Gazeta Teutońska, Adam Jerzy Piastowski, 28.05.2019 r. o 14:06
Walka z kryzysem demograficznym

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Podobno real nie istnieje, ale z pewnością każdy ma tutaj na myśli ziemskie oblicze reala. Dlatego przeniknę głębię nieistniejących ziemskich realiów i ukierunkuję go na te realia marsjańskie.

Jako maniak astronomii w każdej postaci nie mogłem nie skorzystać z okazji, którą daje ludziom NASA. Dlatego w imieniu Księstwa Sarmacji wykupiłem* kartę pokładową, abyśmy mogli wszyscy cieszyć się rozpoczęciem nowej ery kolonizacji wszechświata.

6sgXXqst.png

Jak mniemam nie zdarzyło się jeszcze, aby wirtualne Państwo zaistniało na Marsie. Owszem istnieje Asgardia, ale oni sięgają (tylko) orbity okołoziemskiej. Czytając jednak ostatni numer Kuryera Impertynenckiego natchnęło mnie aby raz jeszcze zaproponować "kosmiczny" kierunek rozwoju v-państwa, o którym wspomniałem poprzedniemu monarsze, choć patrząc obiektywnie w nieco grubiański sposób.

2ED717bc.jpg

Aby się jednak wszystko ładnie spinało z tytułem, nigdy nie wiadomo czy kiedyś jakiś marsjanin sobie nie będzie chciał założyć konta w KaeSach. Wyprzedzajmy swoje czasy o stulecia! Nie przepuszczajmy więc żadnej okazji do zaistnienia. Poza tym świetna forma promocji dla KS, która kiedyś może być użyteczna. Chyba nie każdy może się pochwalić, że jego cząstka jest (lub będzie) na Marsie?

Dla chcących polecieć osobiście pod personaliami virtualnymi, tudzież realnymi wystarczy wypełnić blankiecik ze strony NASA.

Nf6AzNWq.jpg

Start rakiety Atlas V-541 z przylądka Canaveral zaplanowano na luty 2020 roku. Miejsce docelowe to krater Jezero na Marsie. Misji życzę powodzenia.

*Wykupiłem - Kosztowało to bardzo dużo lt, dlatego serduszka mile widziane.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Serduszka
9 029,00 lt
Ten artykuł lubią: Erik Otton von Hohenburg, Michaś Elżbieta II, Andronik, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Piotr III Łukasz, Albert Jan Maat von Hippogriff, Andrzej Fryderyk, Helwetyk Romański, Filip von Sarm, Joanna Izabela, Filip I Gryf, GdL, Tutmozis Grenlandzki, Peter West.
Komentarze
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Nie tylko serduszko się należy...
Odpowiedz Permalink
Malik al Mulk
Abstrahując od treści, nawiązując do tytułu.

Mam wrażenie, że polski mikroświat jest bardzo hermetyczny. Za mało wsparcia, pomocy i współpracy. Po jakimś czasie zaczęła mi przeszkadzać bufonada niektórych jednostek, nadęte tytuły, piętrzące się cwaniactwo i pieniactwo. Myślę, że wielu nowicjuszy to zniechęca.
Permalink
GdL
Mam wrażenie, że już wielu marsjan miało/ ma swoje konta na KaeSach. :)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Malik al Mulk
Mam wrażenie, że polski mikroświat jest bardzo hermetyczny. Za mało wsparcia, pomocy i współpracy.

Z tym zdaniem pozwolę się zgodzić w połowie. Fakt, jest to hermetyczne środowisko, bo to dość specyficzne i wymagające hobby. Na pewno nie dla każdego. Stąd wrażenie hermetyczności.

A poprosiłeś o wsparcie, pomoc lub zaprosiłeś do współpracy? Sam nigdy nie miałem z tym problemu i zawsze uzyskiwałem satysfakcjonującą odpowiedź. Trzeba tylko chcieć, wykazać się odrobiną kultury, taktem. Nic trudnego.
Malik al Mulk
Po jakimś czasie zaczęła mi przeszkadzać bufonada niektórych jednostek, nadęte tytuły, piętrzące się cwaniactwo i pieniactwo. Myślę, że wielu nowicjuszy to zniechęca.

To prawda, taka jest specyfika tego miejsca. Chcesz być postrzeganym jako dżentelmen, zachowuj się jak przystało, chcesz być awanturnikiem, ok - Twój wybór. Ludzi jest wielu, różnych, czasem chcących być postrzeganym zupełnie jako ktoś inny niż w rzeczywistości. Dla jednych to ma znaczenie, dla innych nie. Popatrz z drugiej strony, gdyby panowała pełna harmonia to wiałoby totalną nudą. Łatwo odróżnić cwaniactwo i pieniactwo i olać, nie przejmować się dopóki są zachowane pewne granice.
Odpowiedz Permalink
Tutmozis Grenlandzki
A może by tak Księstwo ogłosiło się właścicielem części realnego Marsa? To dopiero byłby rozgłos:)
Permalink
Adam Jerzy Piastowski
@GuedesDeLima - Raczej kosmitów :P
Tutmozis Grenlandzki
A może by tak Księstwo ogłosiło się właścicielem części realnego Marsa?

Formalno-prawnie nie da rady, wbrew pozorom są odpowiednie regulacje, które póki co skutecznie uniemożliwiają takie zachowanie. Niemniej jednak, nie brakuje ludzi, którzy próbują kręcić na tym biznes. Jest podaż, jest popyt, ale w dużym uproszczeniu, są to tylko puste obietnice bez pokrycia.
Odpowiedz Permalink
Peter West
Super news
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.