Herold, Andronik, 05.04.2019 r. o 12:00
Spatharios [II/2019]

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ju5zB133.png
BnFDnsUB.gif

SPATHARIOS

WIRTUALNE OKNO NA SARMACJĘ

xEtRk3gt.png

I. Wieści z wielkiej polityki:

 • JKW Helwetyk powołany Regentem. Obejmując funkcję JKW poinformował Sarmatów o problemach zdrowotnych JKMości i zapewnił, że niedługo można spodziewać się ustania przyczyn nieobecności.

 • Wielkimi krokami zbliżają się wybory do Sejmu LX kadencji. Głosy oddać będzie można w dniach 6-7 kwietnia. Redakcja stanowczo rekomenduje Czytelnikom udanie się w tym terminie do urn.

 • Po przyjęciu przez Sejm uchwały w sprawie wniosku o pozbawienie obywatelstwa Andrzeja Swarzewskiego, JKW Regent Helwetyk Romański pozbawił rzeczonego posiadanego przywileju.

 • Sejm postanowił o wyborze Januszka kawalera von Hippogriff-Pałasza na stanowisko Asesora Trybunału Koronnego.

ywDCGp8A.jpg

II. Wieści z polityki lokalnej:

 • Jego Królewska Mość Konrad Jakub desygnował nowego Premiera Rządu - ma nim zostać Januszek kawaler von Hippogriff-Pałasz, aktywny mikronauta piastujący między innymi funkcję Komendanta Generalnego KGB. Na urząd Marszałka Dworu w miejsce zasłużonego Kristiana vhr Arpeda powołany został redaktor Spathariosa, Szymon Grański.

 • Jej Królewska Mość Joanna Izabela zapoczątkowała dyskusję w zakresie utworzenia tytulatury honorowej charakterystycznej dla Królestwa Teutonii.

 • W Baridasie zgłoszony został projekt uniwersału ustanawiającego 20 września nowym świętem - Dniem języka baridajskiego.

 • Sclavinia szykuje się do wyboru nowego Konsula. Jak dotąd zgłosił się Marceli z Ossolińskich vhr Bordoński. Spatharios informuje na bieżąco w sprawie nowych kandydatur i wyników.

km8nDlty.jpg

III. Nowiny ze świata kultury i sportu:

 • Otto hr von Spee-Asketil podsumowuje pierwszy sezon Sarmackiej Ligi Formuły 1. Wyścigi wzbudziły wiele emocji i mają szansę na powtórzenie sukcesu - 9 kwietnia rusza drugi sezon. Redakcja zachęca do uczestnictwa!

 • Janush Sundajski publikuje na łamach Gazety Niepokornej intrygujący wywiad z Santiago Vilarte von Hippogriffem. Dowiadujemy się w nim m.in. o jego epizodzie działalności w Scholandii, przed dziesięcioma laty.

 • Międzymikronacyjna Liga Królewska otwiera nabór - obwieszcza Juliette baronessa Alatriste, zasłużona dla sportu działaczka. Fani futbolu powinni czuć się zobligowani! Zwycięzcą 44 sezonu został Ajax Nowy Amsterdam.

 • Santiago Vilarte von Hippogriff ogłasza zapisy do I Szachowego Pucharu Mikronacji. Stwarza to świetne warunki do międzymikronacyjnej socjalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności w grach strategicznych. Zapisać można się w tym temacie.

 • Reprezentacja Tropicany pod przewodnictwem El Dictatore Remigiusza Lwowskiego von Hochenhaüsera osiągnęła oszałamiające zwycięstwo nad gnomijskimi zawodnikami. Redakcja przyznaje, że trzymała kciuki.

 • Alfred Fabian vhr von Tehen-Dżek przeprowadził w Pulsie Sarmatów rozmowę z Gotfrydem Slavikiem diukiem de Ruth. Odbyła się w kontekście trwających zawodów kucharskich HassChef. Oczekujemy z niecierpliwością wyników degustacji dań uczestników!

 • Kamiljan de Harlin von Wespucci publikuje kolejną odsłonę rankingu aktywności mikronacji. Spis jest pouczający i można wyciągnąć z niego wiele wniosków co do demografii mikroświata.


To byłoby na tyle w dzisiejszym wydaniu Spathariosa. Następnego numeru spodziewać można się na początku przyszłego tygodnia; Redakcja przypomina, że chętnie zawiąże współpracę z regionalnymi informatorami w zakresie dostarczania informacji. Zachęcamy do publikacji w Heroldzie i wzbogacania życia prasowego!

Redaktor
/—/ Szymon Grański

Ap7HPjqj.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Konrad Jakub Arped-Friedman.
Serduszka
8 066,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Adam Jerzy Piastowski, Joanna Izabela, Helwetyk Romański, Julian Fer at Atera, Januš Allan von Hippogriff, Severin von Verwaltung, Konrad Jakub Arped-Friedman, Ivan Darvish, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Erik Otton von Hohenburg, Król Patryk I Labacki.
Komentarze
Filip I Gryf
Zwiężle i na temat. :-)
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
Drużyna Piratów z Tropicany pod przewodnictwem El Dictatore Remigiusza Lwowskiego von Hochenhaüsera
To akurat nie byli Piraci, tylko reprezentacja. Od niedawna jestem trenerem obu drużyn ;)
Odpowiedz Permalink
Andronik
Sacre bleu! Wprowadzam erratę. Dziękuję za poprawkę!
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@Vann Inna sprawa, że Piraci też mają czym się pochwalić w sferze osiągnięć dla kontrrewolucji, bo pokonali ostatnio w meczu towarzyskim Synów Wandy.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.