Herold, Andronik, 09.04.2019 r. o 19:11
Koniec uskrzydlonych fal

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ju5zB133.png

1v3heuvR.jpg

Rozradowani członkowie załogi Szarej Gryficy

Zawody Skrzydła Fal dobiegły wreszcie końca. Wszystkich siedmiu kapitanów jachtów żeglarskich wyruszających w podróż stanęło w nikolaopolitańskim porcie, nie zawodząc swoich fanów i zdobywając załogom uznanie, kieszenie i konta bankowe pełne libertów oraz parę wieczorów porządnej zabawy. Przepłynąwszy trasę z Markony aż na Awarę, pokonali 1080 mil morskich w ponad 118 godzin. To niesamowite osiągnięcie i im wszystkim należy się gromki aplauz.

Było to także spore przedsięwzięcie organizacyjne, wymagające punktualności i wczesnych pobudek, tak dla uczestników, jak i organizatorów. Wyliczanie czasów, sprawdzanie prawidłowości meldunków i dbanie o to, by nie zrobić jakiegoś przypadkowego błędu zaprzątały uwagę i stresowały, ale ostatecznie dotarliśmy do końca i myślę, że można śmiało powiedzieć, że regaty były wielkim sukcesem. Nawet pomimo braku medialnych reakcji i tylko jednego typowania, dobrze się bawiliśmy i skończyliśmy zadowoleni z tego, że się odbyły. I mamy nadzieję powtórzyć je w niedalekiej przyszłości.

Jaki będzie los propozycji założenia Sarmackiego Związku Żeglarskiego i organizacji kolejnych regat za jakiś czas? Tego do końca nie wiadomo; zależy ilu chętnych znajdzie się do tego, by pociągnąć tę tradycję żeglarską i ugruntować ją prawnie.

Dziękuję wszystkim za interesowanie i miłe komentarze, z jakimi spotkałem się jako organizator. Liczę na to, że będziecie dalej uczestniczyć w życiu sportowym i kulturowym.

Nagrody i podsumowania znajdują się tutaj. Serduszko dane temu artykułowi lub podlinkowanym komentarzom będzie mile widzianym gestem w podzięce za trud podjętej organizacji. Będę Wam za nie bardzo wdzięczny; fundusze posłużą mi do dalszej agregacji aktywności.

Organizator; Wasz,
/—/ Szymon Grański
Ap7HPjqj.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 434,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Adi Alatristé, Daniel Szekeres, Helwetyk Romański, Joanna Izabela, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Filip I Gryf, Laurẽt Gedeon I, Konrad Einsiedler von Hippogriff, Januš Allan von Hippogriff, Tomasz Ivo Hugo, Ryszard Maj.
Komentarze
Santiago Vilarte von Hippogriff
Te regaty to niezły pomysł. Nie wiem, czy istnieje jakaś wspólna organizacja sarmackich związków sportowych, bo jeżeli nie, możnaby ją utworzyć
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Gratuluję pomysłu i zarażony pływaniem jak tylko bedę mógł to piszę sie na następne :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
No nie mogłem się powstrzymać
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.