Ferment, Leszek de Ruth, 13.06.2019 r. o 13:43
Nowa gwiazda w Galerii Sław, aktualizacja strony SKOL oraz niespodzianka i prośb

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
RS6ww1WV.png


Fani sportu i miłośnicy archiwów! Strona Sarmackiego Komitetu Olimpijskiego została zaktualizowana!

Korzystając ze swojego bieżącego “napadu aktywności” (myślę, że to adekwatne określenie), zaktualizowałem kilka różnych informacji na stronie SKOL. Polecam ją lekturze wszystkich zainteresowanych i pozostałej, sportowo nieobytej hałastrze. W artykule piszemy o:

1. Aktualizacjach strony - w szczególności o Galerii Sław i archiwach diuka Czuguł-Chana
2. Dalszych planach uzupełniania strony
3. Potencjalnej niespodziance i prośbie o pomoc…1. Aktualizacja strony:

Aktualizacja była dość spora, trochę tych nowych statystyk i smaczków się pojawiło, ale waszej szczególnej uwadze polecam dwie rzeczy: Galerię Sław i archiwum diuka Czuguł-Chana.

Do Galerii Sław dołączył Henryk Leszczyński, trener FC Czarnolas W uznaniu sukcesów sportowych i zasług w promowaniu SLP Heniu stał się częścią dosyć prestiżowego grona czterech wyróżnionych. Biorąc pod uwagę, że Galeria istnieje od 18 października 2016 roku, co daje niespełna 32 miesiące, nowa gwiazda dodawana jest do Galerii co ok. 8 miesięcy. Rzadziej, niż ktoś rzuca obywatelstwem.

Inną perełką na stronie SKOL jest link do archiwum stworzonego przez JO diuka Krzysztofa Czuguł-Chana. A archiwum to srogie! Otóż JO diuk stworzył mechanizm, który archiwizuje wyniki wszystkich meczów całej SLP (każdego poziomu rozgrywkowego), kolejka po kolejce od sezonu 30. Kocham to archiwum miłością szczerą i wieczną, wierzę, że i wy pokochacie.

Poniżej pełna lista prac wykonanych przy aktualizacji strony:

Dodano:
 • szczegółowe wyniki dyscyplin rozegranych w ramach igrzysk Fer & Ciuad de Bravo 2012
 • olimpijską tabelę medalową wszechczasów (kraje)
 • stroje klubów Ekstraklasy i Pierwszej Klasy z sezonu 30.
 • link do przecudownego archiwum wyników SLP autorstwa diuka Czuguł-Chana
 • nową osobę do Galerii Sław - Henryk Leszczyński

Zaktualizowano:
 • poprawiono błąd w olimpijskiej tabeli medalowej wszechczasów (zawodnicy / brakowało Markusa Arpeda)
 • statystyki SLP, tabelę “Podium Ekstraklasy SLP w kolejnych sezonach”
 • statystyki SLP, tabelę “Zwycięzcy Pucharu SLP w kolejnych sezonach”
 • statystyki SLP, tabelę “Medalowa tabela wszech czasów Ekstraklasy SLP”
 • statystyki SLP, tabelę “Punktowa tabela wszech czasów Ekstraklasy SLP”
 • statystyki SLP, tabelę “Liczba Pucharów zdobytych przez klub”
 • statystyki SLP, tabelę “Trenerska Tabela Wszech Czasów”
 • Galerię Sław - opisy Timana Demollariego, Michała Michaelusa i Krzysztofa "Vhrisa" Macaka


2. Plan dalszych prac:

Tu nie ma co się rozwlekać, sprawa jest dość prosta. Mam cztery priorytetowe elementy, które chcę włączyć do zawartości strony (priorytet według podanej kolejności):
 • dodanie historii V-Mundiali
 • dodanie Złotej Jedenastki SLP (tej samej, która znalazła się w Skarbie Kibica na 30. sezon ligi)
 • dodanie historii SLP i opisów legendarnych klubów (artykuły JO diuka Michelusa)
 • dodanie punktowej tabeli trenerskiej SLP, dla lepszego pokazania sukcesów (ze względu przyjęty domyślny sposób sortowania tabel, po liczbie zdobytych medali, gdzie złoto ma pierwszeństwo, niektórzy trenerzy mogą być nieco pokrzywdzeni)

W dalszej kolejności chciałbym zgłębić i uzupełnić historię skoków narciarskich i snookera. Oprócz tego, choć tu priorytet jest bardzo niski ze względu na ograniczenia czasowe, chciałbym dołączyć historię kolejnych dyscyplin - pierwszeństwo przypadłoby tu szachom. Niemniej, pewnie będzie to wymagało pomocy osób wtajemniczonych - nie zdziwcie się, jeśli będę was nękał.


3. Niespodzianka i prośba o pomoc:

Chcę zorganizować igrzyska. Tak, dobrze czytacie. Duże, poważne, międzynarodowe igrzyska. Najpewniej zimowe, bo po prostu przed zimą chyba nie dam rady :D

Przy ich organizacji będę zdecydowanie potrzebował pomocy, dlatego też zachęcam władze samorządowe do kontaktu i współpracy. Jeśli czujecie, że wasz samorząd ma potencjał na narrację sportów zimowych, to nie czekajcie, piszcie i odpalamy fajerwery.

