Holding MaHi hito, Julian Fer at Atera, 09.05.2019 r. o 11:55
Lenno Melena wiosną budzi się do życia

Szanowni Sarmaci!
Szanowne Baridajki i Baridajczycy!

Nazwa Melena pochodzi od wytwarzanej w rocznym procesie destylacyjnym słynnej nalewki z dodatkiem spreparowanej grzywy (melena=grzywa) tutejszego meleńskiego lwa. Złośliwi mieszkańcy wyspy, którzy nie są w stanie przechwycić oryginalnej receptury twierdzą, że nazwa pochodzi od stolca smolistego tj. efektu który towarzyszy osobie, która spożyła podrobiona nalewkę.

Fe5jV1HX.jpg
foto. lew juweński

Jeśli chodzi o historię wyspy i miasta, które się tam znajduje to w chwili obecniej cały czas trwają prace archeologiczne oraz kontrole i katalogowanie akt w magazynach.

Do tej pory na wyspie odnaleziono pojedynczo stojące kamienie, a także zorientowane astronomicznie megality tworzące kamienne budowle i kromlechy (z celtyckiego crom – wygięty, lech – kamień) tworzące aleje.
Meleńskie kromlechy tworzą otwarte i zamknięte kręgi. Przy jednym z kręgów stoi jakby pradawny mieszkaniec tej krainy w kamień zaklęty, który poprzez wnękę między kamieniami śledzi jak Słońce przesuwa się po niebie na południowej stronie rozległej równiny.

Szersza analiza wrót utworzonych poprzez wertykalnie ustawione kamienie, które idealnie wskazują kierunek północno-południowy. Gdy Słońce w środku dnia góruje najwyżej nad horyzontem w całym roku to promienie są najkrótsze i wskazują na czas przesilenia. Trzy kamienie odpowiadają pozycji trzech gwiazd na żelaznym pasie Oriana tuż przed przesileniem letnim.

spOKbSkE.jpg
foto. część z zachowanych kromlechów

Lenno Melena nadane mi zostało w dniu 22 lipca 2018 r., a ja do chwili obecnej nie wydałem żadnego artykułu w tej sprawie. Przyczyn było wiele, a ja nie będę wszystkich roztrząsał, bo nie w tym rzecz, więc dodam tylko, że archiwa pozostawione w jedynym obecnie mieście na wyspie tj. w Juwenie są niekompletne, a braki widać już na pierwszy rzut oka.

Do tej pory udało mi się ustalić, że współcześnie Melena szerzej znana jest od ok. 2012 roku. Ponadto wiem, że na wyspie prężnie działał prowadzony przez Wojciecha wicehrabiego Wiśnickiego klub piłkarski BKS Melena, który na cześć jego pierwszego właściciela postanowiłem 12 marca br. reaktywować jako BKS Melena Valanthir. Niestety klub odpadł z Baridas FA Cup w ćwierćfinałach 1 sezonu i zajmuje trzecie miejsce w tej lidze.

Poza tym wicehrabia Wiśnicki na wyspie ulokował oddział Baridajskiego Instytutu Oceanografii i Okrętownictwa, więc dla pamięci przedstawię to co się zachowało w archiwum, a chętni zapewne choć spojrzą na zachowane fragmenty

Postanowiłem pobudzić trochę życie na wyspie i w dniu 27 kwietnia br. wybudować kręgielnie. Ze względu na podjęcie decyzji w sprawie przyspieszenia prac i organizacji systemu trzy zmianowego kręgielnia jest już prawie gotowa.

0aE9ncbs.png
foto. wejście do kręgielni

Mam nadzieję, że uda mi się ją już niedługo otworzyć i zorganizować pierwsze zawody, bo pierwsi uczestnicy już zaczynają się zgłaszać.

Ponadto w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa paliwowego mieszkańcom Meleny w dniu 07 maja br. zgłosiłem akces budowy dwóch tankowców w stoczni w Cracoffii, a jak w Melenie powstanie stocznia w ramach modernizacji tutejszego portu to już statki będzie można budować lokalnie. Prace w budowie statków zostały rozpoczęte, a ja dodatkowo zobowiązałem się zbudować niewielką jednostkę pasażerską na potrzeby Rządu Jego Królewskiej Mości.


(-) Julian mar. Fer at Atera
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Filip I Gryf.
Serduszka
7 544,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Filip I Gryf, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Albert Jan Maat von Hippogriff, Januš Allan von Hippogriff, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Laurẽt Gedeon I, Santiago Vilarte von Hippogriff, Gustaw Fryderyk von Hippogriff, Erik Otton von Hohenburg, Piotr vel Bocian.
Komentarze
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Dotuję, bo się należy. Na zawody w kręglach czekam niecierpliwie.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
No w końcu :)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
No, ten stateczek dla Rządu JKM to na prawdę świetny pomysł. :-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.