Holding MaHi hito, Laurẽt Gedeon I, 16.02.2019 r. o 13:19
Korzenie Ciuad de Bravo

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Los Companeros i Las Companeras!
Hola Amigos!xJ6lE7qI.jpg
Dawny billboard stosowany w redakcji Gazety Wyborczej

Wstęp przydługi (duración de la admisión)

Zaczynając od korzeni Ciuad de Bravo nie można pominąć historii Republiki Baridasu przez JBE Christoffo vel. Krzysztof Christoffo Parkoła (A8928) spisanej poniżej oraz kilku innych istotnych szczegółów, które by nie zmęczyć czytelnika pozwoliłem sobie skrócić. Dla chętnych pełny tekst.
Cytuję:
Baridas jest państwem, które powstało 25 czerwca 2002 roku. Stolice kraju ustanowiono Cracoffia, a prezydentem Republiki Baridas został Christoffo — formalny założyciel kraju.

14 lipca 2002 roku Republika Baridas godzi się na przystąpienie do paktu. Jednocześnie z pomocą w rozwiązaniu spornej kwestii śpieszą Królestwo Dreamlandu, Księstwo Sarmacji oraz Wolny Klubu Rzeczypospolitej Polskiejprzypis 1, które wraz z Republiką Baridas w ostrej nocie dyplomatycznej (w związku z zaistniałą w Republice Baridas sytuacją) w sposób zdecydowany potępiły działania państw Paktu Leblandzkiego jako urągające dobrym zwyczajom oraz godzące w sposób bezpośredni bezpieczeństwu i pokojowi międzynarodowemu. Dzień póĽniej Republika Baridas zrywa w jednej z not stosunki dyplomatyczne z Cesarstwem Leblandii i Sułtanatem Al-Farun.

Od tego czasu Republika Baridas coraz bardziej współpracuje z Księstwem Sarmacji. Otwarcie ambasad w Grodzisku jak i Cracoffii jeszcze w sierpniu 2002 roku jest efektem coraz ścisłej współpracy obu krajów. Dzięki współpracy Republika Baridas otrzymuje system bankowy jak i bierze udział w międzynarodowym projekcie mającym na celu utworzenie wirtualnej gospodarki. Wspólna praca w ramach systemu gospodarczego Syriusz pokazuje całemu wirtualnemu światu, iż możliwa jest współpraca pomiędzy wirtualnymi krajami.

Na przełomie 2002 i 2003 roku dochodzi do kolejnego konfliktu (tylko dyplomatycznego) pomiędzy Republiką Baridas a Republiką Brunlandu (ta przystąpiła do Paktu Leblandzkiego), z którym 18 sierpnia 2002 roku podpisano traktat o współpracy. Tak jak w stosunku do pozostałych państw Paktu, Baridas zdecydował się na zerwanie stosunków dyplomatycznych z tym krajem.

W 2003 roku Baridas i Sarmacja wprowadziły wspólna walutę „wirtual”, który był równy 1 libertowi (waluta Księstwa Sarmacji) i 1 dinarowi (waluta Republiki Baridas)przypis 2 i zacieśnia dalszą współpracę — jej efekt to usypanie wspólnej wyspy Awary.

Dzięki współpracy z Sarmacją i Dreamlandem kilka wirtualnych państw tworzy dwie międzynarodowe organizacje Czwórporozumienie i Radę Polskich Państw Wirtualnych.
przypis 1: JKM Piotr Mikołaj vel. Helwetyk Romański (A0001) w marcu 2001 roku założył razem z Krzysztofem Wasilewskim, Wolny Klub RP i został jego Ministrem Spraw Zagranicznych. Później dołączył do nich m.in.Piotr Kościński vel. Piotr Paweł I (A1225) i Robert Czekański vel. Robert Fryderyk (A0062).
przypis 2: Dinar.

l4462rK9.png
Jedna z flag Południowego Baridasu.

Położone Baridasu wstępnie lokowane było na podstawie ówczesnych państw tj. na środkowo-zachodnim wybrzeżu Wirtuazji. Graniczyło od północy z dawną Brugią, od wschodu ze Scholandią, a od południowego wschodu - z Loardią Teutońską.

gjBo823T.jpg
Podział administracyjny Republiki Baridasu.

Pierwotnie w republice dało się odczuć wyraźne wpływy o charakterze latynoamerykańskim, z czasem, po wejściu w skład Sarmacji klimat się zmonarchofaszyzował (z krótką przerwą na tzw. Anarchobaridas).