Ze względu na potrzebę zaangażowania kilku osób w przygotowanie i prowadzenie igrzysk (2-3 osoby, wliczając mnie), a także chęć zrobienia imprezy na dużą skalę, z zaproszeniem uczestników z innych mikronacji, należy uwzględnić specyficzny rytm życia mikronacji. Co to znaczy? A no tyle, że igrzyska nie mogą zbiegać się z wakacjami, feriami, przerwami świątecznymi i sesjami egzaminacyjnymi. Dlatego też myślę, że październik-listopad to najlepszy termin.


To tyle. Piszcie, komentujcie, czytajcie stronę SKOL i odzywajcie się w sprawie igrzysk :)
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr III Łukasz, Łukasz Kwiatkowski, Piotr vel Bocian.
Serduszka
10 490,00 lt
Ten artykuł lubią: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Filip I Gryf, Albert Jan Maat von Hippogriff, Severin Verwaltung-Esteladio, Timan Demollari, Helwetyk Romański, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Gustaw Fryderyk von Hippogriff, Michał Michaelus, Piotr III Łukasz, Krzysztof Czuguł-Chan, Laurẽt Gedeon I, Michaś Elżbieta II, Zbyszko Gustolúpulo, Adam Jerzy Piastowski, Peter West, Tytus Aureliusz-Chojnacki.
Komentarze
Santiago Vilarte von Hippogriff
Zacząłem to czytać bez spojrzenia na początek i tak sobie myślę, że trzeba to pokazać diukowi de Ruth, bo ktoś chce dublować jego aktywność :P

Przy szachach oczywiście chętnie się włączę. Chociaż dla historii tego sportu sprzed stycznia-lutego 2019 potrzeba kogoś, kto przede mną organizował turnieje
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Jeszcze jedna prośba, uznałem, że lepiej w komentarzu: jeśli macie linki do posumowań V-Mundiali, to podsyłajcie - szczególnie zależy mi na podium turnieju i, co ważne, na numerku danej imprezy. Dla przykładu: XIII v-Mundial Baridas & Sclavinia 2015 + trzech zdobywców medali.


@SantiVilarte: Heh, myślę, że nikomu nie chciałoby się grzebać w tych pierdołach :D

A o szachach pogadamy, odezwę się ;)
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Igrzyska Fer & Ciuad de Bravo – piękne czasy i piękne wspomnienia <3 Chętnie wezmę udział w planowanej edycji!
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
ALBERT! <3
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Śmiesznie się złożyło, bo SUD w programie rozwoju sportu też chciała zorganizować igrzyska. Jestem gotów wspierać zarówno osobiście, jak też w roli polityka. Latem przygotujemy wszystko i na zimę będzie gotowe ;)
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Zapomniałem dodać - kolejne osoby będą dodawane do Galerii Sław przy kolejnych aktualizacjach. Czyli tak na oko, po każdym sezonie SLP :) Przy okazji będziemy też aktualizować opisy osób już znajdujących się w Galerii.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Hah, Olimpiada :D Pamiętam, jak się raz porwałem z motyką na słońce jakiś rok temu i próbowałem zorganizować igrzyska :D Ostatecznie zgłosiły się 2 reprezentacje, przy czym do każdej dyscypliny przypadał tylko jeden zawodnik :D Kompletnie nie trafiłem z czasem i od tamtego czasu się przybieram i przybieram :D

Z Federacji Nordackiej z pewnością będę wspierał inicjatywę, ba! nawet będę zachęcał pozostałych do udziału. Sam pewnie natomiast pokuszę się o pomoc ;) na tyle, na ile będę mógł.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Kawał dobrej roboty
Co do rozgrywek reprezentacji mikroświatowych to myślę, że to jest dobry początek:
http://mup.mikronacje.info/forum/viewtopic.php?f=52&t=849&start=30
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@Michaelus ozłocę Cię! Wiedziałem, że gdzieś są te tabelki, kiedyś je widziałem, ale jak przeglądałem forum MUP przed kilkoma dniami, to nie mogłem znaleźć. Dzięki! :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
A ja ciągle mam w to-do, żeby dorobić archiwizację pucharów :/
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@piwniczak o ile pamiętam, to ostatni raz rozmawiając nie byliśmy pewni, czy to wykonalne, więc nie ma się co biczować :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@LCdR niestety jest wykonalne :<
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@piwniczak aha, to w takim razie:

2c89915644_.jpg
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Ad. 3. Slawonia się zgłasza :D
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Archiwum SLP to po prostu cudo! <3

Igrzyska, chętnie pomogę! :D
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Chętnie bym wziął udział w tego typu inicjatywie! Czynnie jako zawodnik i organizacyjnie też na miarę możliwości bym się postarał pomóc... Zwłaszcza jeśli byłyby to Igrzyska Śmierci - przegrany odpada i kasujemy mu wszystkie tytuły szlacheckie. @piotr3lukasz - JKM kolejna propozycja na rozwiązanie zbyt dużej ilości diuków w KS leży na tacy :P
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Super sprawa, bardzo mi się podoba. Jasno i konkretnie, opisane co zrobione, i co jeszcze do zrobienia. Brawo
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.