Ochrona Jego Książęcej Mości - jak działają Żandarmi KŻW na co dzień?

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Ochrona Jego Książęcej Mości - jak działają Żandarmi KŻW na co dzień?

N
ajważniejszym zadaniem Książęcej Żandarmerii Wojskowej jest sprawowanie ochrony nad Jego Książęcą Mością Księciem Sarmacji. W niniejszym artykule postaram się opisać, w jaki sposób „żetoni” wywiązują się z tego obowiązku.

2R4E6.jpg
Żandarmi w trakcie ochraniania książęcej limuzyny – JKM Piotr III Łukasz jedzie ze swojej letniej rezydencji do gmachu Sejmu

Ż
andarmami KSŻ nie są zwykli „goryle”, którzy cechować się muszą wyłącznie wysokim wzrostem, potężnym umięśnieniem i sprawnością fizyczną. Aby móc należeć do elitarnej gwardii przybocznej Jego Książęcej Mości należy mieć również celne oko i być niezwykle inteligentnym, przewidującym, sprytnym, odpowiedzialnym i dozgonnie lojalnym. Trzeba bowiem pamiętać, że żandarmi mają obowiązek zapewnić Księciu bezpieczeństwo za wszelką cenę, w tym kosztem swojego życia. Stanowią oni przykład gwarantów nienastąpienia skutku w postaci wyrządzenia Jego Książęcej Mości jakiejkolwiek krzywdy. Powyższe uwagi nie oznaczają oczywiście, że reprezentatywny wygląd nie jest ważny w tej służbie.

2R4DU.jpg
Żandarmi w strojach cywilnych

Ż
andarmi sprawują ochronę nad Jego Książęcą Mością zarówno w mundurach, często paradnych, w trakcie sytuacji oficjalnych, jak i – na co dzień – w garniturach lub nawet stroju zwykłym. W niektórych przypadkach, gdy Książę podróżuje in cognito, również i żandarmi - zgodnie z zasadą kameleona - dopasowują swój ubiór do sytuacji tak, aby nie rzucać się w oczy. Żandarm zawsze musi być dobrze wyposażony – w każdym przypadku posiadać przy sobie broń krótką, a czasem i potężniejszy arsenał. W niektórych sytuacjach zobowiązany jest nosić kamizelkę kuloodporną. Broń krótką powinien wybrać taką, aby móc ją łatwo wyciągnąć. Liczy się również odpowiednia pojemność magazynka. Żandarmi są połączeni z dowództwem środkami łączności, a także posiadają przy sobie latarki i pakiet pierwszej pomocy.

2R4Gb.jpg
Żandarmi KŻW czekają na Księcia Sarmacji pod jednym z budynków administracji rządowej

W
skład oddziałów Książęcej Żandarmerii Wojskowej chroniącej Księcia wchodzą także kobiety. W niektórych przypadkach nadają się do służby o wiele lepiej niż mężczyźni. Świetnie dostrzegają drobne szczegóły, a także mogą być zlekceważone przez przeciwników. Dzięki temu łatwiej im osiągnąć element zaskoczenia i przewagi. Żołnierki sprytem, wyszkoleniem, opanowaniem i siłą fizyczną nie ustępują swoim kolegom.

2R91J.jpg
Żołnierki Książęcej Żandarmerii Wojskowej

Ż
andarmów Książęcej Żandarmerii Wojskowej oddelegowanych do ochrony Księcia obowiązują te same zasady, co wszystkich profesjonalnych ochroniarzy. Nigdy nie powinni odstępować od przyjętych zasad postępowania i rozkazów, które otrzymali. Nie mogą ujawniać swojego zaskoczenia, ani wykazywać wątpliwości w kryzysowej sytuacji. Muszą tłumić emocje, być małomównymi, nie rozpraszać siebie, ani swoich kolegów. Najważniejsze dla nich ma być prawidłowe wykonanie zadania i zapewnienie bezpieczeństwa Księcia. W razie konieczności są zobowiązani poświęcić za niego swoje życie. W ich otoczeniu Jego Książęca Mość może czuć komfortowo.
st. szer. ks. mgr net. Michelangelo Piccolomini SJ
Książęca Żandarmeria Wojskowa

Źródła:
http://www.art-security.pl/sites/default/files/vip_security.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/97/3f/16/z23329431IH,Ochrona-auta-Kim-Dzong-Una.jpg
http://www.guardiareal.org/Galerias/noticias/img/20160419_Mandos_de_la_GR_en_la_sede_del_Cristo_de_la_Buena_Muerte_gra.jpg
https://vignette.wikia.nocookie.net/uzbrojenie/images/c/cc/%C5%BBo%C5%82nierki_Libijskie.jpg/revision/latest?cb=20130801170913&path-prefix=pl
http://www.zabezpieczenia.com.pl/ochrona-osobista/ochrona-osobista-cz-3-taktyka-i-technika-ochrony-os%C3%B3b
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth, Piotr III Łukasz.
Serduszka
9 453,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Laurẽt Gedeon I, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Daniel Szekeres, Apolinary Montserrat, Henryk Wespucci, Severin Verwaltung-Esteladio, Gotfryd Slavik de Ruth, Baszar Svensson at Atera, Mateusz Quadina, Julian Fer at Atera, Januš Allan von Hippogriff, Król Patryk I Labacki, Piotr III Łukasz.
Komentarze
Filip I Gryf
KSZ. Najlepsze.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Widać że ŻW, bierze na poważnie zadania im powierzone. Ob tak, dalej- powodzenia.
Permalink
Paulus Buddus
Tą drugą Panią Żandarm szkoliłem osobiście :D
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Wzmożona ostatnimi czasy aktywność KSZ, oby tak dalej :-)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Grzechem zaniechania, było by z Mojej strony, nie pozwalanie żołnierzom. Na pisanie w prasie, o tym co się u nas dzieje. Poza tym pokazujemy, jak wiele rzeczy robimy; w końcu siła w różnorodności.
Permalink
Michaś Elżbieta II
Zabrakło mi wspomnienia regularnych wizyt niektórych żandarmów w barze "Błękitna Ostryga"!
Odpowiedz Permalink
Januš Allan von Hippogriff
Świetna kompozycja zdań oraz zdjęć. Wszystko to sprawia, że miło się czyta a przy okazji poszerza swoją wiedzę :)
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
Od siebie dodam, że jestem bardzo dumny i zadowolony z ochrony.
Uwielbiam grać w wolnych chwilach w szachy z Żandarmami.
A z Żandarmkami... w scrable.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.