Pierwszym królem Baridasu był Jego Królewska Wysokość Mikołaj Aleksander Piotr panujący od czerwca 2006 roku do 9 listopada 2006 roku.

Następnie koronę Baridasu przejął Jego Królewska Wysokość Piotr Mikołaj (9.XI.2006 r. - 6.X.2008 r.), drugi król Baridasu i książę-senior Sarmacji. Złączył Księstwo Sarmacji i Królestwo Baridasu unią personalną, która trwa aż do dziś. Twórca nowych stron Baridasu, większej części materiałów na nich się znajdujących, założyciel królewskiej agencji prasowej „Herold”. Panowanie w Księstwie Sarmacji objął 25.V.2002 r. Abdykował 6 października 2008 r.

Pierwotne republikańskie tradycje godnie reprezentowała istniejąca aktywnie w latach 2012-2014 Republika Południowego Baridasu, tworzona przez towarzysz Ivo Karakachanow (A8032) i Grigorij Ronald Antonio Karakachanow Junior vel. György Róni Karakachanow Jr (AD857).

Część główna (parte principal)

Republika Południowego Baridasu do życia formalnie powołana została przez ówczesnego Wicekróla Baridasu Mikołaja diuka Arped-Muzyka Ordonansem Króla Baridasu o Republice Południowego Baridasu, ale Amigos swoją działalność rozpoczęli już wcześniej.

qt6Ez5bz.png

W dniu 7.11.2011 r. El Viejo (Sekretarz Osobisty JKW Piotra II Grzegorza) w artykule "Ciuad de Bravo zaprasza" w imieniu El Gubernatore Eduardo Santos von Stahlernkopfen y Cabano zapraszał do Ciuad de Bravo, a rok później świętowano pierwszą rocznica osadnictwa w Ciuad.

Dnia 15 marca 2012 r. odbył się jednodniowy XXVI Walny Zjazd Partia I La Solidaritat (PiS). Krótka relacja z obrad znajduje się tutaj. Niestety zamieszczone grafiki są w większości niedostępne. W nawiązaniu do jednej z doktryn tj. tramwajizmu następnym wydaniu zamieszczony zostanie wykopany z archiwum przebieg linii tramwajowych.

Ze względu na fakt, iż ta część będzie nadal rozwijana to obecnie dodam tylko tyle, że JKW Piotr II Grzegorz niezmiennie jest właścicielem Ciuad de Bravo, które jest jego miastem prywatnym, a ja od 24.04.2016 r. w jego imieniu zarządzam tym miastem i dbam żeby jego mieszkańcom nie zabrakło wyśmienitego, słynnego w całej Sarmacji jedzenia.

Część końcowa(parte final)

Na zakończenie "Banana Codziennego", który niestety nie będzie ukazywał się codziennie, a i tylko trochę nawiązuję do czasów Republiki Południowego Baridasu, która między innymi była siedliskiem znanych i kontrowersyjnych Wandystów. Dodam tylko, że prawdopodobnie ciąg dalszy nastąpi gdy będzie zapotrzebowanie lub chęci albo wszystko naraz.

W ramach reaktywacji nastąpi weryfikacja tego co było i tego co jest, a na tej podstawie może zostać wypracowane to co być może będzie.

PS: Bardzo powoli, ospale i bez zbytniego pośpiechu rusza La Milicia el Regulo. Wygłodniałych i spragnionych zapraszam na degustację południowo baridajskiej kuchni oraz rumu "El Presidente".


XkDRcKB7.jpg
Bananoryba tj. Skaczącza Ryba Bananowa (Musa sapientum fixa est exsiliens piscis) lub inaczej Sryb.


(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Zarządca CdB
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
8 370,00 lt
Ten artykuł lubią: Marceli z Ossolińskich Bordoński, Julian Fer at Atera, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Albert Jan Maat von Hippogriff, Sorcha Raven, Filip I Gryf, Albert Felimi-Liderski, Król Patryk I Labacki, Paulus Buddus, Daniel Szekeres, Mateusz Quadina, Adam Jerzy Piastowski, Jan Sapieha.
Komentarze
Julian Fer at Atera
Jak rzekł @AJCartonwhisky "Żeby Ci się chciało tak, jak się nie chce ;)"
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Wspomnienia zawsze w cenie, warto pamiętać początki.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Bardzo przydatny artykuł, historia CdB to temat na długi wykład.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@Albert @Sorcha to prawda. Historia zawsze winna być obecna w naszym życiu. #wartopamiętać :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.