Trybuna Diuków, Szymon Grański, 31.03.2019 r. o 12:06
SZOK! Oczekiwała księcia w drogiej restauracji, ale się nie pojawił! [ZDJĘCIA]
Seria wydawnicza: Pamflet Grodziski

hZ76TWd9.png
Brak księcia doskwiera naszej społeczności od ponad dwóch tygodni, chociaż jego preludium można upatrywać już w ustanowionych w lutym regencjach.
Wszędzie widzi się rozbieżne reakcje na zniknięcie najważniejszego z oficjeli państwowych — niektórzy są zmartwieni, inni zdeterminowani żeby głowę państwa odnaleźć, a co poniektórzy są prostu rozdrażnieni jego nagłym zniknięciem i obgryzają sobie paznokcie oczekując referendum.

Popularna teutońska dziennikarka Olesia Bairagos (21 l.) zgłosiła się do naszej redakcji przed kilkoma dniami przekonując, że była umówiona z Jego Książęcą Mością na kolację w Drogiej Grodziskiej Restauracji™. Spotkanie miało być zaaranżowane dużo wcześniej i choć reporterce znany był powszechny fakt nieobecności księcia, postanowiła wybrać się na miejsce i tak, nie chcąc przegapić okazji na wywiad.

— Mimo wszystko książę nie pojawił się. Byłam zdruzgotana - relacjonuje dziennikarka. - Musiałam sama uiścić rachunek. Zamówiłam księciu kalmary mając nadzieję na to, że się jednak zjawi. Po czwartym kieliszku wina zrozumiałam, że mnie wystawił. Rachunek naturalnie wysłałam na Dwór Książęcy, liczę na to że będą mieli na tyle skruchy by go opłacić. Korzystając z okazji zapraszam wszystkich do Drogiej Grodziskiej Restauracji™.

Jakby tego było mało, nieobecność monarchy dotyka nie tylko sfery dziennikarskiej i kulinarnej, ale stanowi również cios w branżę piwowarską i spirytystyczną. Gdy zbieraliśmy materiały do reportażu w bliskim sąsiedztwie Drogiej Grodziskiej Restauracji™, zostaliśmy zaczepieni przez barmana pracującego w jednym z grodziskich pubów. Papryk Papiś (25 l.) podzielił się z nami zaskakującymi informacjami.
470Zw97V.jpg
— Witam. Słowo daję, że książę był częstym bywalcem w Przepadku Księcia Daniela. Praktycznie co wieczór wpadał na parę szotów z kukulicy - przekazuje szokującą informację barman. - Czasami wpadał nawet z Marszałkiem Dworu i paroma arystokratami, wynajmowali wtedy dla siebie całą salę. Nie widziałem księcia już od dwóch tygodni - kończy rozżalony Papiś.

Z pewnością wszystkim w okolicach Przepadku Księcia Daniela brakuje widoku monarchy. Zwykli mieszkańcy stolicy samoorganizują się w grupki wsparcia lub koła detektywistyczne, wypatrując znaków na niebie i czekając na rychły powrót JKM Piotra III Łukasza. Jeżeli wydawało Ci się że widziałeś JKM na ulicy, natychmiast skontaktuj się z gorącą linią ustanowioną przez Radę Ministrów - dzwoń pod 0-700-SAR-JXM.

Dziękujemy za kupno Pamfletu Grodziskiego. A już w następnym numerze dowiemy się - czy JKM Konrad Jakub defrauduje publiczne fundusze na prywatne koncerty w zaciszu swojej srebrnoroskiej rezydencji?


Z miłością
Redakcja Pamfletu Grodziskiego
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Serduszka
5 439,00 lt
Ten artykuł lubią: Severin von Verwaltung, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Januszek von Hippogriff-Pałasz, Konrad Jakub Arped-Friedman, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Joanna Izabela, Król Patryk I Labacki, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Szymon Grański
PS. Zapraszam do Drogiej Grodziskiej Restauracji™. Ten komentarz zawiera lokowanie produktu lub usługi.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Pierwsza informacja raczej mało niepokojąca. Też bym się na miejscu JKM nie spotykał z jakąś Teutonką, jeszcze by potem złapał jakiegoś wąglika czy inne świństwo.

Jednak jeżeli Książę już nawet kukulicy nie pija, to sytuacja naprawdę jest poważna. Może został porwany przez Dreamlandczyków? W końcu tamtejszy monarcha ponoć ucina sobie z nim pogawędki...
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Tak było.
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
To nie była teutońska dziennikarka. Na pewno nie zapraszałaby do "Grodziskiej" restauracji, a jak już by się umówiła (jakimś cudem) z księciem to by narobiła takiego rachunku, żeby dwór się nie wypłacił. ;)
Odpowiedz Permalink
Szymon Grański
@CarmenLaurent — Pamflet Grodziski oczywiście sprawdzi wiarygodność relacji i narodowość dziennikarki, bez obaw, sprawa się wyjaśni
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Zadzwoniłem pod wskazany numer, oto przebieg rozmowy:

L*: - W trosce o najwyższą jakość usług rozmowy mogą być rejestrowane. Jeśli nie zgadzasz się na nagrywanie - rozłącz się.

(Po 5 minutach czekania)

L: - Wybierz odpowiedni dział:
▸ 1 - Oferta i promocje.
▸ 2 - Faktury i płatności.
▸ 3 - Dział finansowy.
▸ 4 - Zaginiecie Księca.
▸ 5 - Bialexit
Lub poczekaj na połączenie z operatorem.

Ja: - 4.

L: - Uprzejmie informujemy, że wszystkie rozmowy są rejestrowane. Jeżeli nie wyrażają państwo zgody na ich nagrywanie, prosimy o przerwanie połączenia.
▸ Aby zgłosić zaginięcie Księcia, wybierz 1.
▸ Aby połączyć się z Kanclerzem, wybierz 2.
▸ Aby połączyć się z działem księgowym, wybierz 3.
▸ Aby wrócić do poprzedniego menu, wybierz 4.
▸ Jeśli nazywasz się Robert Fryderyk, wybierz 5.

Ja: - 1.

L: - Witaj. Dodzwoniłeś się na gorącą linię Rady Ministrów.
Niestety, nie możemy w tej chwili odebrać połączenia, ale możesz skorzystać z naszej oferty:
▸ Aby zamówić pizze, wybierz 1.
▸ Aby połączyć się z Panią lekkich obyczajów, wybierz 69.
▸ Aby połączyć się z Panem lekkim obyczajów, wpisz *Dreamland#
▸ Aby wziąć udział w losowaniu nagrody pieniężnej, wybierz 2.

Ja: - 2

L: - Gratulujemy, rozbiłeś bank. Rada Ministrów przeleje na Twoje konto 100000 lt. Podaj nam swój numer do przelewu.

Ja: - AF793.

Zatem z tego miejsca chciałem serdecznie podziękować RM :* Czekam na przelew.

*L - Lektor
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.