego artykułu, nie zrozumiał on kontekstu mojej wypowiedzi. Patrząc po nim, w sumie trudno mi się dziwić - nie każdy, a szczególnie nie tak młodzi ludzie, rozumie, czym jest ironia. Tu zgadzam się, że mój artykuł - jak zresztą i zawiadomienie do Prefektury - mogłem przemyśleć, zastanowić się, czy aby nie postępuję tu krzywdząco w stosunku do zainteresowanego (w mojej ocenie zawiadomienie wygląda raczej jak akt oskarżenia, a nie jak zawiadomienie - pisałem je trochę na szybko, w późnych godzinach wieczornych, pod wpływem zmęczenia). I za to @Powietrzny również przepraszam.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Jest Szanowny Kawaler bardzo nowym zjawiskiem w KS i powiewem świeżości, choć czasem nieporadnej i nazbyt irytującej w odbiorze w szczególności dla wszystkich starszych Sarmatów. Jednakże Pański wiek wiele tłumaczy i z pewnością powinien łagodzić obyczajowość. Zazdroszczę, że w tak młodym wieku zainteresował się Poważany mikronacjami. Przy odrobinie szczęścia jest duża szansa, że Pańskie poczynania zaowocują na przyszłość w naszej v-społeczności jak i przede wszystkim w Pana życiu osobistym.

Z racji zaskakująco młodego wieku poczuwam się jednak aby przestrzec. Proszę baaaardzo uważać i pilnować się, aby zbyt dużo czasu nie poświęcać na KS, gdyż szybko się Pan zniechęci, lub co gorsza KS stanie się niebezpiecznym nałogiem. Proszę sobie nie odmawiać wyjścia pogrania w piłkę, pojeżdżenia na rowerze, desce, rolkach, spacerów, wyjścia na basen, czy innych hobby, które sprawiają lub powinny sprawiać o wiele większą przyjemność niż gnicie przed ekranem komputera.

ps. No i proszę rozreklamować KS wśród kolegów ;) W końcu chcieliśmy od dawien dawna mieć świeżą krew.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@Albert Internet, a szczególnie takie miejsca jak to, dają niestety (lub stety) dość sporą anonimowość. Nie wiadomo kto jest po drugiej stronie monitora i jak interpretować niektóre zachowania. A teraz sobie wyobraźmy, że jednak nad klawiaturą siedzi teraz 50latek. Czy znowu zmieni się nasze podejście do niego? Myślę że po prostu w żadnym wypadku nie można podchodzić do rozmówcy z agresją tylko tłumaczyć co robi źle (bo przepisy są inne, bo nie wypada, lub tylko że tu trzeba robić inaczej). A swoją drogą jak na 10 lat to jest to dosyć rezolutna osoba. Niektórzy w tym wieku nie potrafią wiązać butów. .
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Przeprosiny to jedno, i dobrze że są. A druga rzecz to właśnie wiek. Jak najbardziej osoba w tym wieku może tu sobie znaleźć zajęcie, i mieć satysfakcję z tego co robi, ale stanowiska typu poseł w mojej opinii powinny poczekać. I to poczekać nie parę miesięcy a parę lat. W tym czasie Autor mógłby rozwinąć te prywatne inicjatywy, które zaczął.
Przy okazji, gdyby to czytał pewien były kanclerz, którego już tu nie ma, a który jak przyznał, zachęcał do głosowania na Autora - powinien się uderzyć w piersi, i to nie raz.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@SantiVilarte tez uwazam ze moglyby poczekac, ale mamy demokracje i spoleczenstwo uznalo, ze Filip von Sarm bedzie dobrym reprezentantem. Skoro juz nim zostal, pomozmy mu zostac jak najlepszym :)
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Na posła nadaje się każdy, kto dostanie dość głosów. Poseł nic nie jest w stanie położyć, a ile obecna sytuacja zapewnia kolorytu!
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
W mojej ocenie dobrze, że stało się tak jak się stało. Z jednej strony doszło do nadużycia uprawnień, z drugiej tychże uprawnień Kawaler mieć nie powinien, ale też skąd miał o tym wiedzieć. Tak jak już było wspomniane, moim skromnym zdaniem jest rozpoczęcie tu życia od nowa, od najniższego szczebla tj od życia ogółem, może w związku z realnymi zainteresowaniami Poważny Kawaler otworzy biuro podróży, z którego będziemy korzystać gdy będziemy udawać się na urlopy? Dawno nie było zorganizowanych wycieczek tematycznych, a to podchodzi pod zakres waszych zainteresowań :). Rób coś z pasji Filipie, powoli doświadczaj nowych rzeczy, a wszystko się ułoży, i nie bierz na swe barki zbyt dużo, to męczące ;)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Absolutnie zgadzam sie z @kaxiu ;) Dawno nie bylo takiego awanti, bardzo takiego awanti potrzebowalismy.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Ciężka sprawa, ale za to z refleksją. Powodzenia :)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Matko ile tutaj dramatów ostatnio się wydarzyło. Muszę się wgłębić w nie.
Odpowiedz Permalink
Natalia Alatriste von Lichtenstein
Filipie, nawet, jeśli zostaniesz wtrącony do więzienia, to pewnie kiedyś z niego wyjdziesz. Za to będziesz miał okazję doświadczyć wymiaru sprawiedliwości.
Cytując klasyk: Always look on the bright side of life!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.