Sarmackie szachy pod jednym dachem

Dzisiaj oficjalnie zarejestrowano Sarmacki Związek Szachowy. Mam(y) nadzieję, że w przyszłości będzie rzeczywiście przydatny dla klubów i graczy, a poniżej parę słów o planach na najbliższe miesiące.

Przede wszystkim, związek będzie organizował ligę. Zakładam dwa sezony w ciągu roku: letni (styczeń/luty-czerwiec) i zimowy (październik-grudzień). Zimowy będzie kończył się tuż przed Bożym Narodzeniem. Okres lipiec-wrzesień będzie przerwą, bo zakładam, że w tym czasie aktywność i tak będzie niższa.
Liga będzie się składała z dwóch części: turniejów i meczów indywidualnych. Te pierwsze - będzie ich kilka i pkt. z nich będą się sumowały do tabeli końcowej. Mecze mają być opcją uzupełniającą. Będzie można zaprosić do gry dowolnego gracza z tabeli i pkt za to będą doliczane. Na te mecze będą limity wliczania, żeby nie zdominowały one turniejów.
Z kolei Baridajsko-Slavińska Liga Szachowa, która niedawno powstała, stanie się częścią ligi ogólnokrajowej. Będzie turniejem w formacie „Baridas&Sclavinia Open”. Być może analogicznie stworzymy inne regionalne „Openy”. Dzięki temu unikniemy dublowania się.
Lfty6rC9.jpg
Oczywiście, na tym pole do aktywności związku się nie kończy:
-pomoc finansowa – jeśli zgromadzi wystarczające fundusze, to będzie mógł wspierać finansowo nagrody na turniejach, a być może również fundować stypendia dla graczy, którzy będą notować spore postępy. Ewentualnie będzie opcja pomocy dla klubów, które znajdą się w jakichś nadzwyczajnych kłopotach.
-szkolenie – jeśli będzie zainteresowanie treningami tematycznymi, o których pisałem na forum, to w ramach związku będzie ich więcej.
-mecze międzynarodowe – na razie to mało realne, bo poza Austro-Węgrami brak wystarczającej liczby szachistów, a ci z AW z kolei są mało aktywni, ale będziemy działać w tym kierunku.
-mecze z innymi klubami w sieci? – to może być ciekawa opcja. Na portalu chess.com, gdzie część z naszych szachistów ma konta, można założyć klub i wyzwać inny na mecz. Możemy w ten sposób, grając, fajnie promować Sarmację, ale trzeba będzie do tego trochę więcej zawodników.
3u9lx3q0.png
Przykład meczu
-partie pokazowe? – jest wiele rodzajów szachów, nie tylko te „klasyczne”. Przy okazji różnych wydarzeń mogę zaproponować wzbogacenie narracji o pokazową partię np. grając z komputerem w szachy losowe lub szachy we czwórkę. Oczywiście, nie każdy skojarzy o co w ogóle w tym chodzi ;) ale choćby wizualnie będzie to fajnie wyglądać.

Santiago Vilarte von Hippogriff,
prezes Sarmackiego Związku Szachowego
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 385,00 lt
Ten artykuł lubią: Erik Otton von Hohenburg, Helwetyk Romański, Laurẽt Gedeon I, Januš Allan von Hippogriff, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Januszek von Hippogriff-Pałasz, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Piotr vel Bocian.
Komentarze
Erik Otton von Hohenburg
Widzę że sport świetnie się rozwija, jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem rozmachu przedsięwzięcia. Przy organizacji zawodów międzynarodowych warto byłoby uwzględnić Dreamland sam miałem przyjemność wziąść udział w organizowanych tam rozgrywkach.
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@HochErik

zaprosiłbym Dreamland, pytanie tylko czy to będzie mile widziane przez RM :P
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
@SantiVilarte mimo wszystko nadal warto próbować, bo i tak wszystkich szachistów i tak nie wyłapiemy i nie osądzimy :P
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
* "mimo wszystko nadal warto próbować, bo i tak wszystkich szachistów wyłapiemy i nie osądzimy :P"
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
@SantiVilarte zaskakujesz mnie. Jak mnie nauczysz grać w szachy na wyższym poziomie niż nowicjusz (na którym właśnie się znajduje), to będę grał.
Odpowiedz Permalink
Januszek von Hippogriff-Pałasz
@SantiVilarte Dobrze się zapowiada. :-D
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
Ja zawsze uważałem, że nie umiem grać w szachy. Bo nie umiem. Znam zasady, ruchy figur etc. Ale żadnych otwarć, sprytnych manewrów, nic... więc nawet nie próbuję.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.