La Milicia el Regulo esta volviendo czyli NPA
Seria wydawnicza: La Militia El Regulo

Los Companeros i Las Companeras!
Hola Amigos!
1U5YSf2n.png

Zostałem zaszczepiony nowym pomysłem, a że lubię zgłębiać tajniki baridajskiej ziemi, która jest jak złota studnia naszego istnienia daje wiele radości w czasie prowadzenia badań archeologicznych oraz ze względu na fakt, że lubię ten klimat postanowiłem zadziałać. Jako zagorzały monachofaszysta i militarysta nie uważam by południowobaridajskie tęsknoty do republikańskich tradycji kolidowały z obecnym systemem sprawowania władzy królewskiej.

Być może znajdą się i tacy, co po raz kolejny posłużą się debilnym słowem, ale taki jest fun, a fun jest taki jak my sami. Zacznę od tego, że postanowiłem odbudować bojówkę ludową o nazwie La Militia el Regulo. Najprawdopodobniej zacznę wszystko sam, bo na fali panującej stagnacji i marazmu ciężko mówić by wyszedł z tego org...zm. Będę budował od podstaw i robił to powoli, a gdy się później w trakcie dalszych prac zbierze jakiś większy zespół do konsumpcji baridajskiego rumu "El Presidente", bananów, słynnego proszku lub innych pyszności, o których wspomina Primera Bruja Sorcha Raven to może okazać się, że trzeba będzie to wszystko od nowa przebudować na przykład z osobami o starych i trwałych republikańskich korzeniach takich jak Szlachetna Dama Ola Kaarina Isadora Chojnacka (1) i (2).

Luźny południowobaridajski klimat rozleniwionych lecz radosnych mieszkańców Ciuad de Bravo można uzyskać wyłącznie przy zadowoleniu jego mieszkańców, a zbytnie narzucanie innym własnej woli powoduje tylko zwiększone spożycie południowobaridajskich specyfików i nie generuje szczęścia, które jest podstawą życia mieszkańców, którym na co dzień świeci słońce. Jak wspominałem na wstępie nawiązanie tradycji i pamięć o historii tych ziem to woda na młyn do reaktywacji milicji, lecz czy można ja przywrócić do życia z zachowaniem wszystkich ówcześnie panujących doktryn? Chyba juz się nie da, bo wiele się przez ten czas zmieniło i w Sarmacji nie ma Wandystanu i nie ma już osób, które tworzyły tą bojówkę, co nie znaczy, że o dokonaniach naszych dzielnych milicjantów powinno się zapomnieć. Niespełna dziesięć lat temu György Róni Karakachanow Jr, który był jednym z założycieli La Militia el Regulo opisał, a mi te opowieści czytała señora Alejandra de Colon będąc moją opiekunką.

r40Am59l.png
Cytuję:
Osoby interesujące się tematyką południową od dawna wiedzą, że granic Republiki Południowego Baridasu chronią najbardziej zajebiste siły zbrojne świata - La Militia el Regulo. Utworzone zostały kilkadziesiąt lat temu z inicjatywy majora Bravo jako Forze Defendistas del Pueblo (Siły Obrony Ludu) ostatnio przeszły gruntowną reorganizację (w przeciwieństwie do KSZ) tak aby dostosować się do nowych zadań - służby w granicach sarmackich i obrony czterech doktryn wandyzmu, bananizmu, neobravizmu i tramwaizmu. Reforma została dokonana przez viejo cocainistę Karakachanowa Średniego i cocainistę banano Karakachanowa Juniora. W ramach reformy ustalono między innymi nowe zawołanie oddziałów LMR: "Non pierdollo. Attaco!"(Nie pierdol. Atakuj! tzw. NPA). Średniemu i Juniorowi po owocnym, romantycznym i sensualnym, nocnym posiedzeniu w wojskowym namiocie pamiętającym czasy gorących nocy majora Bravo, udało się także ustalić 8 zasad milicyjnych i hierarchię stopni wojskowych (o tym już wkrótce).

Co się od tego czasu zmieniło? Myślę, że nie aż tak wiele, a najważniejsza zawsze była i myślę, że nadal jest dobra zabawa. W Baridasie zmieniło się to, że w obecnej chwili nie ma powołanych po raz pierwszy w 2012 roku władz Południowego Baridasu, a zasady panujące na tych ziemiach to już tylko zwyczajowe zasady tego regionu, które uległy częściowemu zapomnieniu (dalsze szczegóły w tym temacie już wkrótce). Poza tym w LMR funkcjonowały 4 podstawowe doktryny (o tym jak powstały szerzej i czego dotyczą już wkrótce) i 8 podstawowych zasad:

Cytuję:
Doktryny: wandyzm, bananizm, neobravizm i tramwaizm.

Co z tych doktryn można zastosować obecnie? Myślę, że większość. Obecny wandyzm to klimat współczesnego Ciuad de Bravo z nutą wspomnień o naukach Świeckiego Wandy. Bananizm to podstawowa i niezbędna do dalszego funkcjonowania doktryna, która jest jak dla południowych baridajczyków i milicjantów jak chleb powszedni dla człowieka. Różnokolorowy neobravizm jest wyrazem ekspresji i twórczej pasji południowych baridajczyków zwykle wyrażanych w grafice, a tramwaizm zmieniać się będzie na naszych oczach gdyż ulubiony i tradycyjny środek komunikacji zostanie poddany liftingowi. Napęd wszystkich tramwajów w trosce o zdrowie zwierząt zostanie wymieniony na elektryczny, a ostatnie konie z tras podmiejskich trafią na zasłużoną emeryturę (oczywiście tam gdzie jest to tylko możliwe).

oVTq86z5.png
Cytuję:
Zasady milicyjne (nie numerowane, bo do dziś baridajscy uczeni spierają się o to. która z zasad jest ważniejsza od pozostałych):
  • ? Miliciano nie pyta. Likwiduje.
  • ? Miliciano nie ucieka. Uciekają przed nim.
  • ? Miliciano nie pije. Żłopie.
  • ? Milicjano nie prosi. Bierze
  • ? Miliciano nie broni. Osłania piersią.
  • ? Miliciano nie krwawi. Broczy.
  • ? Miliciano ma jeden cel. Bronić reguł.
  • ? Miliciano nie umiera. Wraca do mamy.

Zmiany powyższych zasad nie przewiduje się.


CDN.

La Libertad de Banano (Niech żyje bananowa wolność),
La Libertad de Militia El Regulo.


Z pozdrowieniami z hacjendy,

(-) Julian Fer at Atera Samozwańczy El Viejo

Rejestr zmian

Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Laurẽt Gedeon I, Sorcha Raven.
Serduszka
5 664,00 lt
Ten artykuł lubią: Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Severin Verwaltung-Esteladio, Laurẽt Gedeon I, Erik Otton von Hohenburg, Sorcha Raven, Filip I Gryf, Daniel Szekeres, Cudzoziemiec 1.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
La Libertad de Banano i oby tak dalej :)
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Larga vida a Ciuad de Bravo!
La Libertad de Banano!
Viva la siesta!
Odpowiedz Permalink
Ola Marcjan-Chojnacka
Wnoszę o usunięcie linku do wikifur oraz mojego starego imienia - czuję się obrażona.
Odpowiedz Permalink
Ola Marcjan-Chojnacka
(poza tym nie odpowiada mi narracja rewolucyjnej bananowej republiki, jestem wystarczająco republikańsko-konserwatywna, aby chcieć powrotu do w s z y s t k i e g o sprzed upadku Republiki)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
@Ola Wedle życzenia Szlachetnej Damy wniosek o korektę danych został złożony.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.