Santiago Vilarte z Szachowym Pucharem Mikronacji

ntD5yx4j.png
Zakończył się I Szachowy Puchar Mikronacji. W finale Santiago Vilarte pokonał Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka 2:0. Zwłaszcza pierwsza partia była wyjątkowo zacięta, wydawało się, że atak szeregu pionków przełamie centrum Vilartego.
Na zakończenie rozdano nagrody i odegrano hymn Sarmacji:
https://www.youtube.com/watch?v=CUDnzbGCr_c
Finał pozostał trochę w cieniu reszty rozgrywek, a raczej ich braku. W gr. A nie rozegrano żadnej partii, a w gr. B tylko część. Gracze z Austro-Węgier nie podjęli gry, a jedyny zawodnik z Suderlandu wycofał się z przyczyn technicznych po jednej partii. Przez oczekiwanie na zaległe partie turniej wydłużył się bardziej, niż zakładano.

Mimo wszystko, pisząc te słowa po partii, jestem optymistą. Kiedy robiliśmy turniej krajowy, wyszedł całkiem fajnie i liga też powinna się udać. Jednocześnie cały czas mam z tyłu głowy plany utworzenia klubu szachowego na chess.com, aby grać z ludźmi "z zewnątrz". Nie brakuje tam klubów grupujących polskich szachistów, więc to byłaby niezła promocja KS. Sami możemy nie być w stanie wystawić tylu szachistów, którzy chcieliby grać tam partie korespondencyjne, więc trzeba będzie zaprosić kilku graczy z zagranicy, a być może też zaposiłkować się kilkoma "zewnętrznymi" graczami, i Team Sarmatia ruszy do boju.

Organizatorzy dziękują Radzie Ministrów za dotację, która poszła na nagrody, jak również osobom prywatnym, które turniej wsparły:
-Szymon Grański,
-Gustaw Fryderyk von Hippogriff.


SZSzach
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf.
Serduszka
6 648,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Albert Jan Maat von Hippogriff, Januš Allan von Hippogriff, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Adam Jerzy Piastowski, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Julian Fer at Atera, Andronik, Piotr III Łukasz, Helwetyk Romański.
Komentarze
Filip I Gryf
Optymizm napawa. :-)
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Z jednej strony gratuluję, ale z drugiej strony: xD. Polecam nie organizować turniejów osobiście, bo to wygląda dziwnie, jak wygrywasz. Powodzenia w dalszych turniejach ;)
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@AlbertJanMaat

Cóż, najwyżej na drugi raz będę tylko organizatorem :D
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
To pokazuje jedynie, że formuła nie do końca zdała sprawdzian. Może właśnie lepiej byłoby, gdyby turniej odbywał się w formie korespondencyjnej, z czasem 1 dzień na ruch
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju, a przede wszystkim zwycięzcy ;)
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@AFvTD
możliwe, że właśnie w ramach ligi odpalę taki, tylko wtedy przynajmniej na 2-3 dni na ruch. Bo inaczej, jeśli przeciętna partia koresp trwa 30-40 posunięć, to oznacza, że przez miesiąc trzebaby praktycznie codziennie zaglądać na stronę
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.