Miasta Sarmacji cz.2 - Sola

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
S
ola to przepiękne miasto położone na wyspie wulkanicznej Tropicana ,a na prawo od Soli znajduje się Jezioro Głębokie

Sf8NT7Wq.png

Nazwa Tropicany wzięła się od obecnego na niej lasu tropikalnego. Sama Sola jest pełna atrakcji turystycznych, na przykład najwspanialsza w Sarmcji plaża, dużo barów i restauracji, a jkby tego było mało można popatrzeć na mecz zespołu Piratów. Jak narazie jest ona zamieszkała na stałe tylko przez 3 osoby, lecz jej turystyczny klimat sprawia, że wszędzie panuje miłe wrażenie, że ta wyspa jest zawsze pełna mieszkańców i wesołego gwaru, a nad wszystkim sprawuje pieczę El Dictatore

8tb8Dety.png

Poziom indrustializacji Soli wynosi 10/11, lecz nie ma to wpływu nad powietrze nad miastem, które jest czyste i pełne jodu z oceanu. W mieście nie tylko można wypoczywać opalając się i kąpiąc, lecz także pozwiedzać trochę zabytki Soli M.in:
  • Bank - Pierwszy budynek w tym miejscu został wzniesiony już za czasów Złotobrodego. Piraci sprzedawali w nim swe łupy kupcom i przemytnikom, a także mogli dokonać wymiany zdobytej w odległych krajach waluty. Właściwą swą rolę bank zyskał w 1674 r. za sprawą reform finansowych Sancho Junioreza, ale pierwotny budynek został ograbiony i zniszczony rok później, podczas najazdu na Solę Czerwonego Korsarza (to o nim będzie następny odcinek Pocztu piratów). Juniorez jednak nie poddał się tak łatwo i w 1800 roku zbudował kolejny bank, który możemy podziwiać do dziś. Obecnie nie można w nim zakładać prywatnych kont, dawne pesos zastąpiły liberty. Właściwie jedyną rolą banku w dzisiejszych czasach jest przechowywanie pieniędzy prowincji. Ale kto wie, może nadejdą jeszcze lepsze dni?
  • Ratusz - Jak wynika z ostatnich odkryć archeologicznych, pierwszy ratusz stał w dzisiejszej Dzielnicy Portowej. Była to drewniana szopa, w której wybierany przez kupców urzędnik rozsądzał spory i zarządzał (przynajmniej teoretycznie) miastem. Obecny budynek ratusza znajduje się w centrum miasta, a powstał między datą śmierci Złotobrodego, a objęciem władzy przez Sancho Junioreza, z inicjatywy tworzącej się gildii kupieckiej, która potrzebowała siedziby. W 1678 roku Juniorez nadał ów budynek władzom Soli. Obecnie nadal jest on siedzibą burmistrza tropicańskiej stolicy.
  • Pałac arystokracji (właśc. Palacio del Dictatore) - Pałac zbudowany ok. 1811 roku, był siedzibą Javiera de la Montegi, jednego z bogatych plantatorów tytoniu. Jako jeden z nielicznych budynków w Soli przez wieki oparł się wszystkim najazdom piratów i dzikich z dźungli, więc dziś możemy go podziwiać dokładnie takim, jakim był dwieście lat temu. Po wymarciu de la Montegów w 1900 roku, pałac stał się siedzibą El Presidentes, zaś obecnie zamieszkuje go El Dictatore Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser.
Historia całej Tropicany:http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/6484
Sola ma też własne odznaczenie, które nazywa się "Cruz del Sol"

Sola jest to piękne miasto turystyczne, które jest najjaśniejszym punktem całej turystycznej sarmacji. Musicie je odwiedzić!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 545,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Laurẽt Gedeon I, Januš Allan von Hippogriff, Król Patryk I Labacki, Peter West, Mateusz Quadina, Severin Verwaltung-Esteladio, Albert Jan Maat von Hippogriff, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, John Kovalsky.
Komentarze
Filip I Gryf
@Kong Artykuł dobry tylko rada. Jak chcesz dać hiperłącze to służy do tego [url][/url]. ;-)

P.S. Zdjęcie zasłania linijke tekstu. Możesz to jeszcze poprawić.
Odpowiedz Permalink
Gustaw Fryderyk von Hippogriff
@JanuszekPalasz Dzięki, Właśnie poprawiłem
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Artykuł jest już dużo lepszy niż poprzedni, oby tak dalej :D

Polecam jeszcze zapoznać się z tym:
http://www.sarmacja.org/podstrona/pokaz/218

Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Odpowiedz Permalink
Januš Allan von Hippogriff
O wiele dłuższy artykuł niż wcześniejszy. I dodam jeszcze pytanie do autora:
Ile części będzie miała seria?
Odpowiedz Permalink
Gustaw Fryderyk von Hippogriff
@JanushSundajski Tyle ile miast prawdopodobnie
Odpowiedz Permalink
Marcus Windsor
Pozdrawiam, i mam nadzieję na dalsze konstynuowanie przez państwa tego pięknego projektu.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.