Park Stołeczny, Michaś Elżbieta II, 02.06.2019 r. o 22:53
Defloriusz zawsze z młodzieżą!

Na dzisiejszym wiecu Unii Wolności i Odpowiedzialności w Angemoncie Książę Senior Defloriusz Dyman Wander pojawił się w zaskakującym towarzystwie. Oto obywatel młody tak, że bardziej się nie da, I Sekretarz Sarmackiej Zjednoczonej Partii Obywatelskiej i lider KW Obywateli Sarmackich: Joahim von Ribertop. Posiadacz najdłuższej sarmackiej brody i imponujących wąsów w kształcie wykresu wzrostu gospodarczego Trzeciej Rzeczypospolitej. Nie należy go mylić z pochodzącym z Realnego Nigdzie doktorem von Ribbentropem. Nasz Joahim jest osobowością znacznie bardziej mroczną, bezwzględną i stanowczo dyplomatyczną.

"Dołączam do UWiO, bo to jedyny komitet prawdziwie wolny od UWiOndu!" - głosił ze sceny sekretarz von Ribertop. "Owszem, Książę-Senior Wander jest stary jak stara stepowego żółwia, ale jego serce młodziutkie jest niczym koliber!". W istocie - poparcie UWiO dla postulatów młodzieży jest stałe i niezrównane. Słuszną uwagę podniósł prałat Michelangelo Piccolomini, krytykując postulat całkowitego resetu. Dlaczego młody baron, co w Sarmacji jest od roku, miałby bać się o swój tytuł? Słusznie! Nie powinien! Reset nie ma bowiem objąć tych, co dopiero sobie zapracowali na pierwsze tytuły, młodzieży rocznej czy dwuletniej. Ma on dotknąć purchawy, co Sarmację porastają od dwóch dekad, a listą ich tytułów można by rozpisać ekonomiczną paczkę papieru toaletowego "Osiem rolek plus dwie w cenie".

Większa troska o młodzież, zwiększenie "startowego", oraz bonus dla młodych w postaci przewagi tytułów nad starymi bonzami, którzy po resecie musieliby się wziąć do wzmożonej pracy. Tak - Wander też!

Głosujcie na UWiO, głosujcie na Wandera i von Ribertopa! I dołączajcie - lista wciąż jest otwarta! mUWiO, że warto się do niej dopisać!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 910,00 lt
Ten artykuł lubią: Artur Kardacz von Hohenburg , Helwetyk Romański, Laurẽt Gedeon I, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Filip I Gryf, Leszek de Ruth, Piotr III Łukasz, Joahim von Ribertrop von Sarm.
Komentarze
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
A więc to tak! Najpierw wolność, równość i braterstwo, a teraz nagle młodzież bardziej uprzywilejowana? Jak widać wando-rewolucyjne jaczejki już budują czerwoną "elytę", która, po obaleniu tradycyjnej arystokracji, będzie siedzieć w trybunalskich daczach, obserwując harującą na jej rzecz resztę narodu. ¡Abajo!
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Nawet forma artykułu naśladuje nowicjusza!
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Brawo! Świetny artykuł!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@RemigiuszL SIEMPRE JOVEN NUNCA INJOVEN
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.