Podsumowanie ostatnich dni
Seria wydawnicza: Podsumowanie ostatnich dni

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
W ostatnim czasie w Sarmacji zawrzało od wielu wydarzeń.

Jednym z pierwszych jest wypowiedzenie umowy o protektoracie przez Bialenię. W krótkim czasie Sarmacja wycofała uznanie tejże republiki. Następny konflikt wywołał Dreamland, który wypowiedział umowę o przekazaniu Awary Południowej, uznając, iż Księstwo Sarmacji bezprawnie przejęło nad nią kontrolę. Czytając na forum Królestwa wpisy obywateli Dreamlandu widać ich negatywne nastawienie wobec “sarmackiego imperializmu”. Prezydent Bialenii Andrzej Swarzewski oficjalnie poparł działania Dreamlandu nazywając nasz kraj “więzieniem narodów”. Warto dodać, iż wojsko w “Żołnierzu Sarmackim” podało informację o misjach zwiadowczych przy granicy z KD. W komentarzach pod artykułem Alfred Fabian von Tehen-Dżek napisał:
Cytuję:
A to, że tak publicznie mówimy o misji wywiadowczej nie jest przydatną informacją dla wywiadu dreamlandzkiego? :D Czy może jest to celowe działanie kontrwywiadu, mające na celu zdezorientowanie przeciwnika, który spodziewać się będzie sił innych, aniżeli tych, z którymi faktycznie przyjdzie im się zmierzyć? :D

Póki co odmówiono odpowiedzi na to pytanie.

Teraz przyszedł czas na sprawy wewnętrzne. Uruchomiono zbieranie podpisów potrzebnych do odwołania Księcia. Kanclerz we wpisie na forum poinformował że “Uzasadnieniem jest ostatnia sytuacja polityczno-międzynarodowa. Nie możemy dłużej udawać, że wszystko jest w porządku, bo nie jest.”. Wiele osób złożyło już podpisy.

W Starosarmacji zarządzono wybory na namiestnika z powodu masowych emigracji.

Kanclerz zarządził wybory do Sejmu LX kadencji. Utrudnieniem jest nieobecność Księcia, którego wiele osób chciałoby odwołać. Głosowanie rozpocznie się z dniem 6 kwietnia, a zakończy się 7 kwietnia o godzinie 21:00.
Pełne informacje o wyborach można znaleźć tutaj .

Wracamy jeszcze na chwilę do stosunków międzynarodowych. Rada Ministrów podjęła uchwałę o uznaniu Arminatu Królestwa Scholandii oraz Cesarstwa Valhalli. Wyraźnie sprzeciwiła się agresji dreamlandzkiej popierając scholandzki rząd na uchodźstwie.

To byłoby zakończenie podsumowania ostatnich gorących dni. Wydarzenia nabierają tempa i rodzą wiele konfliktów. Co zdarzy się w bliskiej przyszłości?

Napisał: Janush Sundajski
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
8 445,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Tutmozis Grenlandzki, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Albert Jan Maat von Hippogriff, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Severin Verwaltung-Esteladio, Król Patryk I Labacki, Antoni Kacper Burbon-Conti, Incisive, Adam Jerzy Piastowski, Andronik, Tomasz Ivo Hugo, Piotr de Zaym, Adi Alatristé.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Dobre, treściwe, podsumowanie- lubię tak. Jest nawet obiektywizm, rzecz rzadka ale spotykana. Generalnie mi się podoba i jestem na TAK.
Co do tego pytania- są rzeczy o których się mówi: Nie zaprzeczam, nie potwierdzam.
Pewne jest, tylko to że obecnie KSZ. Nie wykonują, żadnych nie potrzebnych i nie zaplanowanych operacji.
Permalink
Andronik
Fajnie, że prasa jeszcze żyje! Serduszko poszło, jak w następnym artykule będą jakieś grafiki i justowanie, nie powstrzymam się też przed dotacją.

Działaj dalej!
Odpowiedz Permalink
Januš Allan von Hippogriff
Ostatnio jakoś nie ma redaktora naczelnego, a dawno gazeta nic nie publikowała. A skoro zebrało się trochę wydarzeń, zawsze można napisać coś dłuższego. Bardzo dziękuję za miłe słowa uznania, a następny artykuł postaram się, by był jeszcze lepszy :)
Odpowiedz Permalink
Michelangelo Piccolomini
@JanushSundajski Bardzo dziękuję, że ratujesz Gazetę, gdy ja cierpię na realiozę. :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.