Trybuna Diuków, Andronik, 07.04.2019 r. o 14:57
SZOK! Rajńczycy próbowali dokonać oszustwa wyborczego? [ZDJĘCIA]
Seria wydawnicza: Pamflet Grodziski

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
zYKdAx7d.jpg

PO PROSTU NIE UWIERZYSZ!!!

Redakcja Pamfletu Grodziskiego natrafiła na prawdziwą perłę. Podczas przeprowadzania wywiadu z prominentnym baridajskim politykiem tuż po opuszczeniu przez niego lokalu wyborczego w Kaliszu, w obrębie regionu administracyjnego Republiki Południowego Baridasu, spotkaliśmy podejrzanego człowieka z kozą. Naturalnie przełożyliśmy wywiad i postanowiliśmy udać się w ślad za człowiekiem zmierzającym wprost do sali goszczącej komisję i urny.

Z kamerą i mikrofonem udało nam schować się za kolumnami nośnymi salki gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Christoffo Wiecznie Republikanina. Podsłuchaliśmy następującą wymianę zdań pomiędzy brodatym mężczyzną niosącym kozę w ramionach i członkiem komisji. Lokalnych mieszkańców już oddających głosy bynajmniej nie zdawało się to burzyć.

Salam alejkum. Mulik al Malk. Być obywatel baridajski odkąd Al Rajn zniknąć. Powiedzieć, że tutaj móc oddać głos? - w tym miejscu koza rozbeczała się i uspokojenie jej zajęło mężczyźnie dobre parę chwil. — Wybaczyć. Ona bardzo stres. Ona Kapra baronessa Hirkus, też chcieć oddać głos.

Dosłownie oniemieliśmy. Gdy Rajńczyk i jego koza oddali głos - każde po jednym: tak, koza głosowała! - zjawiło się kilku kolejnych Rajńczyków z najróżniejszymi zwierzętami hodowlanymi. Trzech Rajńczyków przyniosło nawet krowę. Wzburzeni, zapytaliśmy o to baridajskiego patriotę Mariusa S. (26 l.) wychodzącego właśnie z lokalu.

12QI823D.jpg
— To trwa już zbyt długo! Uważam, że ktoś powinien sprawdzić czy te zwierzęta naprawdę mają obywatelstwo sarmackie. Rozumiem że w dzisiejszych czasach mamy liberalną politykę przyznawania obywatelstw, bo kryzys aktywności i inne takie, ale może warto się zastanowić czy kozy to już nie przesada! - stanowczo argumentuje pan baronet Marius.

Zapytana przez nas o całą sprawę urzędniczka Agatha B. (70 l.) odmówiła komentarza, prosiła tylko żeby podać jej dane osobowe. Jesteśmy oburzeni. Czy to znaczy że w lokalu wyborczym doszło do naruszeń? Czy wie o tym władza publiczna? Czy proceder trwa już od długiego czasu? I na kogo głosują kozy? Czy to ten słynny elektorat Wandystanu w Sarmacji?

Na te pytania oczekujemy odpowiedzi, my w Redakcji i Wy w Społeczeństwie! A już w następnym artykule: czy Alfred Fabian vhr von Tehen-Dżek sypia z Magdą Hasse? Nie zapomnijcie o prenumeracie!

Z miłością
Redakcja Pamfletu Grodziskiego
Dotacje
5 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Severin von Verwaltung.
Serduszka
12 238,00 lt
Ten artykuł lubią: Erik Otton von Hohenburg, Filip I Gryf, Konrad Jakub Arped-Friedman, Gustaw Fryderyk, Kamiljan de Harlin von Wespucci, Król Patryk I Labacki, Antoni Kacper Burbon-Conti, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Severin von Verwaltung, Joanna Izabela, Cudzoziemiec 1, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Przepraszam bardzo, ale:
Cytuję:
A już w następnym numerze dowiemy się - czy JKM Konrad Jakub defrauduje publiczne fundusze na prywatne koncerty w zaciszu swojej srebrnoroskiej rezydencji?

Ja czekam na ten artykuł, a tymczasem Wy piszecie o jakiś Rajńczykach :(
Odpowiedz Permalink
Andronik
Jaśnie Wielmożny Markizie,

niestety, okazało się że wzmiankowany temat byłby niewypałem. Wszelkie materiały jakie zgromadziliśmy zniknęły. Anonimowy Król Baridasu zrekompensował nam ich utratę workiem libertów, więc na szczęście Redakcja na tym nie straci. Przepraszamy najmocniej za ten niefortunny incydent!
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Może, skoro to Pamflet Grodziski, warto go publikować w ramach Trybuny Diuków? Oferujemy stałą ochronę tropicańskich profesjonalistów dla wszystkich redaktorów. W zamian oczekujemy wyłącznie zamieszczania w każdym numerze panegiryku na cześć urzędującego Namiestnika.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Rząd powinien pomyśleć nad przydziałem 500+ lt na kozy z Baridasu.
Odpowiedz Permalink
Malik al Mulk
To jakaś sugestia, że niby mieszkam w Bariasie? W zasadzie, żałosne jest to jak bardzo się tu nudzicie. Aby czymś zająć mózg musicie wymyślać głupoty.

Ps. najczęściej pojawiam się u Was. Nie głosuję ;)
Permalink
Andronik
^ to rozrywkowe pismo plotkarskie. Nasz korespondent, zdaje się, nazywał się inaczej. :)

Miło Waszą Ekscelencję widzieć!
Odpowiedz Permalink
Malik al Mulk
Witam. Czym jest pamflet wiem. Natomiast żart niskich lotów... zawsze będzie niskich lotów.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.