Herold, Andronik, 12.04.2019 r. o 21:16
Spatharios [III/2019]

ju5zB133.png
BnFDnsUB.gif

SPATHARIOS

WIRTUALNE OKNO NA SARMACJĘ

xEtRk3gt.png

I. Wieści z wielkiej polityki:

 • Zakończyły się wybory do Sejmu LX kadencji. Książęca Komisja Wyborcza opublikowała już wyniki w Dzienniku Praw, a nowy Sejm rozpoczął prace. W jego skład weszło dwóch posłów z Towarzystwa Przyjaciół Rządu, dwóch posłów ze Stronnictwa Hasselandzkiego oraz poseł Partii Rozwoju Teutonii.

 • Końca dobiegła także regencja JKW Helwetyka Romańskiego. Wraz z dniem 9 kwietnia JKW Piotr III Łukasz powrócił do aktywności. Od razu zapowiedział wywiad którego ma w niedługim czasie udzielić w ogólnopolskich mediach.

 • Marszałek-Senior Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser zarządził wybór Marszałka Sejmu oraz Kanclerza. Zgłoszonych zostało kolejno dwóch kandydatów: Szymon Grański oraz Konrad Jakub. Trwa debata nad kandydaturami.


ywDCGp8A.jpg

II. Wieści z polityki lokalnej:

 • JKM Konrad Jakub dokonuje rekonstrukcji Rządu Królewskiego. Trwa dodatkowo głosowanie nad zatwierdzeniem kandydatury kawalera von Hippogriff-Pałasza na urząd Premiera Rządu Królewskiego.

 • Konsul Sclavinii, Marceli z Ossolińskich vhr Bordoński powołał noweego Wicekonsula Sclavinii. Funkcję tę otrzymała JO Rihanna diuczessa Aureliuš-Sedrovska. Nowym Prokonsulem ds. Finansów i e-Systemów Konsularnych został za to JKW Helwetyk Romański.

 • W Teutonii pojawiło się nowe lenno. JKM Piotr III Łukasz nadał baronię Gniazdo Gryfów Albertowi Maatowi von Hippogriffowi. Redakcja życzy powodzenia w zarządzaniu ziemią!

 • Z inicjatywy El Dictatore Tropicany i jednocześnie Namiestnika Starosarmacji, zawiązała się Konfederacya Solska. Jej akt podpisało już sześciu Sarmatów; deklarują wolę odzyskania prymatu w Księstwie dla swojego narodu.

 • Równolegle, na Awarze zawiązało się Błękitne Sprzysiężenie, deklarując kontynuację walki w imię Ostatecznej Krucjaty i Monarchofaszyzmu. Uzyskało wsparcie tropicańskich reakcjonistów.


km8nDlty.jpg

III. Nowiny ze świata kultury i sportu:

 • Wierny obywatel Santiago Vilarte von Hippogriff ogłosił początek naboru do Szachowego Pucharu Mikronacji.

 • Otton hr. von Spee-Asketil przeprowadził wyczerpujący wywiad z redakcją. W tle podszywanie się pod Emila Potockiego i praca na rzecz Sclavinii.

 • Gotfryd Slavik diuk de Ruth napisał relację historyczną z bitwy pod Sekrem, z 1240 roku. Zręcznie zagłębił się w historię Teutonii i opisał jej sztukę militarną.

 • Redakcja konkluduje regaty żeglarskie Skrzydła Fal. Wszyscy zawodnicy i uczestnicy wydarzenia zostali nagrodzeni. Zapowiadany został pomysł utworzenia Sarmackiego Związku Żeglarskiego.

 • JKM Konrad Jakub wydaje felieton polityczny, w którym zapowiada ustąpienie z polityki centralnej po upłynięciu kadencji.

 • Alfred vhr von Tehen-Dżek wydaje nowy magazyn o SLP, Offside. Lektura obowiązkowa dla każdego pasjonata piłki nożnej w Księstwie Sarmacji!

 • Herold wypuścił nowy cykl epicki - 2020. Koszmar księcia seniora. W częściach dostępny już na półkach najlepszych księgarni i w kioskach!


To tyle z przeglądu prasy i wydarzeń w dzisiejszym numerze Spathariosa. Następnego możecie spodziewać się już wkrótce. Życzymy udanego wieczoru!

Redaktor
/—/ Szymon Grański

Ap7HPjqj.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 942,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Albert Jan Maat von Hippogriff, Filip I Gryf, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Januš Allan von Hippogriff, Tomasz Ivo Hugo, Severin Verwaltung-Esteladio, Laurẽt Gedeon I, Julian Fer at Atera, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Severin Verwaltung-Esteladio
Regularne pomijanie wydarzeń z Hasselandu jest lekko niepokojące.
Odpowiedz Permalink
Andronik
Dlatego prosiłem o danie mi cynku z tego co się dzieje. Staram się zaglądać i pisać o hasselandzkich inicjatywach, ale nie będąc Hasselandczykiem, mogę mieć pewne kłopoty w ich wypatrzeniu.

Zachęcam do współpracy - a jeżeli czegoś nie zauważę, do śmiałego wrzucania linków i informacji w komentarzach albo własnych artykułach prasowych. Im więcej prasy, tym lepiej. :)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Wytknę coś w poniższym zdaniu

"Od razu zapowiedział wywiad którego ma w niedługim czasie udzielić w ogólnopolskich mediach."

Ogólnosarmackich chciałoby się napisać ;)
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
Tak by się chciało napisać :)
Wywiadu udzieliłem w poniedziałek, teraz czekam na tekst do autoryzacji (była to inicjatywa Pani przeprowadzającej wywiad, nie że sobie tego specjalnie życzyłem). Miejmy nadzieję, że wkrótce się ukaże.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.